Az okostelefonok elterjedésével a mobilunk használata is felértékelődött. Manapság már mobilon hallgatunk zenét, fotózunk, filmeket nézünk. Az adatcsomagoknak hála elérhetően szörfölhetünk az interneten egészen addig amíg át nem lépjük az ország (illetve a roaming eltörlése óta az Európai Unió) határait. Létezik viszont egy megoldás, aminek hála a roaming külföldön is hasonlóan olcsó áron elérhető.
Ez a poszt már tárgytalan, azóta van egy sokkal előnyösebb ajánlat – lásd itt:
Airalo vélemény & kupon: a legjobb mobil internet szolgáltató?
DRIMSIM:
Ez a szolgálató nincs egy országhoz kötve se. Minden országban az aktuálisan legolcsóbb telefonhálózathoz csatlakozik, de a technikai hátteret tegyük is félre mivel ez számunkra nem annyira fontos. A lényeg a szolgáltatás ára, illetve az elérhetősége. Nézzünk pár konkrét példát:
Min a fent látható példákból láthatjuk Amerikában akár 20,- EURÓ/Gigabyte áron is internetezhetünk, ami a hazai roaming áraknak a töredéke. Dél-kelet Ázsia még olcsóbb, ahol 10-15,- EURÓ/Gigabyte-ba beleférünk. A kimenő hívások és a bejövő hívások is bőven a hazai roaming árak alatt találhatóak.
Mennyibe kerül ez a szolgáltatás?
A SIM kártya mindössze 10,-euróba kerül postaköltséggel együtt. Miután megkaptuk a SIM kártyát, rögtön be is tudjuk aktiválni. Az aktiváláshoz 25,- EURÓ kredittel kell feltöltenünk az egyenlegünket, amit teljes mértékben felhasználhatunk az internetezéshez, illetve a telefonáláshoz.
Mik a szolgáltatás legnagyobb előnyei?
1, Az országok többségében jelentősen olcsóbb mintha a hazai szolgáltató roamingdíjait kellene megfizetnünk.
2, Interneten keresztül egyszerűen megrendelhető, otthon felölthető – már úgy érkezünk meg az úti célunkra, hogy rögtön online állapotra kapcsolhatjuk a telefonunkat.
3, Mind Androidon, mind Apple-n nyomon tudjuk követni a fogyasztásunkat és aktuális kreditszintünket.
4, Az egyszeri 10,- eurós SIM kártyadíjon kívül nincs további költségünk a SIM kártyával, csak annyi amennyit valójában letelefonálunk, illetve internetezéshez felhasználunk.
Mik a szolgáltatás legnagyobb hátrányai?
1, Nem minden országban olcsóbb, mint a hazai roaming díjak, viszont ezt vásárlás előtt letudjuk ellenőrizni a következő weboldalon:
Az esetek 99%-ban jobban megéri a DRIMSIM mint a hazai szolgáltató roamingdíjai. A kivételeket általában a háborús övezetek jelentik (pl. Afganisztán, Irak, stb), a fejletlen afrikai országok (Niger, Nigeria, stb) illetve a nagyon elhagyatott kis óceániai szigetállamok (Vanuatu, Samoa,stb).
2, Néhány országban léteznek turista SIM kártyák, amelyekkel olcsóbb percdíjakhoz jutunk. Pl. Thaiföldön vagy Grúziában már a reptéren árulnak turista SIM kártyákat, amelyek előnyösebb programokat biztosítanak. Hátrányuk, hogy át kell magunkat küzdeni a nyelvi akadályokon. A DRIMSIM-nél nincsenek nyelvi akadályok, mindent interneten intézünk.
3, Magunknak kell beállítani a SIM kártyát, igaz ez semmivel se bonyolultabb mint egy hagyományos SIM kártyát beállítani.
Amennyiben szeretnél olcsó roaming adatforgalmat illetve hívásokat, akkor a DRIMSIM mindenképp a te szolgáltatód. Olcsó, könnyen kezelhető, és nem igényel különösebb nyelvtudást az aktiválása, így nem kell a reptéren keresgélned a helyi szolgáltatók csomagjai után és előre pontosan tudod mennyit fogsz fizetni. Amennyiben érdekel a DRIMSIM, akkor a következő NEM AKTUÁLIS.
Ez az olcsó roaming szolgáltatás tökéletes lehet egy világ körüli úthoz, amelyet már 1000,- euró alatt meg tudsz szervezni magadnak, vagy egy Fülöp szigeteki nyaraláshoz, amelyet már akár 50,- euróért letudsz foglalni magadnak, ha ügyes vagy.