Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek&Trükkök / Tippek & Trükkök / Pelikan.hu vélemény – megéri közvetítőn keresztül foglalni?

Pelikan.hu vélemény – megéri közvetítőn keresztül foglalni?

Két héttel Karácsony előtt az egyik ismerősöm felkeresett, hogy segíthetnék nekik az ünnepek alatt eljutni Koh Samui csodálatos szigetére. Gondolhatjátok, hogy az utolsó pillanatban, az ünnepi időszakra az ember nem igazán talál már olcsó repülőjegyeket. Szóval egy valódi lehetetlen feladat elé néztünk. Egy évvel korábban, hasonló feltételek mellett 1700 euróért foglaltak repülőjegyet. Ez volt az irányár, amelytől olcsóbbat kellett találni. Átböngésztem az aktuális ajánlatokat és az egyik legjobb opció a China Eastern járata volt. Ez az ajánlat ennek az összegnek csaknem a fele volt. Igaz csak januári indulással volt ilyen árért, de hát arra jutottunk, hogy ennyi pénzért még mindig ez a legjobb ajánlat. Érdekes módon a kínaiak weboldalán ezt az ajánlatot nem is találtam meg. Már itt gyanakodhattam volna. De hát örök igazság: amelyik járat benn van a foglalási rendszerben az létezik is. Mivel a közvetítőoldalak közül a pelikan.hu ajánlata volt a legelőnyösebb ezért náluk foglaltuk le a repülőjegyeket, és gondoltam írok is róla egy vélemény posztot. Viszont a foglalás után elkezdődött az igazi tortúra. Pár nappal azután, hogy lefoglaltuk a járatot a Pelikán egy gyönyörű szívhez szóló e-maillel ébresztett: „A járatát törölte a légitársaság”. 2 héttel indulás előtt a teljes foglalás úgy omlott össze, mint egy kártyavár. A posztban elmesélem, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Következzék egy őszinte vélemény a pelikan.hu felemás hozzáállásáról egy kényszerhelyzetben.

Tartalom

  • A repülőjegy
  • A járattörlés
  • A megoldás, miután saját kézbe vettem a dolgokat
  • Újabb hiba a foglalásban – negatív vélemény a Pelikan.hu hozzáállásáról
  • Pelikan.hu vélemény: totális tanácstalanság
  • Összegezve – még mindig inkább pozitív vélemény a Pelikan.hu szolgáltatásairól

A repülőjegy

Maga a repülőjegy a következőképp nézett ki:

  • Január 04: Budapest – Xi An (China Eastern)
  • Január 05: Xi An – Koh Samui (Tibet Airlines)
  • Január 17: Koh Samui – Xi An (Tibet Airlines)
  • Január 18: Xi An – Budapest (China Eastern)

Fontos: A kínai légitársaságok angol nyelvű oldala elég sok kivetnivalót hagy maga után. Ráadásul az ár is jelentősen kedvezőbb volt a közvetítőknél. A fenti okok tükrében a Pelikan.hu weboldalán foglaltam le az utazást, annak ellenére, hogy a Google keresőjében elég sok vegyes vélemény található a cégről. Korábban csak is pozitív tapasztalatom volt velük, szóval nem éreztem különösebben problémásnak a dolgot.

A járattörlés

Ezt a repülőjegyet december 10. foglaltuk le. December 19. egy csütörtöki napon érkezett meg az e-mail arról, hogy a járatot törölték. Az e-mailben megkértek, hogy minél előbb vegyem fel a Pelikánnal a kapcsolatot. És eljutottunk ahhoz a ponthoz, amikor is az egész kalamajka elkezdődött. Amint megérkezett az e-mail fel is hívtam őket. Közölték velem, hogy aktívan dolgoznak a megoldáson, de mivel semmilyen alternatív opciót sem ajánlott fel a légitársaság, ezért a legjobb lenne, ha visszakérnénk a repülőjegy árát és egy másikat foglalnánk. Ebből az opcióból természetesen nem kértünk, ugyanis a repülőjegyek ez alatt a bő egy hét alatt a többi légitársaságnál csak még drágábbak lettek.

Az ördögi gondolataimban rögtön meg is született az ötlet, hogy a járatot toljuk egy héttel előrébb. Pontosan úgy ahogy gondolod. A módosított foglalás így nézett ki a tervem alapján:

  • December 28: Budapest – Xi An (China Eastern)
  • December 29: Xi An – Koh Samui (Tibet Airlines)
  • Január 10: Koh Samui – Xi An (Tibet Airlines)
  • Január 11: Xi An – Budapest (China Eastern)

Így a járat egy huszárvágással a karácsony és szilveszter közötti kiemelt extrém drága időszakba került volna felár nélkül. Mivel a légitársaság törölte a járatot ezért többnyire ilyenkor elég flexibilisekké válnak a szabályaik. Hirtelen a járataidat szabadon mozgathatod előre-hátra. És mivel ez a járatkombináció csak heti egyszer hozható össze, ezért arra gondoltam, hogy nem lesz más esélyük mint beleegyezni. A Pelikán ügyfélszolgálata eleinte elég kétes volt a megoldásommal szemben. Elhangzott az a vélemény is a pelikan.hu alkalmazottjától, hogy erre úgysem bólint majd rá a légitársaság. Ekkor megkértem őket, hogy akkor mondjanak jobb megoldást. Nem tudtak.

Csütörtökön délben közöltem ezt az opciót megoldásként. Vége lett a csütörtöki napnak, majd eltelt péntek is. Hétvégén természetesen senki sem foglalkozott az ügyemmel. Hétfőn pedig elgurult a gyógyszerem már. Azon a napon körülbelül 8-10 alkalommal hívtam fel őket, hogy akkor megoldható-e a dolog így vagy sem. A válasz minden esetben annyi volt, hogy megpróbáltak kapcsolatba lépni a légitársasággal, de nem kaptak választ. Várjak türelemmel. December 23. volt, december 28. lett volna pedig az új indulás. Ha ezen a hétfői napon nem oldódik meg a helyzet, akkor elszabadul a teljes pokol. Karácsony előestéjén közölte velem a Pelikán alkalmazottja, hogy a következő napokban nem tudok senkit sem utolérni majd telefonon. Legközelebb pedig december 27.-én tudok majd telefonálni velük. Gyönyörű, egy nappal indulás előtt majd talán megtudom, hogy meg-e lehet oldani az utazást, vagy sem. Szállást meg majd egy nappal indulás előtt foglalunk a logikájuk szerint. Természetesen mindezt az év legdrágább időszakában, amikor Koh Samui szigetén tolonganak az emberek és az árak pedig az egekben vannak. Este 18:00-kor azzal búcsúztam el a telefonos ügyfélszolgálatuktól, hogy sajnos nem tudtak segíteni, de lehet holnap majd valaki e-mailben jelentkezik. Ettől bizalomgerjesztőbb választ nem is kaphattam volna. Végső elkeseredésemben megkérdeztem, hogy ha már ők nem tudták megoldani a helyzetemet, akkor megpróbálhatom-e én az ő nevükben. Azt mondta a hölgy, hogy „Sok sikert hozzá”.

A megoldás, miután saját kézbe vettem a dolgokat

Pelikan.hu vélemény - China Eastern

Este amikor hazaérkeztem a kötelező rokonlátogatásokról fogtam a telefonomat és nekiálltam körbetelefonálni az összes létező telefonszámát a China Eastern-nek. Karácsony előestéjén gondolom még a portás sem dolgozik, szóval teljesen esélytelennek tűnt a helyzet. Viszont ha ezt tudtam volna, hogy ide fut ki a dolog akkor már egy héttel korábban a saját kezembe veszem a helyzet irányítását. Végül sok-sok keresés után találtam egy kínai telefonszámot. Egye-fene megpróbálom azt felhívni. Az EasyVOIP app-ra feltöltöttem 10,- dollár kreditet és ezzel helyi hívásként fel tudtam hívni a kínai számot. Nagyjából a következő mondatokat hallgattam hosszú perceken át a telefonban:

– Hon tyontyon Mister!
– Csing-csung csán?
– Meg-E szem a khutyá dat!
– Wu-han dene-vér nyám nyám nyám!
– Kung fu! Thai-chi?! Bumm bumm!

Aztán nagyjából 10 perc után a sok zagyvaság közben elhangzott a varázsmondat:

„- If you want to talk in English press 3!”

Bingó! Gyorsan meg is nyomtam a hármast, majd újabb 10 perces kínai karattyolás következett. Ez után pedig meghallgathattam az ujgur Republictól a Szállj el kismadár című dalt kínai verzióban. Komolyan nem tudom mit követtem el, hogy a sors így büntet. Kihangosítottam a telefonomat és elkezdtem pasziánszozni Karácsony előestéjén. 32 perc alatt, legalább 35 menetet lehoztam. Ekkor nagyjából este 22:00-kor viszont megszólalt egy édes női hang a telefonban. Ilyen szép női hangot ez idáig legfeljebb a pornhub „Asian MILF” kategóriájában hallottam.

Meglepő módon kifejezetten jól beszélt a nő angolul. Bár a PNR kód alapján nem tudta beazonosítani a foglalást, de amikor elmondtam az utasok nevét és a járatszámot akkor megtalálta a foglalást. Elmagyaráztam neki, hogy hogyan szeretném átfoglalni az új járatot. Az egy héttel korábbi indulásra automatikusan rá is bólintott és azt mondta gond nélkül át tudja foglalni korábbra. De ez még csak félsiker volt. Ugyanis a visszautat is módosítani kellett. Nem minden ember rendelkezik annyi szabad idővel, hogy 3 hetet folyamatosan úton legyen. Szóval megkértem arra is, hogy a visszautat módosítsa szintén egy héttel korábbra. Viszont a visszaútnál nem történt sem törlés, sem módosítás a légitársaság részéről. Így ezt önként nem tudta megtenni – erre a módosításra a felettesének is rá kellett bólintania. Közölte velem, hogy pár óra múlva visszahív és valami megoldással előáll majd. December 24.-én hajnali 2-kor valóban megszólalt a telefonom. Sikeresen módosították a hazautat is. Győzelem!

Újabb hiba a foglalásban – negatív vélemény a Pelikan.hu hozzáállásáról

Pelikan.hu vélemény - Tibet Airlines

Másnap délelőtt írt is a Pelikán, hogy sikerült megoldaniuk a problémát. WTF? Hajnali kettőig ÉN telefonálgattam „Mulan hercegnővel”, de ők oldották meg az esetet? Ezt nem is igazán tudtam hova tenni. Viszont előző nap még a telefonba a kínai csajszi mondott valami nyugtalanítót, ami nagyjából így hangzott:

– Azt ugye tudja, hogy két különböző légitársaságra szól a repülőjegy? Amikor megérkeznek az utasok, akkor fel kell majd venniük újra a poggyászukat, át kell menniük a bevándorláson, majd újra el kell végezniük az utasfelvételt és újra le kell adniuk a poggyászukat.

Az egész átszállásra 2 órányi idejük volt az utasoknak. A Pelikán pedig ezt az egész utat egy repülőjegyen adta el azzal, hogy már Budapesten mind két repülőjegyet kézhez kapják az utasok és átszállásnál sem kell újra feladni a poggyászt. Aki valaha végzett már el Kínában egy beléptetési folyamatot az tudja, hogy ez a folyamat simán eltarthat akár 1,5 óráig is. Na ilyen helyzetből szép nyerni. Ráadásul megnéztem, hogy mi történik, ha véletlenül lekésnék az utasok a második járatot. A következő Tibet Airlines egyenes járat Koh Samui-ra 3 nappal később indult volna. Átszállásos megoldással is további két nap lett volna az utazás. Ilyen feltételek mellett gyakorlatilag nem szabadott volna kiállítania a közvetítőnek a repülőjegyet.

Szerencsére a repülőgép a megfelelő széliránynak köszönhetően fél órával korábban landolt és a bevándorlásnál, illetve a poggyásznál sem kellett sokat sorakozni. A Tibet Airlines-nál viszont egy olyan karót nyelt nénike volt, hogy vele nem lehetett értelmesen beszélni. Csak fújta a saját mondanivalóját: „Igaz, hogy a China Eastern 23 kilós poggyászt ad a repülőjegyhez, de mi csak 15 kilósat a Tibet Airlines-nál. Fizessék ki, vagy nem repülnek!”. Mit lehetett hát tenni, ki lett fizetve a többlet súly. Ennek az ára átszámolva kb. €25 volt egy főre. Kínában persze nem lehet sem VISA-val, sem Mastercarddal fizetni. Úgyhogy még pénzt is kellett váltani a repülőtéren. Akárhogy is nézem a Pelikan.hu egy repülőjegyen állított ki két egymástól független járatot, mert másképp ez nem történhetett volna meg. Olyan nem létezik, hogy egy átszállós repülőjegynél különböző feltételek legyenek a poggyászra a két különböző szakaszon. A lényeg, hogy egy kisebb csoda folytán de sikerült elérni a második gépet.

Pelikan.hu vélemény: totális tanácstalanság

Pelikan.hu vélemény - poggyászgondok

Másnap rögtön felhívtam a Pelikán irodáját. Elmeséltem, hogy mi történt és megkértem őket, hogy oldják meg a helyzetet. Szerintetek mi lett a dolog vége? A 2 hetes nyaralás végéig nem tudtak kapcsolatba lépni a Tibet Airlines-szal. Két hét alatt egy árva segítséget sem kaptam tőlük. Az indulás előtti pár napban már naponta hívogattam őket a következő két kérdéssel:

  1. Ki fizeti ki azt a felárát, amit a Tibet Airlines a poggyász „túlsúlyért” kiszámlázott?
  2. Mi a teendő, akkor ha hazafelé is kifizetteti a Tibet Airlines a „túlsúlyt”?

Természetesen erre a két kérdésre senki sem tudott válaszolni az egész cégből. Egy nappal indulás előtt viszont kaptam egy e-mailt tőlük, amiben megköszönik, hogy náluk foglaltam le az utazást és mivel én voltam az, aki december 23-án hajnalban átfoglaltam a járatot nélkülük ezért az én felelősségem az, hogy a légitársaság nem írta át rendesen a repülőjegyen a poggyász súlyát. Amennyiben szeretném visszakérni a poggyásznak a felárát, akkor forduljak a légitársasághoz. Nevetséges. Ennek ellenére futottam egy kört a Tibet Airlines légitársaságnál. Vagyis csak futottam volna, mert egyetlen telefonszámuk sem működik. A weboldaluk blokkolva van hazai IP címről, és VPN-el sem működik. Egyetlen egy posztot találtam az útvonalukról a neten, azon kívül semmi mást. Szóval mezei halandók számára teljesen esélytelen velük kapcsolatba lépni.

Mármint azzal a légitársasággal kellett volna kapcsolatba lépnem, akivel ők – mint hivatalos szakmabeliek nem tudtak kommunikálni. Egyre durvább ez az egész sztori, ugye? Összegezve tehát: Miután törölték a járatot, a pelikan.hu 5 napig nem tudta átfoglalni a járatunkat más időpontra. Ez után én megoldottam az egész helyzetet helyettük. Ha nem oldottam volna, akkor az egész utazás teljes katasztrófába fulladt volna. Amit azért 5 darab fejenként majdnem 1000 eurós repülőjegynél még az ország gázszerelője is megérzett volna. Na jó, ha ő nem is, de mi biztosan. Ezek után pedig én vagyok a hibás, mert megoldottam a „megoldhatatlan” helyzetet? Ezen már csak elmosolyodtam és elengedtem az egészet. Úgy döntöttünk, hogy nem oldjuk tovább az esetet.

Összegezve – még mindig inkább pozitív vélemény a Pelikan.hu szolgáltatásairól

Pelikan.hu vélemény - megbízható végül is?

Hazafelé ironikus módon már senki nem oldotta a repülőtéren a poggyász „túlsúlyát”. Szóval ez egy kicsikét javított a helyzeten. Viszont ígyis a tapasztalataim alapján a sok negatív vélemény a Pelikan.hu szolgáltatásairól az interneten nem teljesen alaptalan.

Összegzett vélemény, arról, hogy mi az amit jól csinált a Pelikan.hu ebben az esetben és mi az amit teljesen rosszul kezelt:

Amit jól csináltak:

  • Valóban olcsóbban adták a repülőjegyet, mintha máshol vettem volna meg. A légitársaság ezt az útvonalat nem is kínálta.
  • Az ügyfélszolgálat remekül működött. Legfeljebb 10 perc várakozás után válaszoltak is a telefonhívásaimra. A karácsonyi időszakot nem róhatom fel nekik érthető módon.
  • A keresőjük megtalálta ezt a repülőjegyet, amelyet más keresőkön keresztül nem találtam sehol sem.

Amit rosszul csináltak

  • Nem tudták átfoglalni a törölt járatot 5 teljes nap alatt sem. Saját magamnak kellett megoldanom helyettük.
  • 2 hét alatt nem tudták megoldani a feleslegesen kifizetett poggyászdíj problémáját sem. Utólag megjegyezték, hogy ha beküldöm a számlát a poggyászdíjért akkor megpróbálják megoldani – de már se türelmem se kedvem nincs ahhoz, hogy ezt oldjam.
  • Volt viszont két olyan alkalom is, hogy rám vágták a telefont, amikor már kínjukban nem tudtak mit csinálni vagy mondani.

És hogy foglalnék-e náluk ezek után a jövőben is? Bár elég negatív hangvételűnek hat a poszt, ennek ellenére arra jutottam, hogy igen. Hogy miért foglalok továbbra is náluk ezek után? Mert ez a helyzet rádöbbentett arra, hogy csak magamra számíthatok. Hiába, hogy volt egy közvetítő is ebben az esetben végül mégis ugyanúgy magamnak kellett megoldanom a helyzetet – mintha egyenesen a légitársaságnál foglaltam volna a repülőjegyet. Ha nem lett volna a törlés, akkor itt sem lett volna semmilyen gond sem. Amíg valami váratlan nem történik, addig a közvetítőkkel nincs probléma. De ha mégis valami közbejön, és te is egy közvetítőnél foglaltad le egy kínai légitársaságokhoz szóló repülőjegyed – akkor jobb ha előveszed minden kínai tudásodat. Szükséged lesz rá! Mások ugyanis nem oldják meg helyetted a kényszerhelyzetet.

Previous Article Canyonlands Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben
Next Article Ryanair járattörlés az utolsó pillanatban: mekkora kártérítést fizettek?

Related Posts

Ryanair járattörlés az utolsó pillanatban: mekkora kártérítést fizettek?

Amilyen sokat utazok egészen meglepő, hogy csak most először futottam bele egy ilyen helyzetbe. A történetünk még 2024 nyarán kezdődött. Egy hirtelen felindulásból jött ötlet után úgy döntöttünk, hogy leugrunk Paphos-ba. A foglalás flottul ment és pár nappal később már Cipruson a tengerbe lógattuk a lábainkat. De sajnos mint minden nyaralásnak – a miénknek is rekord gyorsasággal vége lett. Hazafelé gyorsan el is végeztük az utasfelvételt és 2,5 órával a járat indulása előtt kiértünk a repülőtérre. Amikor viszont kiszálltam a taxiból megszólalt a telefonom. A képernyőre vetettem egy pillantást és furcsa mosollyal az arcomon közöltem a többiekkel, hogy 2 órát késik a repülőgépünk. Ekkor még nem is sejtettem, hogy ez a két óra valójában nem is két óra lesz, hanem egy egész nap. A posztban elmesélem hogyan ért utol engem is egy Ryanair járattörlés mikor már kinn voltunka a repülőtéren. Kifejtem bővebben azt is, hogy mit kell olyankor tenni, ha ott hagy a fapados a repülőtéren minden fajta segítség nélkül. Végül is mi kifejezetten jól jöttünk ki ebből a kis kalamajkából. Ha pedig te a jövőben hasonló helyzetbe kerülsz, akkor a posztban leírt tapasztalatok alapján pontosan tudni fogod, hogy mit kell tenned. Mi az utolsó centig mindent behajtottunk az ír fapadoson. A posztban elmondom azt is, hogy hogyan működik a kártérítés folyamata és megírom, hogy végül mennyi pénzt fizetett ki nekünk a légitársaság. A vicces az, hogy utólag már az összes utastársam azt mondja, hogy bárcsak minden kirándulásunkon törölnék a járatunkat. Nézzük hát mi is történt pontosan.

Read More about Ryanair járattörlés az utolsó pillanatban: mekkora kártérítést fizettek?

Pegasus Bolbol mérföld trükk – a végtelenbe és tovább!

A legtöbb olvasónknak gondolom nem kell már bemutatnom a Pegasus légitársaságot. Aki mégsem ismerné ezt a török céget, annak gyorsan bemutatom. 1989-ben alapították és kezdetben csak charter járatokat üzemeltetett. Azóta sikerült továbbfejleszteniük az üzleti modelljüket és ma már több mint 110 repülőgéppel rendelkeznek – ráadásul további 100 darab Boeing 737 MAX 10-re adtak le megrendelést 2024-ben. 2023-ban átlagosan 84,8 százalékos töltöttséggel repültek és 31,9 millió utasnak segítettek eljutniuk az úti céljukra. Összegezve egy nagyon jó kis légitársaságról beszélünk, amelynek még az árazása is meglepően olcsó. Ráadásul olyan izgalmas úti célokra juthattok el velük, mint például a közel-kelet kevésbé elérhető városai, Közép-Ázsia sztyeppéi, illetve a mostanság nem túl népszerű Oroszország főbb városaiba. A Pegasus a következő környező repülőterekről üzemel járatokat: Budapestről, Bécsből illetve 2024 óta már Pozsonyból is. A légitársaságnak van egy hűségprogramja is, amely a cseppet furcsán hangzó Bolbol nevet kapta. Aki elegendő Bolbol-t összegyűjt a következő repülésére, akkor annak csak a repülőjegyhez kapcsolódó adókat kell megfizetnie. Ez a poszt pedig pontosan erről a hűségprogramról szól. Megmutatom, hogy egy kis csalafintasággal hogyan lehet rövid időn belül végtelen számú Bolbol mérföldet generálni. Pegasus Bolbol mérföld trükk következik!

Read More about Pegasus Bolbol mérföld trükk – a végtelenbe és tovább!

Dragonpass tagság ingyen – Belépés a reptéri várókba 24 fontért

Korábban már több posztban is foglalkoztam a repülőtéri várókkal. Az úgy nevezett loungeok az utazást teljesen más szintre emelik. Ha az embernek sikerül bejutnia egy-egy ilyen elegáns repülőtéri váróba, akkor onnantól kezdve a várakozás az utazás élvezetes részévé alakul át. A gond csak az, hogy ezekbe a várókba nem olyan egyszerű bejutni a megfelelő hitelkártya, illetve légitársasági tagság nélkül. Mivel az utasok nagy része nem is rendelkezik ilyen kártyákkal, ezért nem is foglalkoznak a repülőtéri szalonokkal. Most viszont találtam egy megoldást arra, hogy miképp lehet mindenféle hitelkártya, vagy egyéb fizetett tagság nélkül 24 fontért bejutni a világon a repülőtéri szalonok többségébe. Igaz, ez az összeg még így sem kevés – de sok helyen bőven megéri kifizetni ezt a díjat. A Bécsi Vienna Lounge pl. alapáron 55 euró lenne, ehhez képest ez pontosan félár. Ha valaki például Londonba, Stockholmba, vagy épp más drága városba utazik, akkor a repülőtéren egy ebéd ára simán meghaladhatja ezt az összeget. Tegyük fel, hogy egy kávét, vagy pár pohárka alkoholt is elfogyasztotok a repülőtéren és már nem is tűnik olyan drágának. Normális esetben önmagában a Dragonpass tagság ára 99 dollár egy évre és ezen felül még pénzért kell megvenni a belépőket az egyes repülőtéri várókba. Ezzel a trükkel megspóroljátok a regisztráció árát. Nézzük hát mi is kell egy Dragonpass tagság megszerzéséhez.

Read More about Dragonpass tagság ingyen – Belépés a reptéri várókba 24 fontért

Getyourguide vélemény – Leteszteltük az egyik görög hajóútjukat

Késő délután volt, amikor megszólalt a telefonom. Unott szempárral a képernyőre pillantottam és meglepődve láttam, hogy milyen mail-t kaptam. Nyertem egy 100 eurós Getyourguide utalványt a blogommal, egy olyan versenyen amelyre be sem neveztem. Eleinte azt hittem, hogy rosszul látok. Másodszorra pedig úgy éreztem, hogy valaki csak át akar verni. Végül is megnyitottam az e-mailt és valóban ott volt a csatolmányban az utalvány. Igazából halvány lila gőzöm sincs, hogy a fenébe sorsoltak ki, de ha már így hozta a sors – akkor nem állok ellen az adott lehetőségnek. Mivel épp Görögországban tartózkodtunk, amikor megérkezett ez az értesítés rögtön éltem is a lehetőséggel és lefoglaltam egy hajókirándulást a Jón-szigetek között. Többnyire az ilyen programokat vagy a Viator weboldalán, vagy pedig egyenesen a helyi lakosoknál szoktam lefoglalni. Viszont mivel ezzel a kuponnal ingyenesre jött ki az egész hajókirándulás, ezért nem is oldottam tovább. A posztban privát vélemény következik a Getyourguide programközvezítő oldalról. Bővebben kifejtem, hogy mi az ami tetszett és mi az amivel kimondottan felidegesített az oldaluk. Nézzük!

Read More about Getyourguide vélemény – Leteszteltük az egyik görög hajóútjukat

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Ne maradj le az új posztokról! Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek – ezt látnod kell!

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT