A Hyatt, Marriott, Hilton és IHG hotelláncokat gondolom senkinek sem kell bemutatnom már. Ha valaki mégsem ismerné ezeket a nagynevű hoteleket, akkor megpróbálom pár mondatban összegezni, hogy mitől is olyan különlegesek ezek a szállodák. Mind a négy hotellánc többnyire a luxus, és az üzleti utazókat célozza meg. Szinte mindegy, hogy melyik szállásukon szállunk meg – a minőség mind a négy márkánál garantált. Ebben a posztban összeválogattam a nyilvánosan elérhető céges hotel kuponokat az előbb említett luxus hotelekbe. Részletesen körbejárom a témát, hogy ki az aki használhat ilyen kuponokat, milyen kockázatokkal jár és legfőképp azt, hogy mennyi pénzt lehet egy ilyen foglalással megspórolni. A posztban szó szerint elmerülünk a kuponkódok sötét világában és rávilágítok arra is, hogy egy kis kreativitással hogyan lehet akár harminc-negyven százalékot is megspórolni egy utazás során. Nem mondom, hogy feltétlenül mindenkinek tetszeni fog ez a megoldás, de ennek ellenére azért megírtam ezt a posztot. Rég volt már úgyis kuponos poszt, szóval vessük is magunkat bele. Lássuk hát, hogy mire jók a céges hotel kuponok és hogyan lehet jelentősen olcsóbban megszállni egy luxus hotelben.
Tartalom
Milyen szállodák tartoznak az egyes hotelláncokba?
A Hyatt hoteleket nagyjából három kategóriába lehet beosztani:
- A legmenőbb hoteljeik a Grand Hyatt néven futnak. Ezek a konkurens Hilton Conrad hoteljeivel, és a Marriott JW Marriott hoteljeivel azonos szintű ellátást biztosítanak.
- A Park Hyatt, Hyatt Regency, Hyatt Place, Hyatt House, Miraval, és a Hyatt Residence Club hotelek jelentik a többnyire még megfizethető arany közép utat.
- Majd a képzeletbeli dobogó harmadik fokára a Hyatt butikhotelek és független szállodáik kerülnek. Ilyenek például a következő márkák: Andaz, Hyatt Centric, JdV, Caption, Alila, Thompson Hotelek, és a The Unbound Collection.
A Mariott hotelek székhelye a marylandi Bethesdában található. Ennek a hotelláncnak a szállodáit négy kategóriába lehet beosztani:
- LUXURY – Ide tartoznak a következő hotelek: JW Marriott Hotels, The Ritz-Carlton, St. Regis Hotels & Resorts, Edition Hotels, Bulgari Hotels & Resorts, The Luxury Collection, W Hotels
- PREMIUM – Ide tartoznak a következő hotelek: Delta Hotels, Marriott Hotels & Resorts, Marriott Vacation Club, Sheraton Hotels and Resorts, Le Méridien, Renaissance Hotels, Westin Hotels, Gaylord Hotels
- SELECT – Ide tartoznak a következő hotelek: Courtyard by Marriott, Fairfield by Marriott, Four Points by Sheraton, Protea Hotels by Marriott, SpringHill Suites, AC Hotels by Marriott, Aloft Hotels, Moxy Hotels
- LONG STAY – Ide tartoznak a következő hotelek: Marriott Executive Apartments, Residence Inn by Marriott, TownePlace Suites, Element Hotels, Homes & Villas by Marriott International
Az idehaza ismertebb Intercontinental és a Hilton hoteleket pedig gondolom már nem kell bemutatnom.
Mit kell a céges hotel kuponok felhasználásról tudni?
Röviden összefoglalva annyit, hogy ezeknek a kupon kódoknak az a felhasználási feltétele, hogy az adott nemzetközi cégben dolgozzon az illető, aki a kóddal foglal szobát. Bizonyos nagy nemzetközi cégeknek kedvezményes szobaárakat biztosítanak a nagyobb hotelláncok. Mondok egy példát, hogy érthetőbb legyen:
Képzeljük el, hogy például az Accenture informatikai vállalat fejleszti a Hyatt foglalási rendszerét. A szállodalánc megegyezik egy összegben az Accenturrel, hogy mennyibe fog kerülni a rendszer kifejlesztése. Közben persze az Accenturenek el kell küldenie az alkalmazottait a szállodaláncba dolgozni, hogy lássák hogyan is működik a gyakorlatban a rendszerük, amit fejlesztenek. Az ilyen esetekre találták ki a céges szállodai kuponokat.
A rövid, hivatalos válasz az, hogy nem. Ha céges kuponnal foglalsz szállást, akkor az adott cégben kell dolgoznod.
Itt kezd érdekessé válni a dolog. Ez a foglalás már teljes mértékben szürke zónának számít. Az esetek többségében az égadta világon semmi sem történik. Bemész a recepcióra, megkapod a szoba kulcsot és mész is az utadra.
Ebben az esetben valamilyen módon bizonyítanod kell azt, hogy az adott cég alkalmazottja vagy. Az esetek 99 százalékában egy névjegykártya elegendőnek bizonyul. Azt, hogy honnan szerez valaki pl. egy IBM-es vagy Accenture-ös névjegykártyát a saját nevével, már mindenki fantáziájára bízom. (A Google és a Photoshop a barátaid.)
A legtöbb nemzetközi hotelben nem foglalkoznak ezzel. A Hyatt viszont talán a legéberebb az összes közül. Ez különösen igaz az ázsiai hotelekre. Amerikában többnyire megbíznak a vendégekben, hogy ilyen nem jutna az eszükbe sem.
A Flyertalk fóruma alapján néha a recepción össze lehet futni túlbuzgó alkalmazottakkal is. Legrosszabb esetben közlik veled, hogy sajnos nem tudták hitelesíteni az adataidat, ezért a szoba teljes árát ki kell fizetned. Megpróbáltad, egy nekifutást megért. Arra azért érdemes odafigyelni, hogy az utolsó nap a foglalások ára sok hotelnél a beeső vendégeknél magasabb, mint az internetes foglalásoké.
A válasz egyszerűbb, mint gondolnád. Ezek a kódok a cégeken belül nyilvánosak. Tehát, ha valaki az adott cégben dolgozik, akkor csak elég megkérdeznie a HR részleget és ők átküldik a kódot az alkalmazottuk számára. Ezek után már könnyedén kiszivárognak ezek a kódok a nyilvánosságra.
Nem, ezek a kuponkódok nem használhatók fel más oldalakon. Ha ezekkel a kuponokkal szeretnél foglalni, akkor MINDIG egyenesen a hotel weboldalán kell foglalnod.
Itt nem árt kicsit kreatívnak lenni. Például konzultánsként dolgozol a cégnek, és a HR-es főnököd adta meg a kódot. Vagy pedig a feleséged dolgozik a cégben és tőle van a kód. És még hosszasan sorolhatnám… használd a fantáziád. Némelyik hotelbe már online is regisztrálhatsz a kulcsodért. Ha van rá lehetőséged, akkor mindig válaszd ezt az opciót és akkor a recepciót rögtön ki is kerülheted.
Egy dolgot nagyon gyorsan észre fogtok majd venni. Különböző hotelekben, a különböző kuponok, különböző kedvezményt nyújtanak. Nézzük konkrétan a Hyatt kuponokat. Tehát például ha a Converse céges hotel kuponokat próbálgatjuk, akkor Torontóban 19% kedvezmény jár értük, míg Hong Kongban csak 5%. Vagy egy másik jó példa a Duty Free Shoppers N V. Az ő kuponjukkal Párizsban 31%-ot lehet megtakarítani, addig New Yorkban csak öt százalékot. Sőt, néhány extrém esetben azt vettem észre, hogy a hotel ára még drágább lett a céges kupon használatával, mint amennyibe nélküle került volna. Egy szónak is száz a vége, mindenképp kattintgassátok át az ajánlatokat. Nézzétek meg először a szállás árát kupon nélkül, majd után 2-3 különböző kuponnal. Aztán döntsetek belátásotok szerint.
Következzenek a céges hotel kuponok
A legjobb kuponok számok alapján a következők:
- EDS – HPE Global
- GEE – General Electric
- DTC – Deloitte
- JOH – Johnson & Johnson
- APC – Apple Computers
A kuponkódot ide kell beütni:
Megjegyzés: A Marriott pontokat a foglalásotokért akkor is megkapjátok, ha kuponnal foglaltok.
Példafoglalás:
A legjobb kuponok számok alapján a következők:
- 16000 – Converse
- 52730 – Oracle Taiwan
- 20937 – Pepsi
- 61059 – Microsoft
- 12114 – Duty Free Shoppers N V
A kuponkódot ide kell beütni:
Megjegyzés: A World of Hyatt pontokat a foglalásotokért akkor is megkapjátok, ha kuponnal foglaltok.
Példafoglalás:
A legjobb kuponok számok alapján a következők:
- 000150711 – AT&T
- 000103772 – Ford
- 000102806 – General Electric
- 000243132 – IBM
- 000104256 – Siemens
- 000108146 – UPS
- 00293512 – Walmart
A kuponkódot a more options gombra kattintva ide kell beütni:
Megjegyzés: Az IHG ONE REWARDS pontokat a foglalásotokért akkor is megkapjátok, ha kuponnal foglaltok.
Példafoglalás:
A legjobb céges hotel kuponok sorrendben:
A The Blackstone Group és a McKesson cégek alkalmazottai kapják a legnagyobb kedvezményt a Hilton hotelekben.
A kuponkódot a Special rates gombra kattintva ide kell beütni:
Megjegyzés: A Hilton Honors pontokat a foglalásotokért akkor is megkapjátok, ha kuponnal foglaltok.
Példafoglalás:
Összegezve
Teljesen megértem azt, ha valaki nem szeretné egy ekkora adrenalinlökettel kezdeni a nyaralását, hogy el-e fogadják a szálláson a kuponkódját, vagy sem. Viszont legrosszabb esetben is csak annyi történik, hogy a szobáért teljes árat kell fizetni. Ha viszont bejön a trükk, akkor könnyedén akár több száz eurót is meg lehet spórolni pár nap alatt. Ezek a hotel kuponok egy kis rizikóval járnak, viszont a spórolás is ennek tükrében hatalmas. Megéri? Ezt már mindenkinek saját magának kell eldöntenie…