Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek&Trükkök / Uncategorized / Drew Binsky Travel Hacking kurzus kritika

Drew Binsky Travel Hacking kurzus kritika

Időről-időre szeretek egy-egy utazókurzusra beruházni, hátha még én is tanulhatok valami újat. Ilyen tanfolyamokon már korábban is részt vettem több nyelven is. Volt szerencsém több angol kurzushoz, elvégeztem egy német fejtágítót és még a szlovák & cseh képzéseket is kipipáltam. Ezeknek a tanfolyamoknak az ára nagyon változó. Viszont cserébe számomra már akkor is megéri az árát, ha egy-egy új trükköt elsajátítok. Végül is ahogy a nagymamám szokta mondani, fillérből lesz a korona. Sok kicsi sokra megy. Így esett, hogy eldöntöttem kipróbálom Drew Binsky „travel hacking” előadássorozatát. Elvileg ő a világ egyik leghíresebb utazója, aki minden országban járt már. Pár éve én is aktívan követem őt a szociális hálókon. Amikor a COVID-19 alatt bejelentette, hogy egy videó tanfolyamot készít, akkor rögtön el is határoztam, hogy beruházok majd rá. Végül is ki értene jobban az utazási trükkökhöz, mint ez a srác? Hát ekkorát még az életben nem tévedtem. Pedig ha valaki, akkor én aztán egy rakat hülyeséget elkövettem az életben. A tanfolyam áránál a szerző tolla „elég” vastagon fogott. Elég? Sőt – Inkább, úgy mondanám, hogy a Prada példát vehetne Drew barátunk árazásáról. A tanfolyam ára ugyanis a poszt írásának a pillanatában 397 amerikai dollár volt. Na de nem szeretnék előre rohanni, nézzük szépen sorjában, hogy miért ne fizessetek be Drew Binsky Travel Hacking tanfolyamára és miért ér többet számtalan más kurzus.

Tartalom

  • Drew Binsky Travel Hacking kurzus – avagy hogy jutottam hozzá?
  • Drew Binsky Travel Hacking kurzus – tartalom
  • A kurzus egyes fejezeteiről részletesen
  • Drew Binsky Travel Hacking kurzus – Összegezve

Drew Binsky Travel Hacking kurzus – avagy hogy jutottam hozzá?

Drew Binsky Travel Hacking kurzus - ára

Még mielőtt teljesen hülyének néztek, hogy kidobtam majd 400 dollárt az ablakon – szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy nem tettem. Egyszerűen ennyi pénzt látatlanban egy tanfolyamért nem voltam hajlandó kifizetni. Viszont kíváncsi is voltam, hogy ha már ilyen drága valami, akkor tutira aranyat érő tippekből áll. Ebben a gondolati válságban jutott eszembe, hogy rákeresek a neten azoknak a véleményére, akik már megvették. Valahogy nem sok ilyen véleményt találtam. Drew előszeretettel hangoztatja, hogy mennyire szereti a szegényebb országokat – gondolom nem sok etiópiai vagy pedig vietnámi sorakozott nála azért, hogy az éves fizetését kidobja egy kurzusra.

Drew Binsky Travel Hacking kurzus - Reddit olcsóbban

Találtam viszont egy érdekes bejegyzést Reddit-en: „Érdekelne a Drew Binsky Travel Hacking kurzus? Írj rám”. A poszt már jó pár éves volt, de hát egye-fene adok neki egy esélyt. Írtam a tagnak és a válasz pillanatokon belül meg is érkezett. Az illető felvásárolja a netes kurzusokat és hiénaként újraértékesíti őket. Közölte velem, hogy ha fizetek 35 dollárt, akkor átküldi a teljes kurzust. Mivel én is valamilyen szinten tartalomgyártó vagyok ezért erős ellenszenvet éreztem az üzlettel szemben, de a kíváncsiság nagy úr. Lealkudtam egy tízest még és megegyeztünk hogyan küldi át majd a videókat. Közben eldöntöttem magamban, hogy ha csak egy pár olyan újdonságot megtanulok a kurzusból, amit idáig még nem tudtam – akkor megrendelem a hivatalos oldalról is a kurzust. Most viszont előre szaladnék egy kicsit az időben – nem rendeltem meg a tanfolyamot, sőt épp egy kritikát írok arról, hogy ti miért ne tegyétek.

Drew Binsky Travel Hacking kurzus – tartalom

Drew Binsky Travel Hacking kurzus - fejezetek

A kurzus a következő fejezetekből áll:

  • Chapter 1 – How to Book Cheap Flights (repülőjegy trükkök)
  • Chapter 2 – How to Find & Book Cheap Accommodations (szállás trükkök)
  • Chapter 3 – How to Navigate Cities (hogyan közlekedj)
  • Chapter 4 – How to Get Travel Visas (így szerezz vízumot)
  • Chapter 5 – How to Navigate Airports (hogyan ne tévedj el egy repülőtéren)
  • Chapter 6 – How to Learn Languages (hogyan tanulj idegen nyelveket)
  • Chapter 7 – How to Budget Yourself on a Trip (hogyan szabd meg a budgetedet egy utazára)
  • Chapter 8 – How to Pack Your Bag Like a Master (hogyan pakolj a bőröndödbe)
  • Chapter 9 – How to Make Local Friends (hogyan barátkozz idegenekkel)
  • Chapter 10 – How to Use Travel Reward Points (hogyan gyűjtsd a mérföldeket és a hűségpontokat)
  • Chapter 11 – How to Stay Safe in Foreign Countries (hogyan utazz biztonságban)
  • Chapter 12 – General Travel Tips (Általános tippek és trükkök – extra rovat)
  • Chapter 13 – Drew’s Recommended Countries to Visit (ajánlott országok)
  • Chapter 14 – What’s next and future update (Drew jövőbeli tervei)

A kurzus egyes fejezeteiről részletesen

Nézzük szépen sorjában, hogy mi újat is tanulhatunk meg az egyes fejezetekből. Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy ha előre elmondom, hogy abszolút de semmit. Komolyan mondom aki erre a tanfolyamra azt mondja, hogy élete egyik legjobb beruházása volt az kezdjen el sürgősen utazni. Komolyan olyan szintű általános tippekről beszél a srác, hogy csak annak számítanak ezek a dolgok újnak, aki még soha az életben nem hagyta el a megyehatárt. Minden egyes videó tanfolyamhoz jár egy pár oldalas leírás is – ami segít ezt az „eszméletlen mennyiségű tudást” magatokba szívnotok. Mutatom, hogy mire is gondolok akkor, amikor fikázom az egészet:

Chapter 1 – How to Book Cheap Flights (repülőjegy trükkök)

Ez a kurzus 14 tippből áll, kiemelném a legjobbakat:

TIPP #4 – Használjatok inkognitó módot! Én nem tudom, hogy ez a hülyeség honnan terjedt el, de ha régen volt is ilyen – ma már egyáltalán nem igaz ez az állítás. Egy pár kisstílű foglaló oldalnál még lehet, hogy az árat megemeli, az ha sokszor keresel rá egy adott útvonalra. Viszont ha egyenesen a légitársaságok oldalán akkor az inkognitó mód csak arra jó, hogy újra be kelljen pötyögnöd az adataidat és a böngésző ne használja az elmentett beállításaidat. Mellesleg Drew barátunktól tudom azt is, hogy a Google Chrome böngészőnek van a legjobb inkognitó módja – jelentsen ez bármit is. Drew még azt is elmondta, hogy a „hagyományos böngészők sérülékenyek a hackerekkel szemben”. Okés, soha többet nem foglalok Mozzillán keresztül, nehogy a gonosz hackerek lenyúlják a Budapest – Róma Ciampino Ryanair repülőjegyemet.

TIPP #5 – Gondoltátok volna, hogy a repülőjegyek foglalásához nem a Skyscanner, Momondo, ITA Matrix vagy pedig a Google flights a legjobb kereső? Fogadjunk nem tudtátok, de Drew videójából megtudhatjátok, hogy a legjobb találatokat travel.drewbinsky.com affiliate oldalon találjátok meg. Az nem számít, hogy ezek a repülőjegyek nem a legolcsóbbak lesznek, de cserébe Drew barátunk kap érte részesedést úgyhogy mindenképp itt foglaljatok! Nem elég, hogy majdnem 400 dollárt kipengettetek a tanfolyamáért, de még fizessetek neki még többet!

TIPP #10 – Cairo, Casablanca, Cape Town, Colombo – kitaláljátok mi ezekben a városokban a közös? Fogadjunk, hogy nem! Ezek a városok Drew szerint a világ közepe és ezért olcsó ezeken a repülőtereken keresztül tranzitolni bárhova máshova. Azt Drew nem mondja el a videójában, hogy honnan olcsó ezekbe a városokba repülni és miért éri meg ezekben a városokban bárhova is átszállni? Vegyük például Budapestet. A magyar fővárosból Cairót leszámítva egy városba sincs egyenes járat. Akkor most repüljek el a Wizz Air járatával Marrakech-be, majd buszozzak át Casablancába és valahova majd olcsó lesz?

TIPP #11 – Foglalj egy világ körüli repülőjegyet a Star Alliance légi szövetségnél – csak azért mert lehet ilyet is. Nyugi, olcsó lesz – Drew megmondta. Azzal ne is foglalkozz, hogy ha saját magadnak szervezel egy ilyen utat, akkor könnyedén 1000 euró alatt is megoldhatod a repülőjegyeket. Drew szerint az a fontos, hogy a Star Alliance-nek 1250 úti célja van több mint 190 országban. Ez majdnem úgy hangzik, mintha reklám lenne – de ne legyünk rossz indulatúak.

A többi tippet már inkább le sem írom ebből a fejezetből, mert kiégne az agyatok egy ekkora tudástól. Nah jó, még egyet lehet elbír az elmétek. Iratkozzatok fel Drew barátainak a hírlevél csatornáira – mert akkor rohadt jó ajánlatokat kaptok – becsszó!

Chapter 2 How to Find & Book Cheap Accommodations (szállás trükkök)

Ebben a fejezetben olyan felejthetetlen tippeket tudhatunk meg Drew-tól, hogy megáll az eszünk! Tudjátok, hogy hol érdemes szállásokat keresni? Couchsurfing-en, Airbnb-n, Booking.com-on és különböző hostelekben! Drew szerint a Booking.com weboldalán nem kell kreditkártya sem a foglaláshoz és a szállások egy nappal érkezés előtt simán ingyenesen lemondhatók. Szerény véleményem szerint a foglalások 99%-hoz kreditkártya kell és van amelyiket le lehet mondani érkezés előtt, van amelyiket már a foglalás után egy perccel sem. Valahogy a cashback rendszerekről, a kuponokról, a különböző hűségprogramokról egy árva szavat sem mondott a szerző. Pedig ha valami, akkor ezek a trükkök valódi spórolást jelentenek az utazásoknál.

Chapter 3 – How to Navigate Cities (hogyan közlekedj)

Ebben a fejezetben olyan észbontó „travel hackeket” tanulunk meg a mestertől, mint az hogy ha nem tudod hogyan közlekednek a buszok – akkor kérdezd meg valamelyik helyitől. Reméljük senki sem introvertált személyiség közületek, mert akkor ez a trükk elég necces lesz. Nyugi – a következő tippje sokkal jobb lesz az introvertáltak számára. Tudjátok, hogyan is lehet közlekedni egy idegen városban?
S-É-T-Á-L-V-A! És ha gyalog sétáltok, akkor akár fotózhattok is! Na ugye hogy ezt nem tudtátok? Sőt! Akár beszélgethettek helyiekkel is (akiktől megkérdezhetitek, hogy mikor és honnan megy a busz). De ha még ez nem lenne elég, akkor gyalogszerrel akár az épületeket is megnézhetitek! Ott álltok meg, ahol csak akartok! Nem viccelek, ez mind benne van ebben a fejezetben.

Ha pedig további közlekedési trükköket szeretnétek megtudni, akkor fizessétek be a 400 dollárt Drew számlájára és akkor kiderül, hogy kell használni a metrót és a taxikat. Sőt! még azt is elmondja Drew, hogy egy idegen városban akár biciklit is bérelhettek! Ha leesett a csodálkozástól az állkapcsotok, akkor valahol a padlón megtaláljátok.

Chapter 4 – How to Get Travel Visas (így szerezz vízumot)

Ez is egy remek fejezet. Biztosan díjazni fogják majd az afgán, iraki vagy akár Srí lankai állampolgárok ezt a fejezetet – akik a világ leggyengébb útlevelével rendelkeznek és majdnem minden országba vízumkötelesek. Drew valahogy arról elfelejt írni, hogy hogyan oldják meg ezek az emberek azt a problémát, hogy 10-20 000 euró legyen a számlájukon ezeknek az állampolgároknak, máskülönben rohadtul nem kapnak vízumot sehova sem. Sebaj, majd 20 év kemény munka után a mákföldeken biztosan összegyűlik ez a pénzük. Feltéve ha nem fizetnek ki belőle 400 dollárt Drew-nak előtte.

De ne csak a harmadik világ országaival foglalkozzunk! Drew-nak van egy remek ötlete a magyar állampolgárok számára is. Saint Kitts és Nevis, Grenada, Paraguay állampolgársága megvásárolható 50.000-100.000 dollár közötti összegért. Azt Drew nem mondja el, hogy ez miért lenne jó számunkra – de ha gondoljátok és szeretnétek Paraguay állampolgárává válni, akkor szabad az út előttetek!

A fejezet szerint a legjobb tipp az utazáshoz az, hogy legyen két útleveletek egyszerre. Nem tudom számotokra ez mennyire számít „hacknek” – de nálam alaptudás. Ettől nagyobb általános filléres igazságokat nem hallottam azóta, hogy meghallgattam egy Szabó Péter előadást.

Chapter 5 – How to Navigate Airports (hogyan ne tévedj el egy repülőtéren)

Mire eljutottam eddig a fejezetig, már kezdtem érezni, hogy ez a kurzus nem lesz már jobb. Na de nem adtam fel. Ha már kifizettem 25 dollárt egy 400 dolláros kurzusért, akkor nem adom fel – átrágom magamat a mélyebb tudásig. Ebből a fejezettől teljesen megvilágosultam, és már soha nem lesz ugyanolyan az életem mint eddig. Teljesen másképp utazok majd! A következő dolgokat tudtam meg:

  • Végezd el az utasfelvételt 24 órával indulás előtt,
  • Érj ki a repülőtérre legalább 3 órával a repülőgép indulása előtt,
  • Beszélgess el a repülőgép személyzetével, hogy jobb napjuk legyen,
  • Pakolj be egy hátizsákba, így nem kell feladnod a bőröndödet,
  • Hozz egy üres palackot a repülőtérre, amit megtölthetsz ivóvízzel
  • Drew kedvenc repülőtereinek a listája – azt nem értem miért lenne bárki számára is hasznos tudás, hogy Drew szereti a kuwaiti vagy seouli repülőteret.

Chapter 6 – How to Learn Languages (hogyan tanulj idegen nyelveket)

Kezdek kifogyni a szarkazmusokból, pedig a fejezetek tartalma egyre csak durvább. Én komolyan nem értem, hogy ezért a szánalmas tanfolyamért hogy kérhet el bárki is egy centet is. Ebben a fejezetben megtudhatjuk többek között azt is, hogy a Duolingo applikációval könnyedén lehet angolul is tanulni. De akár olyan határtalan tudást is megoszt velünk Drew, hogy ha viszünk magunkkal egy papírt és egy tollat, akkor leírhatjuk a számunkra ismeretlen szavakat a papírra. Na basszus most kezdem el csak bánni, hogy eddig nem ruháztam be erre a tanfolyamra. Már tele lehetne a füzetem kínai szavakkal!

És tudjátok, hogy hogyan lehet még idegen nyelveket tanulni? Filmekből is! Drew szerint ne az Inception (Eredet) című filmmel kezdjétek a tanulást, mert annak egy kicsit bonyolult a nyelvezete. Drew, ha ezt olvasod akkor esetleg valami régi kelet-német pornót jó sztorival nem tudnál ajánlani? Azokban állítólag egyszerű a történet és nem használnak bonyolult szavakat sem.

Chapter 7 – How to Budget Yourself on a Trip (hogyan szabd meg a budgetedet egy utazára)

A fejezetből elsőként az derül ki, hogy érdemes eldöntened mennyit vagy hajlandó a közlekedésre költeni. Ebbe a kategóriába beletartozik a taxi, autóbérlés, biciklibérlés és a teljesen magától értetődő tevegelés is. Jó is, hogy írta ezt Drew, még ki kell fizetnem a következő tevebérlésemet New Yorkba. Ami az étkezést illeti – itt Drew nagyon szigorú. A sör árát ebbe a kategóriába nem sorolhatod be. Az bizony a szórakozáshoz tartozik. A szállásokhoz már rengeteg „kiváló” tippet adott a korábbi fejezetben Drew, szóval ebbe mélyebben nem mennék bele itt már.

A kedvenc trükköm ebből a fejezetből a következő matekpélda a kedvencem: Ha 30 napra utazol és 3000 dollár áll rendelkezésedre, akkor hány dollárt költhetsz el egy nap? Most csukjátok be a szemeteket, képzeljétek el a háttérbe ahogy a Legyen Ön is Milliomos zenéje szól és válaszolnotok kell erre a hihetetlenül bonyolult matekegyenletre: 3000/30=?

Chapter 8 – How to Pack Your Bag Like a Master (hogyan pakolj a bőröndödbe)

Drew ebben a fejezetben elmesélni nekünk, hogyan csomagol be ő egy utazásra. Egy Osprey 40L Porter Series hátizsákot használ minden útjára. Olyan nélkülözhetetlen dolgokat hord magával, mint például: fogselyem, borotvahab, hajvágógép, venezuelai bankjegyek, 4 Terrabyteos külső merevlemez, Azithromycin és Ciprofloxacin tabletták, golflabda, ajakbalzsam, fejlámpa, két szett fülhallgató, stb. Látszik, hogy Drew még sosem csomagolt a Wizz Air hátizsákos szabályai alapján. Amúgy meg melyik férfi nem bír ki pár napot borotválkozás nélkül?! De legalább most már tudom, hogy a következő utamra ha viszek fejlámpát, akkor akár éjjel is golfozhatok majd párizsi Notre Dame előtt.

Chapter 9 – How to Make Local Friends (hogyan barátkozz idegenekkel)

Bele menjek egyáltalán ebbe a fejezetbe? Komolyan még csak a kilencediknél tartok, de úgy érzem már elhalt az összes agysejtem egytől egyig. Jó, a ti kedvetekért ezt is megpróbálom összegezni. Tudjátok mi a legjobb travel hack arra, hogy idegen emberekkel barátkozzatok? Írjatok rájuk Facebookon! Vagy couchsurfingeljetek (de tudtam, hogy ez lesz a következő pont – Drewnél ez a lemez valahogy nagyon beakadt). De várjatok! Drew még egy szenzációs travel hackkel előállt ebben a fejezetben! Fizessetek egy idegenvezetőnek napi 50-100 dollárt, hogy legyen a barátotok. Ha pedig nincs pénzetek, akkor menjetek ki az idegen városba és „csináljatok valamit és majd lesznek barátaitok”. Nem viccelek, ezt tényleg szóról-szóra így írta le. Köszönöm Drew Binsky Travel Hacking kurzus ezt a mérhetetlen tudást!

Chapter 10 – How to Use Travel Reward Points (hogyan gyűjtsd a mérföldeket és a hűségpontokat)

Ez a fejezet kifejezetten érdekelt, ugyanis a mérföldek és hűségpontok körül mindig lehet valami újat tanulni. Adtam egy utolsó esélyt még a tanfolyamnak, hátha megmenti ez a fejezet az egészet. Szerintetek sikerült neki? Természetesen nem. Drew azzal kezdi a fejezetet, hogy ő ehhez valójában nem is ért. De van egy haverja, az nagyon penge a mérföld témában. Megnéztem a haverjának az oldalát – pár éve már inaktív és van kb. 300 követője. A következő tippje az volt, hogy válts ki egy 450 dollárba kerülő Chase Sapphire Reserve kreditkártyát (Az USA-n kívül ezt nem kapod meg). És nagyjából ennyi volt az egész fejezet. Ja még a hoteleknél megemlítette, hogy mindegyik nagyobb hotellánchoz regisztrálj be. Jó, hogy ezt is mondod Drew – ez tényleg nem jutott volna eszembe.

Chapter 11 – How to Stay Safe in Foreign Countries (hogyan utazz biztonságban)

Könyörgöm legyen már vége! Most volt Húsvét, Krisztus kegyelmezz! Már csak 4 fejezet, ezt valahogy még végigszenvedem a kedvetekért. Megpróbálom pontokban összeszedni az itt szerzett tudást:

  • Használj Google Maps-t – ha követed a kék pöttyöt eljutsz oda, ahova indultál (Wow!)
  • Legyen egy működő telefonod – azt hittem ez magától értetődő az előző pont alapján, ha már Google Maps-t használok
  • Legyen egy tartalék telefonod – jah már értem, ha lemerülne az első telefonom, amin Google Maps-t használok, akkor tudjam a másikon követni a kék pöttyöt
  • Kerüld a 18-25 éves taxisokat – azok ám nagy csibészek, szerencsére egy 40-50 éves taxis nem rabolhat ki…
  • Ha öreg ütött-kopott autó a taxi, akkor ne szállj be – Drew bizonyára szívesen álldogált egy egész napon át Afrika bármelyik országában taxira várva, miközben már a 124. húsz éves Toyotát kergette el.
  • Ne utazz utasbiztosítás nélkül – Most őszintén, ki az a hülye aki még mindig utasbiztosítás nélkül utazik bárhova is?
  • Ne állj le „itt a piros, hol a piros-t” játszani – tudjátok ez az a átverős játék három pohárral és egy golyóval.
  • Van egy külön tipp a fejezetben, ami annyit mond csak, hogy légy nyugodt. Ne szaladj a rendőrségre rögtön, hanem maradj nyugodt. – Rendben ezt megfogadom, majd legközelebb ha valaki machetével kerget és megpróbál kirabolni. Kedves machetés gyilkos, én nyugodt vagyok – mást kell kirabolnod!

Chapter 12 – General Travel Tips (Általános tippek és trükkök – extra rovat)

Ez hivatalosan az utolsó fejezet. itt már csak általános tippek és trükkök vannak. Ha idáig nem általános tippek és trükkök voltak, akkor milyenek? – költői kérdés volt, ugorjátok át nyugodtan. Nézzük Drew legjobb általános trükkjeit:

  • Mindig legyen nálatok amerikai dollár – azt nem értem, hogy Kiskunlacházán mire megyek majd vele, de ezt mindenképp érdemes megfogadnotok nektek is!
  • Mindig legyen nálatok helyi valuta is – végre egy értelmes tipp! Kiskunlacházán azt gyanítom, hogy a forintot jobban szeretik majd, mint a dollárt.
  • Soha ne válts úgy, hogy nem ismered az átváltási árfolyamot.
  • Ne légy szarrágó, ne spórolj mindenen. – ez szép és jó, de ilyet könnyedén mond olyan ember, aki 400 dollárral húzza le a követőit egy ekkora klisétenger tanfolyammal.
  • Élvezd az utazást! Érezd jól magad! – ehhez már nem is fűzök hozzá inkább semmit sem. Ez a fejezet talán az egész Drew Binsky Travel Hacking kurzus mélypontja.

Chapter 13 – Drew’s Recommended Countries to Visit (ajánlott országok)

Azzal, hogy megtudom melyek Drew kedvenc országai kegyetlenül sok pénzt meg tudok spórolni. Ha kérdeznétek, akkor igen Magyarország rajta van a listáján.

Chapter 14 – What’s next and future update (Drew jövőbeli tervei)

Drew-nek nagy tervei vannak ám! Folyamatosan frissíteni fogja ezt a tanfolyamot. Sőt, most hogy rálestem már látom, hogy négy új fejezet is bekerült már. A Reddit-es barátom, egy régebbi verziót adott el nekem. Azt hiszem írok is neki, hogy kérem vissza a pénzemet!

Drew Binsky Travel Hacking kurzus – Összegezve

Hú gyerekek, a Szürke 50 Árnyalata filmet megnézni nem volt olyan rossz, mint ezt a kurzust. Gyakorlatilag olyan volt ezt a tanfolyamot megcsinálni, mintha beültettek volna egy egyetemi docenst egy kisegítő iskolába kifestőzni. Drew mentségére szóljon, hogy 30 napos árvisszafizető garanciát ígér a termék mellé. Szóval lehet, hogy van benne valami pozitívum is. Hogy mi? Az, hogy a vásárló elég gyorsan visszakaphatja a pénzét. Ebben az esetben vásárolhat egy repülőjegyet az árából szinte bárhova a világon. Higgyétek el nekem, sokkal jobban jártok ha valódi élményekre költitek a pénzeteket – nem pedig erre az eszméletlen nagy hulladék tartalomra.

A Drew Binsky Travel Hacking kurzus végső értékelés nálam 10/0. Aki viszont eme poszt ellenére mégis meg szeretné vásárolni, az még mindig megteheti itt.

Previous Article Death Valley Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Ne maradj le az új posztokról! Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek – ezt látnod kell!

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT