Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Országok / Mykonos utazás látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Mykonos utazás látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Vannak olyan posztok az interneten, amelyek némi iróniával kompenzálva felsorolják az érveket, miért ne utazz egy adott helyszínre. Nos, ez a poszt határozottan nem irónikus poszt lesz. Mykonos egy nagyon szűk rétegnek az álmai szigete lehet. A legtöbb utazó viszont, aki már látott egy pár görögországi szigetet és Mykonost választja következő úticéljául értetlenül áll a szigetre megérkezve. Rengeteg számomra épp ésszel felfoghatatlan dolog fogadott Mykonoson. Egyszerűen nem értettem, mi ez a hatalmas „hype” Mykonos körül. Miután eltelt pár hét az utazásom óta és sikerült mindent átgondolnom, nyugodt szívvel mondhatom, hogy SOHA többet nem megyek Mykonosra. Mykonos semmivel sem tud többet, mint bármelyik kisebb sziget körülötte, cserébe viszont legalább háromszor olyan drága! Jöjjenek az érvek és a privát véleményem, hogy miért szörnyű ötlet egy utazás Mykonos szigetére!

Tartalom

  • Mit érdemes utazás előtt Mykonos szigetéről tudni?
  • Mi is a szigettel akkor a probléma?
  • Utazás Mykonos szigetére: így foglalj repülőjegyet
  • Szállás Mykonoson
  • Autóbérlés vagy tömegközlekedés Mykonoson
  • Látnivalók Mykonos szigetén:
  • Fizetős programok és látnivalók Mykonos szigetén
  • Utazás Mykonos szigetére összegezve

Mit érdemes utazás előtt Mykonos szigetéről tudni?

Mykonos szigete a Kükládok szigetcsoporthoz tartozik. Görögország egyik leghíresebb turistacélpontja, leginkább a pezsgő éjszakai életnek hála. A szigetnek mindössze 9000 lakosa van csak. Ez nem is csoda annak fényében, hogy mennyire a turizmusra épült ki minden a szigeten. Mykonos egy óriási felkapott turistaparadicsommá fejlődött ki. . A bulin kívül kristálytiszta víz, arany homokos tengerpartok várnak az ide látogatókra. A szigeten nagyon népszerű a nudizmus – sok tengerpartnak külön nudista része van. Ezzel egyetemben Mykonos a homoszexuális utazók Mekkájává vált, rengeteg bár bejáratánál, és jó pár tengerparton kinn lobog a szivárvány színű zászló. Közkedvelt úti cél az amerikai celebek körében is.

Mi is a szigettel akkor a probléma?

Amikor lefoglaltam a repülőjegyeket Mykonos szigetére, úgy gondoltam engem nem érhet semmilyen kellemetlen meglepetésem sem az utazás során. Tévedtem. A szigettel a legnagyobb gond az, hogy egy átlagember számára élhetetlen. A helyi lakosság már teljesen alkalmazódott a turizmushoz. Ha Mykonoson a görögországi hangulatot keressük, akkor nagyon rossz helyet választottunk. Az egész sziget a bulikról szól. Amivel önmagában semmi baj sem lenne. Ami már nagyobb gond, hogy az egész a bulizók kizsákmányolására van felépítve. Gyakorlatilag a tengerparti bárok üzemeltetői úgy gondolkodnak, hogy ha bulizni akarsz, annak ára van – fizesd is meg! Egy napágyért könnyűszerrel elkérnek 100-120,- eurót a tengerparton, csak azért mert a háttérben üvölt az egyik rezidens DJ (akit nagy valószínűséggel úgy sem ismersz) aktuális mix-je. A parton a koktélok ára 20-25,- eurónál kezdődnek és egy étteremben sem fogsz kevesebbet fizetni, mint 40,-euró/fő egy főételért.

A helyiektől hallottuk, hogy 2017-ben Mykonos annyira megtetszett egy arab sejknek, hogy rögtön bele is szeretett a szigetbe. Körül nézett és azt mondta, ez maga a paradicsom. Egy dolgot viszont nagyon hiányolt – a tevéket. Mivel odahaza a szívéhez nőttek a púpos állatok, úgy döntött hozat párat belőlük Mykonosra. Azóta Mykonoson már van teve is! Ez a kis történet gyönyörűen tükrözi a sznobizmust, ami a szigeten vár ránk.

Mint már említettem, létezik viszont egy szűk réteg, akiknek ez a sziget az egyik kedvencükké válhat. Ha a következő felsorolásból legalább 3 pont igaz rád, akkor foglald is rögtön a repülőjegyedet és a szállásodat:
1, Nagyon gazdag szülők elkényeztetett kis gyermeke vagy, akinek egyáltalán nem számít a pénz. Készülj viszont fel arra, hogy még apuci pénzéből sem lesz olcsó!
2, Homoszexuális beállítottságú utazó vagy, aki szeretné kiélni magát egy buliszigeten – Mykonoson ehhez minden adott: melegbárok, szivárvány zászlós tengerpartok, leszbikus és gay közösség.
3, Imádod a DJ zenei szetteket és azt szereted, ha a tengerparton nem a hullámok csobogása, hanem a pörgősebbnél-pörgősebb zenék szólnak.
4, Nem jártál még egy görög szigeten sem, és úgy érzed ez a tökéletes beugró pont. Elsőre megkapsz mindent, amire Görögországtól számítasz: kristálytiszta homokos tengerpartokat, hófehér épületeket, görög ételeket.

Ha a fenti pontokból egyik sem jellemző rád, akkor Mykonos nem a te szigeted! Legfeljebb azért éri meg ide utaznod, mivel könnyedén áthajózhatsz innen bármelyik másik görög szigetre a Kükládok szigetcsoporton belül.

Ha ezek után úgy érzed mégis, hogy szeretnél Mykonosra utazni, akkor kérlek olvasd el a lenti élménybeszámolónkat. Kiderül belőle, hogy mennyibe kerülnek a repülőjegyek, a szállás és az is, hogy milyen látnivalókat érdemes a szigeten megtekinteni. Ha meg már megvetted a repülőjegyed és úgy érzed ez mégsem a te szigeted, akkor se búsúlj! Érdemes egy olcsó kompjegyet foglalni valamelyik közeli szigetre és egy csodálatos nyaralás vár rád. A görög kompokhoz írtam is pár tippet és trükköt, hogyan tudsz rajtuk spórolni. Itt találod a posztot.

Utazás Mykonos szigetére: így foglalj repülőjegyet

A poszt írásának a pillanatában a következő megoldások állnak az utazók rendelkezésére:

  • Budapestről – A Ryanair járataival 60-80,- euróért juthatunk el Mykonosra kis kézi poggyásszal oda-vissza.
  • Bécsből több választási lehetőség is áll a rendelkezésünkre:
    1. A Ryanair járataival 40,- euró körüli összegért juthatunk el Mykonosra kis kézi poggyásszal oda-vissza.
    2. Az Austrian Airlines járataival 100-150,- euró körüli repülőjeggyel kell számolnotok. Ez az összeg viszont már tartalmaz egy nagy kézi poggyászt is az árban.

Szállás Mykonoson

A szállásoknál az embernek legalább egyszerű választania. Mykonoson két fajta szállás található: „a nagyon drága szállások” és „a még drágább szállások„. Ennek hála az átlagos utazónak nem túl nagy probléma szállást választania, és megelégszik a szimplán „nagyon drága szállással”.

Foglalás előtt célszerű azt szem előtt tartani, hogy a szigeten az északi szelek dominálnak. A déli partok ennek hála védettek a hideg szelektől. Ha megfogadtok egy jó tanácsot, akkor utazás előtt tájékozódtok Mykonos áramlatairól és a sziget déli felén foglaltok szállást.

A mi szállásunk a következő volt – Maganos Apartments

Elhelyezkedés szempontjából tökéletes apartmanokról beszélünk. Gyakorlatilag három tengerpart kellős közepén található ez a szállás. Pár perc gyaloglással mind három könnyedén elérhető. Ez a szállás kükladikus stílusban épült és rendelkezik egy úszómedencével és egy kővel burkolt napozóterasszal is. Amikor én kerestem a szállásokat, ez az egy volt már csak szabad normális áron. A szállással alapjáraton semmi gond sem volt, elégedettek voltunk vele.


Az arany középút – Mykonos Ammos Hotel

Ez a szállás mindössze pár percre található Mykonos egyik legjobb strandjától az Ornos beach-től. Ornos tudja azt, amit Mykonos bármelyik felkapott partja és valamivel még olcsóbbak is itt az árak, mint a déli partszakaszon. Ez a modern szállás remekül fel van szerelve, még a szőrösebb szívű hotelkritikusok sem találnak majd rajta egy fogást sem. A Medencéjéből egyenesen a tengerre nyílik a kilátás. Ha már besokalltál a tömegtől, akkor itt könnyedén feltöltődhetsz energiával, hogy újra belevesd magad a végtelen bulizásba. Hiszen egy utazás Mykonos szigetére mégiscsak a végeláthatatlan partizásról szól.


Luxus szállástipp – Cavo Tagoo Mykonos

Mykonos egyértelműen legjobb hotelje. Az interneten számos poszt már önmagában ezt a hotelt is Mykonos látnivalójaként tünteti fel. Ez a szállás lélegzetelállító végtelen medencével várja a vendégeit. Szobáiban privát medence található. Aki valódi fényűzésre vágyik, az mindenképp ezt a szállást válassza. Ugyanakkor mélyen a zsebébe fog kelleni nyúlnia, ugyanis egy dupla ágyas szoba legalább 1000,- euróba kerül éjszakánként főszezonban!


Ha viszont egyéb szállásra vágytok, akkor érdemes körülnézni a Booking.com weboldalán, ahol az igényeiteknek megfelelően további szállásokat találhattok:

Booking.com

Autóbérlés vagy tömegközlekedés Mykonoson

Ez egy trükkös kérdés. Elsőre simán rávágtam volna, hogy mindenképp béreljetek autót. Aztán 2 nap után, gyűlöltem minden egyes percet, amit a bérelt autóban töltöttünk. Mykonos szigete nagyon dombos. És amikor azt mondom, hogy nagyon dombos akkor azt valóban úgyis értem. Az Alföldhöz szokott magyar parasztgyermeknek ezeken a hegyeken vezetni valódi tortúra. Elég tapasztalt sofőrnek vallom magam. Ennek ellenére nem egyszer féltem a meredek lejtőkön vezetni Mykonoson. A bérelt autók többsége gyenge motorral van ellátva így a kicsi kocsiknak rendesen meg kell szenvedniük a 20-30 fokos lejtőkön. Nem egyszer csak a Szentlélek mentette meg az autót attól, hogy oldalra ne boruljon.

Parkolni szintén rémálom ezen a túlzsúfolt szigeten. Mi a Koronavírus járvány kellős közepén jöttünk ide, amikor elvileg jóval kevesebb turista nyaral a szigeten. Viszont még ígysem tudtunk egy normális ingyenes parkolót találni. Kínomban elkezdtem kérdezgetni a környező hoteleket hol parkolhatnék le úgy, hogy hajlandó vagyok fizetni is egy reális árat. Az első helyen napi 25 eurót akartak a parkolásért. A második helyen meg sem engedték. A harmadik szálloda (ez már jóval távolabb esett a tengertől és a szállásunktól) egy kis alkudozás után megegyeztünk 5,- eurós napidíjban. Gondolhatjátok, hogy örültem, mint majom a banánnak.

Végül azért csak bejártuk az egész szigetet az nélkül, hogy felborult volna az autó. Nem azt mondom, hogy sima ügy volt, de ki lehetett bírni. Lényeg – a kezdő sofőröknek egyáltalán nem ajánlom, hogy autót béreljenek. Ha mégis autóbérlésre adod a fejed, akkor a legolcsóbb ajánlatokat a Rentalcars és a Discovercars ár összehasonlító oldalakon találod meg. Számolj nagyjából 30,-euróval/nap biztosítás nélkül. Arról, hogy hogyan legyen az autód fedezete bebiztosítva és ne kelljen kifizetned az autókölcsönzők elszállt biztosítási árait az Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen! posztunkban olvashatsz többet.

A tömegközlekedéssel a legnagyobb baj az, hogy a buszok központi pályaudvara Mykonos városában található. Sajnos nincs egyetlen olyan buszjárat sem, amely a sziget déli oldalán végig menne az összes tengerparton és összeszedné az embereket… Paradise beach jelenti a határvonalat. Túlságosan hegyes a sziget ott, és onnantól kezdve más járatra kell felszállni Mykonos városból. Ez akkor baj, ha Paradise beach előtt lakunk és pl. Super Paradise beach-ről szeretnénk haza buszozni. Innentől kezdve ugyanis el kell buszoznunk a fővárosba, átszállni és buszozhatunk visszafele ismét. A tömegközlekedés ára nem vészes: egy egyirányú buszjegy ára 1,80,- euró nappal és 2,30,- euró éjjel.

A taxi is egy opció lehet, ám ez is méregdrága Mykonoson csakúgy, mint minden más. 20,- eurós alapárral számoljunk a legrövidebb szakaszokon is.

Mykonos látnivalók - hajó

Érdekes megoldás lehet még a hajóstaxi, amely az egyes tengerpartok között közlekedik. A hajóra felszállva egy oda-vissza jegy 10,-euróba kerül, míg egy korlátlan felhasználatú napijegy 20,-euróba kerül. A hajók a következő sorrendben közlekednek a tengerpartok között: Platis Gialos, Paranga, Paradise, Super Paradise, Agrari és Elia Beach. Az első hajó 10:20-kor indul Platis Gialos strandjáról, az utolsó pedig 16:20-kor. Minden órában 20 perckor indul a hajótaxi Platis Gialos-ról. Visszafele az utolsó hajó 17:45-kor indul Elia beach-ről.

Látnivalók Mykonos szigetén:

Az utazás előtt rákerestem az interneten milyen látnivalók találhatóak Mykonos szigetén. Elég furcsa dolog fogadott. A szigeten alig van látnivaló és azok is mind egy helyen találhatóak. Nagyjából 1 nap leforgása alatt minden fontosabb dolgot meg tudunk nézni. Ez után már csak a henyélés a tengerparton marad. A következő látnivalók viszont azért mind megérik a rászánt időt.

Mykonos városa:

Mykonos látnivalók

Gyakorlatilag a legnagyobb látványosság az egész szigeten Mykonos városa. Fehér házak között fehérre festett macskaköves szűk utcákon élvezhetjük a mediterrán hangulatot. Drágábbnál-drágább üzletek várnak itt ránk. Gucci, Dolce Gabanna, Versacce minden mi szem-szájnak ingere. Legalábbis egyeseknek. Érdemes egy egész napot rászánni a városra és ez alatt Mykonos szinte összes látnivalóját meg tudjuk csodálni. Nagy előnye a városnak, hogy az egész szigeten talán itt tudunk a legjobb áron egy finomat enni.


Little Venice várorsész

Utazás Mykonos szigetére: Little Venice

Egy szeletke Velence egy görög szigeten. A helyszín szinte könyörög egy profi fotózásért. Remek fényképeket lehet itt készíteni. Az éttermeket viszont érdemes messziről elkerülni. Az 5,-eurós Frappé helyett szinte csak habos tejet kaptunk, a kólát pedig felöntötték a pult mögött. No comment.


Utazás Mykonos szélmalmaihoz

Utazás Mykonos szigetére: szélmalmok

Egy szélmalom a tengerparton már önmagában csodálatos látvány. Szorozzuk be ezt hattal. Közvetlenül Little Venice mellett található Mykonos jelképe. Ha valahol Mykonosról látunk egy képet, szinte biztosan ezeket az építményeket találjuk majd rajta.


Kalo Livadi Beach

Mykonos látnivalók - Kalo Livadi

Majdnem az összes tengerpartot bejártuk, ám Kalo Livadi strandja magasról felülmúlta az összes többit. A puha, törmelékmentes, szó szerint aranyszínű homok biztosítja a legjobb tengerpartját az egész szigetnek. A napágyak árai természetesen itt is eszementek. Az első sor 120,-euró, a második és a harmadik sor 100,-euró, a többi pedig 80,-euró. Cserébe jár egy ingyen törülköző is kölcsönbe. Hihetetlenül nagylelkűek itt is az üzemeltetők.


Delos szigete:

Mykonos látnivalók - Delos

Delos szigete az UNESCO világörökség része. Könnyedén elérhető Mykonos öreg kikötőjéből. A görög mitológia szerint itt született az istenek két ikergyermeke, Apolló és Artemisz. Egy történelem rajongónak ez maga a paradicsom. A romok, amiket itt találunk időszámításunk előtt a 7. században épültek és a mai napig remek állapotban vannak. Ha szeretnénk egy kicsit kiszabadulni a tömegturizmus ketrecéből Mykonosról, akkor kiváló kirándulás lehet.

Fizetős programok és látnivalók Mykonos szigetén

  • Partyhajó Mykonoson korlátlan nasival és alkoholfogyasztással – €79
  • Profi fotózás, ha szeretnéd tökéletes fényképeken megörökkíteni a nyaralásod – €113
  • Fél napos hajós kirándulás Delos szigetére – €43
  • Mykonosi sörfőzde belépő, kóstolóval az árban – €21
  • 1 Oxygénpalacknyi búvárkodás búvárengedéllyel rendelkezőknek – €75
  • Búvárkodás kezdőknek, búvárengedély nélkül, oktatóval – €120
  • 1 órás sznorkelezős hajókirándulás – €50
  • Nézd a naplementét egy vitorlás hajóról, aperitívvel az árban – €55
  • Egész napos JEEP szafari kirándulás – €70
  • Kóstold meg Mykonos legjobb házi borait egy családi ültetvényen – €60
  • Fél napos privát vitorláshajó bérlés kapitánnyal, étellel és itallal az árban – €522
  • Egész napos félig privát vitorláshajó bérlés kapitánnyal, ebéddel, borral, sörrel az árban – €115
  • Borkóstoló kirándulás egyenesen a sziget legjobb borászataiba fogyaszással az árban – €140
  • Jetski bérlés 10 percre a Super Paradise beach-en, több kupon is kombinálható – €30
  • Parasailing – próbáld ki az ejtőernyőzést egy motorcsónak mögött a Super Paradise beach-en – €62
  • Érkezz meg úgy, mint egy sztár! Helikopteres transzfer Athén és Mykonos között – €1025/5 fő esetén

Utazás Mykonos szigetére összegezve

Árszínvonal (5/5)

Említettem már, hogy drága? Aki még esetleg soha sem járt Görögországban és Mykonos alapján szeretné megítélni, az nagyjából úgy jár, mint a külföldiek Budapesten, akik egész nap a Váci utcában kóborognak, és azon panaszkodnak, hogy nem értik mit látott a Lonely Planet Magyaraországon. Alapból azt hittem, hogy Santorini és Zakynthos drága helyek lesznek a hírnevüknek köszönhetően. Jelentem soha nem tévedtem ekkorát. Míg ez a két sziget teljesen élhető árakkal rendelkezik, Mykonos nagyon durván elvérzett az anyagiakon.

Látnivalók (1/5)

Mykonos egy egész pontot elért a látnivalók kategórián belül. Azt annak köszönhetően kapta, hogy a fővárosa valóban szép és megéri azt a fél napot, amíg az ember ott sétálgat. A szélmalmok tényleg ott vannak, bár elég nehéz őket jó szögből lefotózni. Ezen kívül SEMMI más látnivaló nincs a szigeten. Görögországhoz viszonyítva közepes tengerpartok, gyér növényzet várja az utazókat. Történelmi látnivalókat keressetek inkább Máltán, vagy Rómában, de határozottan NE itt.

Éjszakai élet (5/5)

A mykonosi éjszakai élet simán felveszi a versenyt Ibizával. Remek clubbok találhatók a szigeten. Viszont ahhoz, hogy ezt élvezni is tudd valóban vastag pénztárcára lesz szükséged. Ha ezzel nincs gondod, és nem sajnálod a szórakozásra költeni a pénzt, akkor remekül fogod érezni magad Mykonoson.

Helyi ételek (2/5)

Szeretem a görög ételeket. Sőt, sokkal jobban imádom a görög ízeket, mint a mindenki által istenített olaszországi mediterrán konyhát. Mykonos viszont ezen a téren is csalódást keltett. Nem elég, hogy az árak az éttermekben is 2x-3x olyan drágák, mint bármelyik másik görög szigeten, de még sokkal rosszabbul is főznek. Kicsit olyan érzés volt Mykonoson étkezni, mint amikor valaki beül egy kifőzdébe és egyik ételt a másik után dobálják az emberek elé. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nincsenek jó éttermek Mykonoson, de nagyon oda kell figyelni, hogy hova ülsz be vacsorázni.

Összegezve (1/5)

Nem volt egy túl hosszú utazás, összesen 4 napot töltöttünk Mykonos szigetén. A kiadások a következők voltak:

Repülőjegy: Wizzairrel tagságival, kis kézi poggyásszal oda-vissza 20,- EUR
Autókölcsönzés: 4napra 120,- EUR két főre. Egy főre kiszámolva 60,- EUR
Szállás: 150,- EUR/fő ha két személy utazik
Együtt: 230,- EUR/fő

A végösszeg ne tévesszen meg senki sem. Az utazás árában az étkezés még nincs benne, ami Mykonos szigetén talán még Monaco belvárosától is drágább. Utólag bátran kijelenthetem, hogy soha sem fogok visszatérni már Mykonosra. Tudjátok, hogyan lehet az utazás még kellemesebb Mykonos szigetére? Ha rögtön tovább állunk egy másik úticélra. Én ha vissza is keveredek ide, akkor legfeljebb azért, hogy rögtön tovább hajózzak más görög szigetekre. Aki ez után a poszt után mégis úgy dönt, hogy Mykonosra vágyik és van mellé még pár ezer fölösleges eurója a malacperselyében, amiről nem tudja, mire költse el az bátran induljon el ide. Az összes többi kicsit is racionálisan gondolkodó tudatos utazó kerülje el messziről és válassza inkább Naxost, Paroszt, Miloszt. Tínoszt vagy akár Santorinit is.

Tags: drága görögország hajózás lauda Míkonosz Mükéné Mykonos nemegyjóhely repüés tippek trükkök utazás wizzair
Previous Article Naxos utazás: tippek & trükkök saját szervezésben
Next Article SAFER – A közelgő természeti katasztrófa, amiről hallgat a világ!

Related Posts

Prága látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Prága mindössze pár óra alatt elérhető, mégis sokan csak legyintenek Csehország fővárosának hallatán. Közben pedig a tengerentúlról naponta tízezrek repültek át a fél világon a koronavírus járvány kitörése előtt azért, hogy megtekintsék ezt az ámulatba ejtő helyszínt. Mi magyarok sokszor csak érdektelenül állunk ehhez a városhoz annak ellenére, hogy ettől jobb úti célt egy hosszú hétvégére keresve sem találnánk a közelben. Én személy szerint minden évben egyszer-kétszer felkeresem Prágát és minden alkalommal találok benne valami újat, valami olyat amelyet eddig még nem fedeztem fel ott – ami miatt újra és újra visszavezet ide az utam. Prága városán kívül kevés olyan nagyváros van, ahol a látnivalók többsége gyalogos közelségre található egymástól. Ebből kifolyólag ha valaki szeretné, akkor már egy nap alatt is megtekintheti az összes fontosabb látványosságot. Érdemes viszont rászánni az időt arra, hogy letérj a kitaposott ösvényről és átérezd a város valódi esszenciáját. Ebben a posztban főleg az olyan helyekről írok majd, amelyek nincsenek benne minden egyes útikalauzban. Mivel beszélem a cseh nyelvet és már rengetegszer jártam a cseh fővárosban számtalan olyan tippet tudok adni, amelyek alapból eszedbe sem jutnának. Na de végül is mitől olyan különleges Prága? A posztból megtudhatod.

Read More about Prága látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Lisszabon látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Portugália egy érdekes hely. Alapból az emberek bakancslistáin nincs is igazából rajta. A legtöbb utazónak akkor jut eszébe Portugália, amikor már Spanyolországot, Olaszországot és Görögországot is kipipálta a virtuális kötelező látnivalói listáján. Micsoda tévedés! Igazából Portugália sokkal izgalmasabb, mint Spanyolország, és a tengerpartjai se maradnak le semmivel Olaszországtól. Ráadásul az árak nagy általánosságban sokkal barátibbak, mint a Földközi-tenger többi régiójában. Lássuk hát milyen látnivalók várnak ránk Lisszabon városában. Ha a pénztárcád megsínylette a koronavírus helyzetet, akkor inkább ne is olvass tovább – mert a következő lépésed garantáltan az lesz, hogy lefoglalod a repülőjegyed a portugál fővárosba. Lássuk hát miért kell minél előbb meglátogatnod Portugáliát és milyen látnivalók is várnak ránk Lisszabon városában.

Read More about Lisszabon látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Death Valley Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

A Halál Völgye egy igazán furcsa hely. Elsőre az ember nem is igazán tudja értelmezni ezt a furcsa elnevezést. Hogy a francba lehet egy élettelen kihalt sivatag egy nemzeti park? Igazából nem sok kedvem volt pont ezért már megnézni ezt a parkot. Ráadásul az utazásunk végénél tartottunk már, kicsit el is fáradtam. De hát hány esélyt kap az ember arra, hogy megnézze az Egyesült Államok egyik legkülönlegesebb helyét? Egye-fene legyen – gondoltam. Menjünk el a Death Valley Nemzeti Park-ba is. Las Vegastól ez a park még nagyjából 2 órára, 200 kilométer távolságra található. Mire elértünk Las Vegasba már lassan 1600 kilométert levezettünk. Na de nem akarom magam sajnáltatni, mert végül is egy remek döntésnek bizonyult, hogy ide is elmentünk. Komolyan a Death Valley Nemzeti Park tája teljesen olyan, mintha nem is e világi lenne. Mintha csak a holdra csöppentünk volna. Felfoghatatlan alakzatokat láttunk miközben ott sétálgattunk. Egészen elképesztő az, hogy mit alkotott a természet. Ahhoz viszont, hogy valaki ezt megtapasztalja nem elég csak keresztülhajtania kocsival ezen a nemzeti parkon. Érdemes több helyen is megállni és felfedezni a hely igazi szépségét. A posztban leírom, hogy hova érdemes elmenni a parkon belül és mi az ami nem igazán fogott meg. Kapcsoljátok be az öveiteket, az amerikai utazásunk utolsó állomása következik. Irány a Death Valley Nemzeti Park.

Read More about Death Valley Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

Zion Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

A Zion Nemzeti Park volt az utolsó előtti nemzeti park, amelyet meglátogattunk a hosszabb amerikai utazásunk során. Amire ideértünk, addigra már láttuk a Bryce Canyon-t, a Capitol Reef-et, az Arches-t és a Canyonlands Nemzeti Parkot. Gondolhatjátok, hogy már kezdtünk kicsit belefásulni az állandó utazásba és a végeláthatatlan kilométerekbe. Viszont mindig amikor megérkeztünk a következő úti célunkra, akkor olyan természeti csodák vártak ránk, hogy rögtön el is feledkeztünk az utazással járó nyűgről. A Bryce Canyon bejáratától szerencsére a Zion Nemzeti Park alig több mint egy óra távolságra található. Így még az érkezés napjára is bőven tudtunk programokat szervezni. Arra viszont a legvadabb álmaimban sem számítottam, hogy milyen fantasztikus hely lesz ez a nemzeti park. Erről a nagyon népszerű helyszínről azt kell tudni, hogy az Egyesült Államok 35. legnagyobb nemzeti parkja és egyben Utah legnépszerűbb látványossága. Igaz a park mérete „csupán” 593 négyzetkilométer, ám ezen a viszonylag kis helyen lélegzetelállító látnivalók vártak ránk. Évente csaknem 5 millió ember látogatja meg a Zion Nemzeti Parkot és ez bizony nem véletlen. A posztban bővebben is elmesélem a kalandjainkat a parkból és azt is, hogy mire kell okvetlenül odafigyelnetek majd.

Read More about Zion Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT