Skip to content
  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Repjegy S.O.S.
  • Magamról
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Repjegy S.O.S.
  • Magamról
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek & Trükkök / Országok / Trolltunga – Megcsodáltuk Norvégia hihetetlen fjordjait
Posted inOrszágok

Trolltunga – Megcsodáltuk Norvégia hihetetlen fjordjait

Norvégia gyönyörű. Imádtam minden egyes szegletét. Szimplán azért megéri Norvégiába repülni, hogy kocsit béreljünk és csak céltalanul vezessünk egyet a fjordjai között. Garantálom, hogy pár óra után már annyi vízesés és fjord mellett haladunk el, hogy szemünk hozzászokik a látványhoz. Sokan azt kérdezték miért pont Norvégia és főleg miért pont Bergen? A válasz pofon egyszerű. Trolltunga. Az internetet böngészve megláttam egy cikket egy családról, akik a gyerekeikkel megmászták a legendás sziklaszirtet. Ahogy nézegettem a fotóikat, rögtön eldöntöttem, hogy nekem ezt a sziklát bizony látnom kell élőben is. Azt is tudtam ekkor már, hogy én bizony egy olyan fotó nélkül haza nem jövök, ahol a sziklaszirt csücskén üldögélek. Ezek után neki is fogtam az útitársak és a repjegyek kereséséhez. Mint később kiderült, az egyik jóval egyszerűbb, mint a másik. Na de kezdjük szépen sorjában hogyan is jutunk el Norvégia egyik legendájához, a Trolltunga szirtjéhez.

Alapvető tudnivalók mielőtt belevágunk a szervezésbe:

  • Teljes távolság: 20km oda-vissza – ez a legfárasztóbb része az egész túrának. Rendkívül hosszú a völgyeken hegyeken átívelő út. Egy dolgot tehet az ember: összeszorítsa a fogait és megy tovább.
  • Emelkedés: 800m – ez nem annyira megterhelő, kapásból a Magas Tátra csúcsai között találhatunk kétszer ilyen emelkedéssel rendelkező hegyeket.
  • Szükséges idő: A profibb túrázók akár 9óra alatt (5óra fel – 4óra le) is megtudják tenni a teljes távolságot. Én nagyon távol állok a profiktól, szóval nekem lett belőle 12 óra:) Sokan fenn sátoroznak a Trolltunga szirtjénél, hogy hajnalban Norvégia festői napfelkeltéjében gyönyörködhessenek.
  • Időjárás: Rendkívül változékony. Megéri több napra ide utazni, mivel a jó idő rendkívül könnyen átválthat viharokba. Mi 3 éjszakát szántunk rá, így volt 4napunk – amelyekből ki tudtuk választani azt, hogy valószínűleg melyik napon lesz a legjobb időjárás. Amennyiben vihart mondanak NE becsüljük alá és NE(!) induljunk el a túrára. Nagyon csúszósak lesznek a sziklák és rohadtul nem kellemes bőrig ázva orkán erejű szélben túrázni.
  • Nehézség: Maga a túra nem annyira nehéz. Főleg a kitartásról szól. Mikor ott voltunk több család is gyerekekkel és kutyákkal megmászta a szirtet. Legrosszabb esetben többször is megpihenünk út közben.
  • Időpont: A túra elején találunk egy táblát arról, hogy milyen hónapokban ajánlott a szirt megmászása. Röviden összefoglalva a következőt írják:
    október 16-tól március 18-ig – STOP! Életveszély! Tilos a mászás!
    március 19-től június 15-ig – A mászás túravezetővel engedélyezett!
    június 16-tól szeptember 15ig – A mászás engedélyezett saját felelősségre.
    szeptember 16-tól október 15-ig – A mászás túravezetővel engedélyezett!
  • Szükséges felszerelés: Jól bejárt túracipő, fejlámpa ha ránk sötétedne, sapka (lehetőleg napellenzős), meleg pulóver, szél és vízálló felszerelés, váltásruha (amennyiben eleredne az eső egy pár tiszta meleg zokni aranyat érhet), kesztyű, elégséges étel és ital az egész útra (a víz kristálytiszta mindenütt és iható a hegyekben, rengetegen újra töltik a kulacsaikat a forrásokban útközben), naptej(trükkösen megkaphat a nap, figyeljünk oda rá), WC papírt( ha hív a természet legyünk készek rá mivel WC-t útközben nem sűrűn találunk), szemetünkhöz zsákot – nincsenek szemétkukák útközben, .
  • Indulási idő: Röviden összegezve annyit mondanék, hogy minél korábban. Mi a szállásunkról 5órakor indultunk el, hogy a lehető legközelebb találjunk parkolóhelyet és ne kelljen még pluszban kilométereket gyalogolnunk az autónkhoz. Augusztusi hónapban voltunk, így körülbelül 6óra után már elkezdett világosodni. Amennyiben egy napba szeretnénk belesűríteni a túrát azért is megéri korán indulni, hogy minél több időt tölthessünk a szirten. Számoljunk durván 5órával fel, és 4órával le.
  • Veszély: Sokan kérdezték tőlem, hogy mennyire veszélyes a túra. Általánosságban semmivel se veszélyesebb ez a túra, mint bármely más túra mondjuk az Alpokban vagy a Tátrában. 2019-ig mindössze egy halálesetről tudok. Egy szerencsétlenül járt kislány megcsúszott és a mélybezuhant. Sok média tévesen azt hozta le, hogy selfiezés közben, de helyszínen is láttuk, hogy arról a helyről pont nem lehet selfiezni. A szikla kezdeténél található egy tábla, mi szerint tilos a szirt csücskére leülni, csakis állva szabad fotózkodni. Ennek ellenére az emberek még kézen is álltak, egy kézzel lógva kapaszkodtak, mennyasszonyi fotókat készítettek sőt le is pisiltek a szirt csücskéről. Bevallom én is leültem a szélére. Bár szerintem az akkor és ott sorban álló emberek még ma is azon az óvatos kúszáson röhögnek.

A repülőjegy:

trolltunga norvégia - Wizzair

A repjegy kereséssel semmi gond sincs. Repjegy mindössze 20,- EUR értékben szinte, bármikor foglalható Osloba Budapestről a Wizz Air Discount tagoknak (tagsági nélkül ez az ár akár már 20,- EUR körül mozog). Ennél az opciónál viszont számolnunk kell az autóbérléssel mindenképp, ugyanis 350 km távolságot kell lekocsikáznunk. Átszállással két repülőtér közül is választhatunk. Az első az Bergen a második Stavanger. Sajnos az egyenes járatokat Budapestről és Bécsből is kukázta a Wizz Air. Ha közelebbre akarunk repülni akkor csak az átszállás marad. Ajánlott kereső a Kiwi. A következő linken, ha eljátszadoztok a filterekkel akkor simán betudjátok állítani a számotokra legideálisabb időpontokat, a lehető legjobb áron: Kiwi.

Autóbérlés:

trolltunga norvégia - a bérelt autó

Mint később kiderült, nem minden ember vevő arra az ötletre, hogy elutazzunk a világ egyik legdrágább országába, majd bevállaljon egy elég megterhelő egész napos hegymászást. Végül is csak sikerült összeverbuválni egy 8fős társaságot. Ez mint kiderült nagyon jól kijött, mivel az autóbérlés és a biztosítás nagyon drága Norvégiában. A bérlés összege több felé osztódott így, szóval közép-európai szemmel is emberi áron jutottunk hozzá a járművünkhöz. Autót az Alamo-n, illetve a Budgetcars-on keresztül béreltünk, mivel mind két cégnél már csak egy-egy olcsó jármű állt rendelkezésre. Egyikkel se volt gond.

Ha szeretnétek autót bérelni, akkor ne tegyétek ész nélkül. Mindenképp érdemes elsőként megnézni az összes autókölcsönző ajánlatát. Erre a célre a két legjobb weboldal a Discovercars és a Rentalcars. Teljesen mindegy, hogy melyiken keresztül foglaltok – mindegyik tökéletesen működik én már számtalanszor teszteltem. Ahol jobb ajánlatot találtok, azt foglaljátok le.

Szállás:

Miután megérkeztünk Bergen-be vagy Stavanger-be, vegyük az irányt a Odda városa felé. Minél közelebb találunk szállást ehhez a városhoz, annál kényelmesebben tudunk elindulni a túránkra:

Trolltunga Norvégia: szállás

A legjobb budget szállás – Roldalsterrassen – 3*-os szállások hihetetlenül szép környezetben, fűvel beültetett tetőkkel, padló fűttéssel. Nagyjából 25,- euró/éjszaka/koponyára jött ki a szállás ára, ami Norvégiában ezért a minőségért szerintem verhetetlen. Nagyjából 35percre található a túra kiindulópontjától, mi is ezt a szállást választottuk.

A legjobb ajánlott szállás – Håradalen Cottages and Hostel – Amikor kerestem a szállásokat, ez volt a legolcsóbb, amit találtam. Elég fapados az egész szállás, de a cél szentesíti az eszközt. Akinek csak két ágyra, tiszta párnára és egy fürdőszobára van szüksége annak ez a megoldás a legkézenfekvőbb. Körülbelül 13,-euró/éjszaka/koponyára jön ki egy háromágyas szoba.

A Booking.com weboldalán további szállásokat találhattok az igényeiteknek megfelelően, érdemes itt is körülnézni:

Booking.com

TOP 10 hasznos jó tanács az úthoz:

Trolltunga Norvégia: Fenn a csúcson
  1. A túrához három parkoló közül választhatunk. A P1 Tyssedal városában található – ha egy mód van rá ne itt parkoljatok. A P2 Skjegeddal falucskája mellett található – mi itt parkoltunk le, mivel akkor még nem létezett a P3. A P3-at pedig Mågelitopp-nak nevezik. Ez található a legközelebb a Trolltungához, viszont ez egyben a legdrágább is.
  2. Norvégia nagyon drága, különösen az alkohol. Állítólag a hosszú hideg tél miatt és az átlagosnál még hosszabb sötétség miatt jóval magasabb volt az öngyilkosságok aránya, mint Európában. Az ország ezért óriási adókat vetett ki az alkoholra, hogy ezzel is próbálják mérsékelni a helyzetet. Amennyiben szeretnénk alkoholt fogyasztani, érdemes inkább otthonról magunkkal vinni a feladott poggyászunkban. Garantáltan olcsóbban jövünk ki.
  3. A közúti forgalom nagyon nyugodt. Autósztrádáik nem is igen vannak a Norvégeknek. Viszont az út minősége páratlan. A legtöbb helyen a közlekedés 70km/h-ra van korlátolva. Egyrészt ez a sebesség feltudja őrölni az ember idegrendszerét, másrészt viszont van időnk nézelődni, gyönyörködni a tájban. És Norvégia természetében garantáltan lesz miben gyönyörködni a Trolltunga szirtjein kívül is.
  4. Figyeljünk oda a sebességhatárokra. Rengeteg helyen “okos-radarok” vannak, amelyek átlagolják a megtett kilométereket és az időt. Nem érdemes gyorshajtással próbálkozni, szinte biztos, hogy bemérnek. Ha megtörténik a baj, akkor rendőrrel meg a büntetés mértékéről meg se próbálkozzunk alkudozni. Igen-igen Kicsit más a helyiek mentalitása.
  5. 2019-ben végre befejezték a felfelé vezető utat a P3 Mågelitopp parkolóig. Régebben ide egy felvonó vitt fel. Mára már csak pár darab faoszlop emlékeztet a felvonó régi helyére. Sok régebbi videón a nem működő felvonó szélén sétáltak fel az emberek. Ez elég veszélyes volt, sikerült a saját bőrömön megtapasztalnom még. Ebből a parkolóból a túra nagyjából 2 órával rövidebb, és pont a legmeredekebb részét spóroljuk meg a sétának. A parkoló ára 600,- NOK, a következő oldalon, lehetséges előre lefoglani: https://www.trolltunganorway.com/en_GB. A csúcstól lefelé haladva a következő helyeken lehet parkolni még: Skjegeddal 200,- NOK/nap, Tyssedal 100,- NOK/nap. Én mindenképp azt tanácsolom, hogy a lehető legmagasabban parkoljatok le, a lábaitok a lefelé tartó úton még megköszönik.
  6. Amennyiben a fenti parkoló már megtelt (Nagyjából 30autóra van elég szabad hely), akkor még mindig felpattanhatunk a helyi buszra, amely felvisz a P3 Mågelitopp-ig. Az ára felfelé 130,- NOK, lefelé 70,- NOK.
    A busz felfelé a következő időpontokban indul: 06:30, 07:00, 07:30, 08:00, 08:30, 09:00, 09:30, 10:00, 10:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 16:00, 16:30, 17:00, 1730, 1800, 1830, 1900, 1930.
    A busz lefelé a következő időpontokban indul: 06:45, 
    07:15, 07:45, 08:15, 08:45, 09:15, 09:45, 10:15, 10:45, 11:45, 12:15, 12:45, 13:15, 13:45, 16:15, 16:45, 17:15 , 17:45, 18:15, 
    18:45, 19:15 , 19:45
    A jegyeket egyenesen a buszokon lehet megvásárolni.
  7. Az útvonal rendkívül jól ki van jelölve. Mindössze a piros T betűket kell követnünk. T mint Trolltunga, nem kell Norvégia állampolgárának lennünk, hogy ez logikus legyen. Semmiképp se a többi túrázót kövessük – nem mindenki a Trolltungához túrázik. Legalább 3-4 más túraútvonal is található a közelben, így elég könnyen letérhetnénk az ösvényről.
  8. A túra 5. kilométere körül felérünk az első csúcsra, ahonnan tökéletes kilátásunk nyílik a Ringedalsvatnet tóra. Érdemes egy kis szabad időt hagyni erre a részre – innen legalább olyan csodálatos kilátás nyílik a vadregényes Norvégia elbűvölő tájaira, mint önmagáról a fenséges Trolltunga sziklájáról.
  9. Útközben találhatóak faházikók is a túrázók számára. Elvileg, ha belépünk a Norvég cserkész szövetségbe (van egy elég magas éves tagsági díja, akkor éri csak meg ha többször is készülünk túrázni Norvégiába az egy év alatt), akkor ingyen korlátlanul használhassuk ezeket a házikókat. Mivel nem vagyok tag, sajnos ezt nem próbáltam.
  10. Amikor felértek Norvégia fénypontjához, a legendás Trolltunga sziklához, akkor már látni fogjátok a sorakozó embereket. Egyesek számára ez rendkívül kiábrándító. Én szimplán elfogadtam, hogy ez a látnivaló ezzel jár. Minél korábban érsz oda, annál rövidebbek még a sorok. Mi a 6 órás indulással mikor odaértünk akkor kb. 35-40 percet várakoztunk a fotóra. Az emberek nagyon türelmesek voltak, senki sem tolakodott és mindenki kivárta a sorát. Amikor kinn ülsz a szirt peremén nem sürgetnek, és nem rondítanak bele a képedbe.
  11. Létezik egy hátsó út is a Trolltungához amelyhez mászó felszerelés és idegenvezető szükséges. 1450,- NOK az ára, mi nem próbáltuk, de lehet valaki számára vonzó lehet a via ferratás megoldás. A https://www.trolltunga-active.com/ találtok további információkat erről a mászásról.

Személyes élményeim

Nagyon korán vágtunk neki a Trolltunga megmászásának. A szállásunk elég távol volt a túra kezdőpontjától és azt sem szerettük volna átélni, hogy megtelik a parkoló. Ebből kifolyólag rákerestünk a Googlen, hogy mikor kel fel a nap és pirkadatra időzítettük az indulást. Mindent összevetve mégis egy 12 órás túráról van szó, senki sem szeretett volna sötétben visszabaktatni. Ráadásul, amikor mi jártunk itt, akkor még csak épült a P3-as parkolóhoz felfelé vezető út. Most már kész van szerencsére, így a túra azért jelentősen könnyebbé vált. Az első 2 kilométer volt a túra legmeredekebb szakasza – most már az új parkolónak köszönhetően nem kell ezzel a szakasszal megküzdeni és a túrázás is letudható 7-10 óra alatt. A parkolás viszont pontosan itt a legdrágább – 600,- NOK/nap. Mindenképp foglaljatok előre, mivel csak 30 autó parkolhat itt egyszerre.

Trolltunga - Norvégia: túraútvonal 1

Szóval megérkeztünk a P2-es parkolóhoz. Leparkoltuk az autót (500,- NOK az ára). Ekkor még nem közlekedett busz sem a P3-hoz. Ma már felmehettek busszal is a Mågelitopp parkolóhoz. Ha tehetitek, akkor mindenképp éljetek ezzel a lehetőséggel – annyival több időt tölthettek el fenn a csúcson. A parkolóban mindenki gyorsan elfutott még elintézni a kis és nagy dolgát, majd neki vágtunk a 22 kilométer hosszú útvonalnak. Mit ne mondjak, nem szokta cigány a szántást. Alföldi gyerek vagyok, nem egy Bear Grylls. Az első két kilométeren már tele volt a tököm az egésszel. Viszont ahogy egyre feljebb és közelebb jutottunk a legendás szirthez, úgy akklimatizálódott a testem is a megnövekedett fizikai megterheléshez. A táj is egyre szebb lett és a mosoly is egyre szélesebbé vált az arcomon.

A 3.-4. kilométernél viszont történt valami olyan, amivel nem számoltam. Egy apró patakocska keresztezte az utamat. Mivel lusta voltam megkerülni, ezért úgy döntöttem, hogy átugrom. Jó hülye ötlet volt. Murphy törvénye: Ilyen béna ugrást még az életemben soha nem hoztam össze. Ahogy landoltam, ki is bicsaklott a lábam. Megpróbáltam felállni de azt éreztem, hogy alig bírok ráállni. Álltam a hegyoldalban szomorúan és arra gondoltam, hogy lehet ennyi volt az egész… Aztán amilyen gyorsan eszembe jutottak ezek a kósza gondolatok, olyan gyorsan el is hessegettem őket. Folytattam az utamat tovább fájós lábbal. Nagyjából 2-3 kilométer kínszenvedés után, elkezdtem újra érezni a lábamat és tudtam, hogy most már be meg fogom tudni mászni Norvégia legendás szikláját, a Trolltunga szirtjét.

Trolltunga - Norvégia: túraútvonal 2

Az út felénél jött az első állkapocs leejtős élmény. Feljutottunk az első hegy tetejére és megpillantottam a Ringedalsvatnet-tavat. Én nem tudtam eldönteni, hogy ébren vagyok-e, vagy pedig álmodom. Ez a tó az egyik leggyönyörűbb természeti kincs volt, amit valaha is láttam. A felkelő nap sugarai szó szerint tündököltek az álló víz felszínén. Miközben ezt a tavat néztem, többször is arra gondoltam, hogy már csak ezért megérte ide eljönni. Pedig a java még előttünk volt.

Út közben számtalan csermely mellett haladtunk el. Az összesnek olyan kristálytiszta vize volt, hogy még én sem féltem inni belőle. Pedig higgyétek el, ha valaki finnyás, akkor én az vagyok. Egy jó tanácsot azért kaptam az egyik norvég sráctól. Azt mondta, hogy a flaskámat, ha megrázom és nem habzik, akkor a víz tiszta. Azt tanácsolta még, hogy arra az egyre figyeljek oda, hogy ne legyen valamilyen döglött állat a víz közelében.

Trolltunga - Norvégia: táj

Több emelkedő és völgy követte egymást. Az egyikben volt egy menedékház is rossz idő esetére. Sajnos zárva volt, de a norvég túraszövetségen keresztül meg lehet szerezni a házikó kulcsát indulás előtt. Igaz, ehhez be kell fizetni az éves tagság nem kicsit borsos árát. Cserébe viszont egy éven át korlátlanul használhatják a turisták az ilyen szállásokat.

Trolltunga - Norvégia: sziklák

Az utolsó pár kilométeren egyre drámaibbá vált a táj. A völgyeket kisebb nagyobb gömbölyű sziklák váltották fel és már éreztem, hogy nagyon közel lehetünk. Közben persze több család is kisgyerekekkel karöltve megelőzött. Komolyan mondom, igen rossz a kondim – még most visszagondolva is. Aztán végül megláttam. Ott ágaskodott előttem a sziklaszirt. Ott álltam Norvégia egyik legtávolabbi csücskében, közvetlenül a Trolltunga lábánál!

Pont úgy nézett ki egyébként mint a képeken. Szerencsére jó időjárást fogtunk ki és nem volt köd. Több útikalauzban is panaszkodtak arra, hogy a sűrű fehér ködtől semmit sem láttak. Szerencsére minket ez nem érintett. Az emberek a fotókra szépen libasorban várakoztak. Nem volt se tolakodás, se türelmetlenkedés. Nagyjából 15-20 perc alatt sorra is kerültünk. Igaz, ehhez az is kellett, hogy valóban korán induljunk el. Akik később jöttek, azok már több mint egy órát várakoztak a fotóra. A szirtre remegő lábakkal lépdeltem ki. Pár méterre a szakadék előtt inkább le is ültem és seggen csúsztam tovább. Elég gáz egy látvány lehetett, de nem igazán érdekelt. Főleg úgy, hogy az elmúlt két hétben mást sem álmodtam mint azt, hogy lezuhanok a mélybe Norvégia leghíresebb sziklájáról, a Trolltunga széléről. Miközben kiültem a sziklára csak arra tudtam gondolni, hogy semmi sem lehetetlen. Egyszerűen büszke voltam magamra, hogy sikerült. Pedig hányan mondták, hogy ilyen kevés pénzből ez kivitelezhetetlen. És még jó pár károgó okoskodott, hogy úgysem jön össze, felejtsem el. Innen is üzenem nekik, hogy de bizony, hogy sikerült!

Trolltunga - Norvégia

Miután kigyönyörködtük magunkat, a szikla feletti tisztáson leültünk piknikezni. Mindenki a társaságból előszedte azt, amit hozott. Az életben nem ízlett még ennyire a “tegnapi kenyér”. Már ekkor fáradt voltam, de nem érdekelt már az sem, ha helikopterrel kellett volna levinniük a hegyimentőknek. Szerencsére a visszaút már könnyedén ment. Kivéve egy dolgot…

Trolltunga - Norvégia: rossz út

A társaságunk valami furcsa oknál fogva több felé szakadt. Ennek köszönhetően az utolsó pár kilométeren sikerült eltévednem. A régi sífelvonónál kötöttem ki. Mivel tudtam a többi youtube videóból, hogy a sífelvonó melletti falépcsőkön is le lehet jutni, ezért vettem a bátorságot és azokon indultam el. Életveszélyes volt a korhadó falépcsőkön sétálni, de szerencsére megúsztam. Mintha csak az égiek arra vártak volna, hogy leérjek. Egy hatalmas vihar kerekedett a semmiből. Kb. úgy éreztem magam, mint egy Forma 1-es versenyző, akit pezsgővel lefröcskölnek – sikerült, elégedetten nyugtáztam!

Összegezve Norvégia és a Trolltunga

Remélem, hogy hasznosnak találod a cikkemet a Trolltunga megmászásról és hamarosan te is Norvégia felé veszed az irányt. Amennyiben a hegymászás nem a te kenyered, de kíváncsi vagy arra milyen az élet Skandináviában, olvasd el Stockholm hosszú hétvége – #kevéspénzből cikkünket is. Amennyiben még olcsóbban szeretnénk összehozni az utazásunkat, akkor érdemes szétnézni az AIRBNB kupon 39,- euró – nem csak új tagoknak(!) és a Booking.com trükkök + kupon nem csak új tagoknak (!) posztjainkban, melyek segítségével rengeteget megspórolhatunk a szállásokon.

Megörökítettük, hogyan is néz ki maga a túra, mindenképp nézzétek meg. Igy jobban feltudtok majd készülni arra, hogy mi is vár rátok. Norvégia gyönyörű, a Trolltunga pedig maga a csoda!

Ha tetszett a poszt akkor oszd meg a barátaiddal is!

  • Megosztom
  • Twitter
Tags: bergen fjordok hegymászás kevéspénzből norvégia repülés stavanger tippek trolltunga trükkök utazás wizzair
Previous Article Roaming külföldön, olcsó hazai árakkal?! Lehetséges!
Next Article Grúzia: Idő-utazás a Kaukázus hegyeibe saját szervezésben

Related Posts

Posted inOrszágok

Erdély saját szervezésben: Részletes tippek & trükkök és látnivalók térképpel

Mindig is a bakancslistámon szerepelt az, hogy beutazzam az egykori Nagy-Magyarország területeit. Szerettem volna látni, hogy milyen Felvidéken, Délvidéken, Kárpátalján vagy épp Erdélyben élni. Amikor akadt egy-egy szabad hosszú hétvégém, akkor sorba elindultam egyesével felfedezni ezeket az egykori magyar településeket. Szívem szerint azt mondanám, hogy valahol minden magyarnak kötelessége lenne meglátogatni ezeket a helyeket, hogy jobban megértse a magyarság történelmét. Bár a szívemhez mindig is Felvidék áll majd a legközelebb, de bátran kijelenthetem, hogy az összes felsorolt terület közül Erdély a leggyönyörűbb és egyben legkülönlegesebb. A Kárpátok zord bércei alatt megbúvó tüneményes falvak, a vadállatokban gazdag fenyvesek és a székely vendégszeretet garantáltan életre szóló élményeket biztosítanak az ide utazóknak. Ez külön igaz abban az esetben, ha valaki beszéli a magyar nyelvet. A posztban összefoglaltam az élményeinket Erdély hegyvidékes tájáról, elmesélem azt hogy, hogyan álltunk neki a szervezésnek, mennyibe kerültek a repülőjegyek meg az autóbérlés és azt is, hogy melyik látnivalók számítanak ezen a környéken kihagyhatatlannak. Nézzük hát!

Read More about Erdély saját szervezésben: Részletes tippek & trükkök és látnivalók térképpel
Posted inOrszágok

Látnivalók Riga városában: Mit lehet Lettországban csinálni?

Március végén végre sikerült eljutnom a Európa észak keleti részére Lettországba. Európa nagy részét már sikerült bejárnom, de valahogy ez a régió még szürke folt volt a térképemen. Nem azért mert nincs ott mit csinálni, csak valahogy az összes többi déli és nyugati országra kíváncsibb voltam. Viszont idén végre a Baltikum is sorra került. Ráadásul egy elég különleges esemény keretén belül utaztunk ide – itt tartottuk a barátaimmal a legénybúcsúmat. Gyorsan meg is válaszolom mielőtt valaki megkérdezi, hogy miért pont erre a régióra esett a választásunk: Egyszerűen egy olyan élményre vágytam, amely a klasszikus elcsépelt legénybúcsúktól eltérő lesz és mindenki számára emlékezetes marad. Nem szerettem volna azt, hogy csak egy átbulizott éjszakáról szóljon egy ilyen fontos mérföldkő az életemben. Pár héttel az utazás után, úgy érzem, hogy ez a feladat sikerrel járt. Rengeteg szép helyen jártunk, megcsodáltuk a látnivalók többségét is Riga óvárosában, és egy fergeteges buli volt a cseresznye a tortán. A posztban elmesélem, hogyan lehet a lehető legjobban megszervezni egy utazást a Balti-tengerhez és azt is, hogy mitől olyan különleges ez a hely.

Read More about Látnivalók Riga városában: Mit lehet Lettországban csinálni?
Posted inOrszágok

Látnivalók London városában: rossz kaja, pocsék idő, kötelező úti cél! (2022)

2022-ben végre ismét minden kezd helyreállni a hétköznapokban. Ennek köszönhetően sikerült újra eljutnunk Londonba, Nagy-Britannia fővárosába. A pandémia kitörése előtt már rengetegszer jártam London városában, így a látnivalók többségét már sikerült megnéznem. Most igazából nem is turistáskodni jöttem az Egyesült Királyságba, üzleti dolgok szólítottak oda. Persze ennek ellenére maradt egy kis időm megnézni, hogyan változott meg a város. Örömmel konstatálhatom, hogy a legtöbb dolog változatlan maradt. Sőt Londonban az élet már csaknem úgy néz ki, mintha soha ezelőtt nem is létezett volna semmilyen járvány. Az egyedüli dolog, ami még arra emlékeztet, hogy valami nagyon csúnya dolog történt a világban a 2020-as évek elején, az a helyenként feltűnő maszkban sétáló emberek látványa. A posztban részletesen elmesélem, hogy milyen most London, mi az ami jó felé, mi az ami rossz felé változott. Egy biztos, London továbbra is Európa egyik ékköve maradt és a várost még mindig legalább egyszer kötelező mindenkinek meglátogatnia. A posztban megtaláljátok a legjobb tippeket és trükköket egy londoni utazás megszervezéséhez. Ha még nem jártál ott, akkor erősen ajánlott elolvasnod ezt a posztot. Ha meg már igen, akkor egyenesen kötelező. Vágjunk is bele.

Read More about Látnivalók London városában: rossz kaja, pocsék idő, kötelező úti cél! (2022)
Posted inOrszágok

Yosemite Nemzeti Park: látnivalók, tippek és trükkök

Aki Kaliforniába veszi az irányt, az bizonyára nem marad csak a nagyvárosokban. A legtöbb ember a következő három város között mozog: Los Angeles, Las Vegas, San Francisco. Mind három város megérdemel legalább 3-4 napot, viszont az Amerikai Egyesült Államok nyugati partjának az igazi szépségét nem ezek a betondzsungelek jelentik. Sőt, kimerem jelenteni azt is, hogy Amerika valódi arcát csak azután láthatjátok meg, hogy bepattantok a bérelt autótokba és elindultok egy roadtripre. Ha pedig San Franciscoból Las Vegasba veszitek az irányt, akkor nagy valószínűséggel érinteni fogod a Yosemite Nemzeti Park területét is. Ez a nemzeti park Kalifornia leggyönyörűbb természetvédelmi övezete. A park fenyvesei hatalmas területet borítanak be, ezért érdemes nagyon jól felkészülni indulás előtt. Sokan az ismerőseim közül alábecsülték ezt a helyet. Hazaérve csalódottan mesélték, hogy naivan csak pár órát szántak rá és vérző szívvel tudatosították, hogy már menniük is kellett a következő szállásukra. Ha te is Nyugat-Amerika nemzeti parkjait szeretnéd felkeresni, akkor a lehető legjobb helyen jársz. A posztból mindent megtudhatsz a Yosemite Nemzeti Parkról és arról, hogy mire kell odafigyelni az utazás megszervezése előtt.

Read More about Yosemite Nemzeti Park: látnivalók, tippek és trükkök

A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON

A Nagy Magyar Utazólexikon – Az I. magyar nyelvű travelhacker könyv

Már régóta úgy éreztem, hogy nagyon hasznos lenne összefoglalnom a többi utazó számára az utazásaim során szerzett tapasztalataimat. Az elmúlt tíz évben szinte az összes kontinensen megfordultam. Ezt úgy sikerült összehoznom, hogy közel sincsenek milliók a bankszámlámon. Egy átlagos ember vagyok, egy átlagos keresettel. A COVID-19 sok rossz mellett, pár jó dolgot is hozott. Többek között ennek is köszönhetően végre volt annyi szabadidőm, hogy nekiüljek és papírra vessem a gondolataimat. Rengeteg háttérmunkának és kőkeményen átdolgozott éjszakának meg is lett az eredménye. Megjelent A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON - az első magyar nyelvű travelhacker könyv az utazásról!! Ennek a könyvnek a segítségével pedig te is elsajátíthatod az utazás legjobb aktuális trükkjeit. Nézzük mitől is olyan különleges ez az utazásról szóló könyv!

TravelHacker
0Comments

A LEGÚJABB AKCIÓS AJÁNLATOK

  • Nyaralj idén kicsit másképp a családdal! 7 nap Izland repjeggyel és autóbérléssel 478,- EUR/fő!

    Nyaralj idén kicsit másképp a családdal! 7 nap Izland repjeggyel és autóbérléssel 478,- EUR/fő!

    május 17, 2022
  • Nyolc napos nyaralás Pugliában: repjegy + tengerparti apartman Bariban 375,- EUR/fő!

    Nyolc napos nyaralás Pugliában: repjegy + tengerparti apartman Bariban 375,- EUR/fő!

    május 15, 2022
  • 7 nap budget nyaralás a görög Skiathos-on: repjegy & tengerparti apartman 192EUR/fő!

    7 nap budget nyaralás a görög Skiathos-on: repjegy & tengerparti apartman 192EUR/fő!

    április 30, 2022
  • 7 nap Marokkóban az Atlanti-óceán partján repjeggyel, 4* All inclusive hotelben 327 EUR/fő!

    7 nap Marokkóban az Atlanti-óceán partján repjeggyel, 4* All inclusive hotelben 327 EUR/fő!

    április 28, 2022

A legjobb akciós repülőjegyek – ezt látnod kell!

Ne maradj le az új posztokról! Kövess Facebookon!

Aktuális kuponok: 25,- EUR Hotel Travala kupon

travelhacker_eu_travala_hotel_szallas_kupon-1.jpg

Szállás trükkök: Travala 25,- USD hotel kupon

Miután a booking.com kukázta az egész meghívásos rendszerét, el kezdtem keresgélni mi mással lehetne helyettesíteni. Imádom az AIRBNB rendszerét, ráadásul itt még a kuponok is működnek továbbra is, lásd itt: AIRBNB kupon 39,- euró – nem csak új tagoknak(!) Ha viszont későn érek csak az úticélomra, akkor gyakran túlságosan körülményes a hosszas egyeztetés a házigazdákkal. Ekkor bukkantam rá egy új alternatívára. A Travala weboldalon keresztül letudom foglalni ugyanazokat a szálláshelyeket mint a booking.com weboldalon. Van egy nagy előnye viszont: hihetetlenül jó kupon programja van az oldalnak, amely segítségével a következő hotel foglalásunk 45,- EUR-ral olcsóbb lesz. Következzék a szállás trükkök rovatunk a letesztelt működő hotel kupon tippel együtt.

TravelHacker
0Comments

Koronavírus biztosítás a piros országokba is!

Biztosítás a piros országokba – koronavírus megbetegedésre is!

A koronavírus újabb és újabb akadályokat görget az utazók elé. Sajnos, ahogy a kormány elkezdte idehaza kategorizálni a külföldi országokat, úgy kerültek be sorba a külföldi államok "az utazásra nem ajánlott kategóriába". Ennek ellenére, ha valaki utazni szeretne, attól még ugyanúgy utazhat. A baj csak akkor kezdődik, ha valaki külföldön lebetegedik, vagy pedig kórházba kerül. A biztosítók elsőként emelik a kezüket a magasba, hogy ők bizony nem fizetnek. Az adott ország piros besorolású volt és amúgy is, "az apróbetűs rész 198. oldalán a 35. sorban" le van írva, hogy ilyen esetekre nem vonatkozik az egészségügyi biztosítás. Hiába van szó például egy lábtörésről, aminek köze nincs a koronavírus járványhoz, az utazó mindent saját maga fog fizetni. Hosszú keresés után, végül találtam erre a problémára egy nagyon jó megoldást. A posztban található Nomad Insurance biztosítás érvényes az utazásra nem ajánlott országokban is, és a koronavírus megbetegedést igénylő kórházi kezelést is megtéríti.

TravelHacker
0Comments

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Hogyan tudok bejutni a repülőtérről?!

Hogyan oldjam meg a transzfert a reptérről a szállására?

Sok ember azért nem mer belevágni a saját szervezésű utazásokba, mivel fél, hogy nem fogja tudni megoldani a transzfert a repülőtérről a szállására. Pedig a 21. században, az internet hőskorában ettől már mi se egyszerűbb. Kivétel nélkül az összes repülőtér biztosít transzfert buszos, metrós vagy vonatos transzfert be a belvárosba. Mielőtt elindulunk viszont nem árt felkészülni arra, hogy milyen társaságok, honnan indulnak és hova érkeznek pontosan.

TravelHacker
0Comments

Aktuális kuponok: Ryanair, Easyjet

travelhacker.eu_ryanair_easyjet_norwegian_kupon

5 eurós kupon a Ryanair, Easyjet & Norwegian járataira!

JELENLEG IS ÉRVÉNYES! Alapból az emberek a fapados járatokat egyenesen a repülőtársaság weboldalán foglalják. Az Omio weboldal ezen kíván most épp változtatni. Egy teljesen megbízható cégről van szó, akik szeretnék átcsalogatni az embereket, hogy az ő oldalukon keresztül foglaljanak. Aki a lenti meghívó linken keresztül vásárol repülőjegyet náluk, az a következő vásárlásnál 10,- EURÓ kedvezményben részesül. A kupon érvényes a Ryanair, Easyjet, Norwegian és sok más légitársaságnál. A következőképp tudunk regisztrálni:

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT