Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úti célunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.
Tartalom
Autóbérlés tippek #1: Mindig hasonlítsd össze az összes autókölcsönző árajánlatát
Egyszer béreltél autót az Avistól és nem volt semmi gond? Most már csakis tőlük fogsz bérelni? Ezt gyorsan felejtsük el. Én mikor neki állok az autóbérlő cégek összehasonlításának, akkor az első oldal amit megnyitok az a Rentalcars weboldala.
Itt beállítom a dátumot, majd megnézem, hogy melyik kölcsönzőt dobja ki a kereső elsőnek. Én igazából soha nem foglalkozok a gépjármű típusával. Választásnál a két döntő faktor az ár és az, hogy elférjünk az autóban a csomagokkal együtt. Miután meg van a legolcsóbb ár egy valamit tudatosítanunk kell – ez az ár a Rentalcars weboldalon nem tartalmazza a teljes biztosítást (bővebben erről majd a következő pontban). A Rentalcars legnagyobb hátránya, hogy nem tartalmazza a kisebb helyi autóbérlőcégeket. Ahhoz, hogy ezeket megtaláljuk, üssük be a Google keresőjébe az adott várost és utána h. rent a car és a találatoknál tekerjünk le a térképig, majd nézzük meg a további találatokat. Itt megjelennek a kisebb autókölcsönző cégek weboldalai is, amik gyakran sokkal olcsóbb alternatívát jelentenek, mint a nagyok.
Ár összehasonlításra nem csak a Rentalcars-t érdemes megnézni, de a konkurens oldalakat is. Ilyenek többek között:
- Discovercars – nagy általánosságban ez a legolcsóbb
- Economybookings – hasonló oldal, mint a Discovercars
- QEEQ – Ők leginkább az USA-ban adnak jó árat
- Autoeurope – európai autókölcsönzők weboldala
- Billiger Mietwagen – a Rentalcars német konkurense, néha náluk is jó árakat lehet kifogni
Autóbérlés tippek #2: több ember = több felé osztódó költségek
Ez egy teljesen logikus dolog, mégis érdemes megemlíteni. Példának felhoznám a stockholmi utamat. A repülő Skvasta repterére érkezik, ami zsenge 100km-re található a várostól. Egy hosszú hétvégére érkeztünk és eszünkbe se jutott autót bérelni a városhoz. Ekkora távnál viszont, a svéd árak tükrében már olcsóbbra jött volna ki az autóbérlés, mint a 30,- EUR/fő buszjegy ára 4 embernél. Nagyon alap hiba, mégis elkövettem.
Autóbérlés tippek #3: Ne kössünk biztosítást az autókölcsönző cégekkel, használd a legjobb harmadik fél által biztosított autóbiztosítást!
Pár éve a Goldcar nevű autókölcsönző elkezdte lemásolni a fapados repülőgép társaságok üzleti modelljét. Az alapár nagyon olcsó, majd a kiegészítő szolgáltatások rohadtul megdrágítják a bérlést. Ennek a tipikus példája a biztosítás. Az autóbérlés nagyon olcsó, de végül elijesztenek azzal, hogy egy sima karcolás is ha lesz az autón akkor 1500,- EURÓ önrészt számítanak fel. Ezt az összeget hallva nagyon kevés ember bír majd ellenállni a biztosításnak, amely persze minimum megduplázza az autóbérlés költségét. Természetesen azóta a legtöbb autókölcsönző a Goldcar sikerén felbuzdulva átvette ezt az üzleti modellt tőlük. Ilyen helyzeteket hallva jön képbe az én tippem! Ne az autót biztosítsuk, hanem az önrészt. Megpróbálom érthetően levezetni az önrész biztosítás lényegét:
Elutazunk pl. Malagába és bérlünk autót. Az autóbérlés összege szezonon kívül 4 napra 11,83- EUR. A biztosítással együtt viszont 85,44,- EUR. Biztosítás nélkül az önrész 1100,- EUR.
Mi történik akkor ha biztosítás nélkül össze törjük az autót?
Levonják a kártyánkról az 1100,- EUR önrészt.
Mi történik ha van biztosításunk és úgy törjük össze az autót?
Nem fizetünk semmit.
Mi történik akkor ha nincs biztosításunk, össze törjük az autót, de biztosítva volt az önrész?
Az autókölcsönző levonja az 1100,- EUR önrészt, majd kiállít róla egy papírt és egy számlát. Ezeket a dokumentumokat beküldjük a biztosítóba, amely biztosította az önrészt, majd visszautalják az összeget a kártyánkra.
Az önrészt be tudjuk biztosítani a Worldwideinsure weboldalon évi 69,99,- GBP-ért az egész világra, vagy pedig 42,99,- GBP,-ért csak Európára. Ez a különbség már az első autóbérlésnél bőben megtérül! A biztosítás megbízható, az egyik barátomnak egy vihar Máltán kitépett egy fát és
Még egyszer tehát, ha szeretnénk az önrészt biztosítani, akkor a következő oldalon keresztül tudjuk megtenni: Worldwideinsure
Autóbérlés trükkök #4: Ne feledkezzünk el a Wizz Air kreditrendszeréről!
Amennyiben autót bérlünk érdemes a Wizz Air weboldalán keresztül foglalnunk autót. Hogy miért is? Mert így a befizetett összeg 10%-át vissza kapjuk Wizz kreditben, amit később leutazhatunk.
Az így történő foglalás lényegében a Rentalcars weboldalán történik, ugyanazokkal az árakkal, csak „megspórolunk” 10%-ot.
Autóbérlés trükkök #5: Jolly Joker tipp!
Hogyan tudjuk még jobban levinni az autóbérlés árát? Ehhez fontos tudni azt is, hogy bizonyos cégek kedvezménnyel rendelkeznek az autókölcsönzőknél. Pl. Az IBM vagy más multi alkalmazottja vagy? Akkor akár 60%-os árengedményt is kaphatsz bizonyos cégeknél. Mivel feltételezem kevés ember dolgozik pontosan annál a multinál akinek az adott autókölcsönzőnél kedvezménye van, ezért nehézkesnek tünt ez a módszer. Jöjjenek az autóbérlés tippek és trükkök, hogyan lehet ezt a problémát áthidalni!
A jó hír? Ez csak addig tűnt így amíg rá nem jöttem, hogy senki se kéri el az igazolványt a bérelt autó átvételekor arról, hogy épp az adott cégben dolgozol! Ha már foglaláskor megfizeted az autót. Simán bemész, átveszed és mehetsz ahova szeretnél a kocsival.
A rossz hír? Hogy ha balesetbe kerülsz, akkor viszont leellenőrizhetik. Ha rájönnek mi történt, akkor hivatalosan is megsértetted a szerződési feltételeket és a teljes okozott kárért te leszel a felelős, attól függetlenül, hogy te okoztad-e a balesetet, vagy se. Nagy valószínűséggel a Worldwideinsure se fog fizetni ilyen esetben, szóval nagyon jól ál kell gondolni ezt a lehetőséget! Mindenki döntse el egyénileg hogy, meg-e éri a kockázatot. Én ezzel a lehetőséggel nem szoktam élni, de aki bevállalósabb és bízik a vezetői képességeiben az a következő linken találja a céges kuponokat: Autókölcsönzői kuponok
Egyet semmiképp se felejtsünk el. Biztosítást mindenhogy kössünk! Az ember nem tud megtervezni mindent előre, néha csak úgy alakulnak a dolgok. Had mellékeljek egy képet az egyik ismerősöm Toszkán kirándulásáról, ahol nem kötöttek biztosítást.
Éjjel valaki fel akarta törni a kocsit. Ez bárkivel megtörténhet. Az önrész 1390,- EUR. Mivel nem volt biztosítás, ezért a szerelésre is ennyit számítottak fel, és még csak érvelni se tudtak ez ellen. Érdemes tehát jól átgondolni az autóbérlés kockázatait is.
Ha tetszettek az autóbérlés tippek és trükkök ebben a posztban, akkor nézd meg a másik autóbérlős cikkemet is. Arról írok benne, hogyan is lehet lakóautót bérelni napi 1,- USD-ért, úgy hogy még az üzemanyagot is megfizessék számodra! Erre találod: Lakókocsi bérlés mindössze napi egy dollárért!