Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Blog / Biztosítás a piros országokba – koronavírus megbetegedésre is!

Biztosítás a piros országokba – koronavírus megbetegedésre is!

A koronavírus újabb és újabb akadályokat görget az utazók elé. Sajnos, ahogy a kormány elkezdte idehaza kategorizálni a külföldi országokat, úgy kerültek be sorba a külföldi államok „az utazásra nem ajánlott kategóriába”. Ennek ellenére, ha valaki utazni szeretne, attól még ugyanúgy utazhat. A baj csak akkor kezdődik, ha valaki külföldön lebetegedik, vagy pedig kórházba kerül. A biztosítók elsőként emelik a kezüket a magasba, hogy ők bizony nem fizetnek. Az adott ország piros besorolású volt és amúgy is, „az apróbetűs rész 198. oldalán a 35. sorban” le van írva, hogy ilyen esetekre nem vonatkozik az egészségügyi biztosítás. Hiába van szó például egy lábtörésről, aminek köze nincs a koronavírus járványhoz, az utazó mindent saját maga fog fizetni. Hosszú keresés után, végül találtam erre a problémára egy nagyon jó megoldást. A posztban található Nomad Insurance biztosítás érvényes az utazásra nem ajánlott országokban is, és a koronavírus megbetegedést igénylő kórházi kezelést is megtéríti.

Tartalom

  • Kell nekem egyáltalán biztosítás?
  • Saját tapasztalatok
  • SafetyWing biztosítás – érvényes koronavírus fertőzésre is?
  • Gyakori kérdések
  • Összegezve a SafetyWing koronavírus biztosítás

Kell nekem egyáltalán biztosítás?

Őszintén be kell, hogy valljam nem vagyok a biztosítások nagy híve. Legtöbbször csak felesleges lehúzásnak tartom őket. Előfordult már olyan, hogy a repülőtéren eltűntek értékek a feladott poggyászomból és sajnos nem is lettek meg. Elég kellemetlen volt, de pénzügyileg nem viselt meg különösebben. Viszont nem egy esetről hallottam már, ahol valaki a családban szívrohamot kapott egy utazás során, kórházba került és pechjére nem volt semmilyen biztosítása sem. Utána jártam az érdekesség kedvéért az egyik biztosítóban, hogy mennyibe kerül egy szívroham kezelése átlagosan. A biztosítóknak erről természetesen konkrét adataik vannak. Ti tudjátok? Nem? Akkor elmondom. Egy szívinfarktus kezelése átlagban 100 000,- euróba kerül. Amennyiben a beteg, valami oknál fogva tovább lábadozik, mint egy átlagos eset és további ápolást igényel, akkor ez az összeg könnyedén felkúszhat akár a fenti számnak a duplájára is. Igen, megsiratsz egy ellopott 1000,- eurós ipadet, de korántsem hoz olyan nehéz helyzetbe, mint egy önkénytelenül elnyúló kórházi kezelés.

Saját tapasztalatok

Kedves utazó! Ha rám hallgatsz, akkor SOHA semmilyen körülmények között nem indulsz el úgy külföldre, hogy nincs legalább egy alap utasbiztosításod megkötve. Pár évvel ezelőtt a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy milyen érzés az, ha külföldön kórházba kell menned. Thaiföldön egy véletlen eseménysorozat következtében Bangkok kórházában kötöttem ki. Bangkok finoman fogalmazva sem a tisztaságról híres. Elkezdett eluralkodni rajtam a pánik, ezért olyan kórházat próbáltam keresni, amely a külföldi turisták mércéjével is megfelelő. Lehet én becsültem alá a keleti orvoslást, de utólag kijelenthetem, hogy egész Magyarországon sehol sem található még egy olyan kórház, mint a Bangkok Hospital Medical Center. A kórház teljesen új volt, ragyogott a tisztaságtól és a legmagasabb higiéniai előírásoknak is megfelelt. Ennek viszont ára volt. Az orvosok addig nem is foglalkoztak a betegekkel, amíg alá nem írtam, hogy kifizetem a 30,- euró orvosi számlát és a 20,- euró nővéri számlát. És ezt csak azért kellett kifizetni, hogy megvizsgáljanak, a többi még csak ezután jött! Mire végeztünk a kórházban egy szép kerek számla díszelgett előttem. Lényeg a lényeg, végül is szerencsére volt egészségügyi utasbiztosításom és pár héttel hazaérkezésünk után vissza is utalta biztosító az összeget a számlámra. Ha nem lett volna biztosításunk, abban a helyzetben, akkor ezt mindet saját zsebből kellett volna megfizetnem. Azt sem szabad elfelejteni, hogy ha átléped az országhatárt már akkor fizetőssé válik minden egyes egészségügyi beavatkozás. Elég egy bécsi kiruccanás és egy hirtelen rosszullét és egészségügyi biztosítás nélkül rögtön több havi fizetésed bánhatja.

SafetyWing biztosítás – érvényes koronavírus fertőzésre is?

Jelenleg a legjobb választás a piacon, mi magunk is ezt használjuk. Eredetileg a digitális nomádokra szabták, viszont tökéletes megoldás a hagyományos utazóknak is. Ez a biztosítás megtéríti a koronavírus fertőzésből adódó kórházi ellátás költségeit is. Igaz a SafetyWing még mindig csak kis cégnek számít a nemzetközi piacokon, viszont ez korántsem azt jelenti, hogy nem lenne erős háttere. Aki kicsit jártas a biztosítók világában annak nem kell bemutatnom a japán Tokio Marine nevezetű biztosítóóriást. A Tokio Marine cég az egyik legstabilabb hátterű biztosító. Ennek köszönhetően, amennyiben valami történne a SafetyWing céggel, akkor az összes kárigényt a Tokio Marine rendezi a kliensekkel. Cserébe a SafetyWing sokkal előnyösebb feltételeket nyújt azoknak az embereknek, akik náluk kötnek utasbiztosítást. Többek közt a következő feltételek a legfontosabb pontjai ennek a biztosításnak:

Pozitívumok

  • Ismétlődő számlázás – Ha valaki hosszabb utazást tervez, akkor be lehet állítani a havi számlázást is hasonlóan, mint a Spotifynál, vagy pedig a Netlfixnél. Nem kell egyszerre kifizetni a teljes összeget egy évre előre, ezért tökéletes választás lehet a digitális nomádoknak.
  • Kedvező ár – A konkurens termékekkel ellentétben nagyon kedvező ára van ennek a szolgáltatásnak. Ráadásul nem muszáj egy teljes évre megkötni, elég csak az utazás napjaira. Az ára 12,- USD egy hétre és ez már tartalmazza a COVID-19 biztosítást is.
  • Hazai biztosítás – A legtöbb utasbiztosítás nem fedezi a hosszútávon utazóknál azokat a kiadásokat, amelyek a hazájukban történnek már. A Safetywing egy 90 napos otthon tartózkodás során 15 napra érvényes biztosítást nyújt.
  • Magánorvosi ellátás – A biztosítás fedezi a magánorvosi ellátást is. Amennyiben egy harmadik világbéli országban kap el a hasmenés, nem muszáj a leginkább lepukkant állami kórházat felkeresnie az utazónak, hanem mehet rögtön a turisták számára fenntartott európai standardoknak megfelelő kórházba.
  • Közvetlen fizetés – Ha baleseted történik és kórházba kerülsz, akkor sokszor mindent magadnak kell kifizetned. A Safetywing biztosítása úgy van kitalálva, hogy egyenesen a kórháznak utaljon. Ennek köszönhetően nem kell majd neked kifizetni a kórházi ellátás díját és könyörögnöd a biztosítónak, hogy végre utalja át a kiadásaid összegét, amivel tartozik neked.
  • Holttest hazaszállítása – Sajnos ilyen helyzet is előfordul bizonyos esetekben. Egy holttest szállítása különös odafigyelést igényel, ezért jóval drágább is, mint egy átlagos repülőjegy. A biztosítás ezt is tartalmazza és így nem a családtagokra hárul ez a költség egy ilyen esetben.
  • 364 napos határidő – A biztosítást legfeljebb 364 napra lehet megkötni. Ennyi idő után automatikusan megszűnik. Viszont erről előre küld a Safetywing egy értesítést és elég csak egy linkre kattintani és kész a további hosszabbítás.

Negatívumok

  • Önrész – Mint a legtöbb biztosításnál, úgy itt is van önrész. Az önrész ára 250,- USD/biztosítás (attól függetlenül milyen hosszú időtartamra kötjük meg a biztosítást). Ez nem kevés, de egy kórházi kezelésnél ez a teljes ár töredéke. Ha fent említett szívrohamból indulunk ki, akkor a 100 000,- eurós költséghez képest ez elenyésző. Vagy, hogy egy másik konkrét példával éljek. A koronavírus kezelése az intenzívosztályon Közép-Európa országaiban 2000-3000,-euró közötti összegbe kerül. Az könnyedén elhúzódhat akár 10-14napig is és elérheti akár a 40-50 000,-eurós összeget is. Érdemes minden kórházi esetet bejelenteni, hogy ezt az önrészt minél előbb elérjük.
  • USA drágább – Ez sajnos a legnagyobb hátránya ennek a biztosításnak. Az Egyesült Államokban az egészségügyi ellátás kész katasztrófa. Gyakorlatilag csak a gazdag emberek kapnak rendes egészségügyi ellátást. Legyen az a legegyszerűbb vérvétel, vagy bármilyen kivizsgálás azt garantáltan méregdrága lesz. Sajnos ezt a Safetywingnek is belekellett kombinálnia a biztosítás árába, így az USA az egyedüli ország, ahova külön biztosítást kell kötni, amely majdnem a kétszerese a fent említett összegnek. Abban az esetben, ha nem készülsz az Amerikai Egyesült Államokba, akkor viszont ezzel a ponttal nem is kell foglalkoznod.

A biztosítás a következő oldalon foglalható le – Nomad Insurance biztosítás.

Gyakori kérdések

Mennyibe kerül a Safetywing biztosítás?

1,43,- USD-be kerül a biztosítás egy napra. A teljes árat személyre szabdhatod a külföldön eltöltött napok alapján a SafetyWing oldalán. Elég ehhez beütnöd az utazásod kezdetét és végét és máris megkapod a végösszeget.

Melyik országokba érvényes ez a biztosítás?

A SafetyWing biztosítás érvényes a világ összes országába, kivéve Kubát, Iránt és Észak-Koreát.

Megköthetem a biztosítást akkor is, ha már külföldön tartózkodok?

Igen! A SafetyWing nagy előnye, hogy nem muszáj idehaza megkötni a biztosítást.

Mire szól a SafetyWing biztosítás?

A biztosítás fedezi az utazás során fellépő váratlan betegségeket és sérüléseket. Beleértve a kórházi kezelést, az orvosi kivizsgálásokat és a gyógyszereket. Ez azt jelenti, hogy ha megbetegszel vagy megsérülsz, akkor a SafetyWing fedezi az egészségügyi költségeket. A teljes listát a SafetyWing weboldalon találod.

Mire NEM szól a SafetyWing biztosítás?

A SafetyWing biztosítás nem helyettesíti a klasszikus egészségügyi biztosítást. A kivételek közé tartoznak a következők: rákkezelés, rendszeres kontrollvizsgálatok, már meglévő betegségek (a krónikus és veleszületett betegségek). A teljes listát a SafetyWing weboldalon találod.

Érvényes a SafetyWing biztosítás Koronavírus fertőzésre is?

Igen, a SafetyWing biztosítás sok egyéb betegség mellett a Koronavírus fertőzésre is érvényes. Mivel külföldi biztosítóról van szó, ezért teljesen mindegy, hogy Magyarország vagy az Európai Unió bármelyik országa, hogyan kategorizálja az úticélt. Lehet koronavírus tekintetében sárga, vagy piros is – a Safetywing biztosítás mindenhogy érvényes lesz.

Hány éves korig lehet ezt a biztosítást megkötni?

A felső határ 69 év.

Fedezi a biztosítás a külföldi sportolást is?

Igen a SafetyWing fedezi a sportolás közben történt sérülések ellátását is. Kivételt képeznek ez alól a profi sportolók edzései és versenyei. Ezen kívül még kivételt képeznek a küzdősportok és az extrém sportok – érthető okok miatt. A kivételek teljes listáját a SafetyWing weboldalon találod.

Érvényes ez az egészségügyi biztosítás a motor és a robogóbérlésből keletkező balesetekre is?

Igen, érvényes a motor és robogóbérlés közben történt balesetekre is. Ha pl. Thaiföldön bérelsz egy robogót és véletlenül baleset ér, akkor a kórházi kezelésed biztosítva van. A biztosítás nem érvényes motorverseny során és abban az esetben, ha a sofőr tudatmódosítószerek befolyásoltsága alatt állt a baleset során.

Hol találom a biztosítás teljes feltételeit?

A teljes feltételeket a következő oldalon olvashatod el.

Összegezve a SafetyWing koronavírus biztosítás

Aki teljes nyugalomra vágyik a bakancslistája megvalósítása során, annak mindenképp érdemes utasbiztosítást kötnie. Mindegyik biztosításnak megvannak az előnyei és a hátrányai is. A SafetyWing biztosítás legfőképp a digitális nomádok számára nyújt kedvező megoldást, viszont az egyszeri utazóknak is kapóra jöhet. Kívánom, hogy soha senkinek se kelljen élnie a biztosítással, de a nagy számok törvényéből kifolyólag ez sajnos elkerülhetetlen. És ha már megtörténik a baj, akkor meg mindenképp legyetek rá felkészülve! Amikor minden rendben megy egy utazás során, akkor mindenki nagy legény és jönnek a bölcsességek, hogy: „Látod teljesen fölösleges volt a biztosítás, megspóroltunk 10,- eurót!”. Amikor viszont a véletlenek furcsa összjátékának következtében a szerencse elpártol tőlünk, akkor még a balszerencsében is pezsgőt fogunk bontani az ünnepelve, hogy volt biztosításunk.

Tags: baleset biztositás digitális nomád járatkésés koronavirus megbetegedés repülőgép tippek trükkök utasbiztositás utazás
Previous Article Ryanair trükkök: COVID-19 travelhack
Next Article Dubrovnik látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Related Posts

Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Mielőtt elindultunk a Maldív-szigetekre még egy fontos döntés előtt álltam. A szigetcsoport összesen 1200 szigetből áll. Ebből összesen 164 sziget turistaresort, közel 200 pedig lakott sziget. A szigetek nagy többsége pedig teljesen lakatlan, vagy pedig csupán mezőgazdasági célokra használják ezeket. A mi utazásunkról már írtam egy korábbi posztot, amelyben összefoglaltam azt is, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a lakott szigeteknek. Viszont annyi hasznos információt gyűjtöttem össze az egyes lakott szigetekről egy excel file-ba, hogy úgy éreztem megéri még egy posztot írnom a Maldív-szigetekről. A táblázatot kissé kipofoztam és átírtam olvasható formába. Így született meg ez a poszt is. Ebben a posztban leírom a tényeket, amelyek az egyes szigetek mellett és a tényeket, amelyek egyes lakott szigetek ellen szólnak. A magyar blogok között nem találtam egyetlen posztot sem, amely kitért volna olyan lényeges kérdésekre – hogy milyen az egyes szigetek megközelíthetősége, mekkora a bikini beach ezeken a szigeteken vagy épp milyen a szeméthelyzet – gondolom senki sem szeretne műanyag zacskók között úszni élete legszebb utazásán. Nézzük hát, hogy melyik a legjobb lakott sziget a Maldív-szigetek közül.

Read More about Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Bár a célom mindig is a lehető legolcsóbb repülőjegyek levadászása, most úgy hozta a sors, hogy megengedhettem magamnak egy kis kényelmet. A Bécs – Los Angeles járat 12 óra hosszúságú repülőút és ez alatt az idő alatt még a világ legtürelmesebb embere is hajlamos besokalni. Én pedig korántsem vagyok a világ legtürelmesebb embere, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire szeretek fél napot egy szűk kis székben kuporogni a magam két méter magasságával. Idén valahogy a szokásosnál olcsóbbak voltak a tengerentúli repülőjegy árak és meglepődve tapasztaltam, hogy az economy, illetve a premium economy repülőjegyek között minimális az árbeli különbség. Ha hozzászámoltam volna a feladott poggyász árát, akkor pedig ugyanannyiba került a két osztályra a repülőjegy. Úgyhogy kipróbáltam helyettetek is a különbséget. Összehasonlítom a sima economy osztály szolgáltatásaival. A posztból kiderül, hogy megéri-e a többletkiadást az Austrian Airlines premium economy osztálya. A végső válasz pedig egy kicsit meglepő és csöppet sem egyértelmű. Lássuk!

Read More about Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Néha egy utazást megszervezni nagyobb móka, mint maga a kirándulás. Vannak viszont olyan esetek, amikor a saját szervezés drámába torkollik. Ilyenkor a szervező elcsúszik egy apró banánhéjon, aminek következtében begyűrűznek az események és végül még csak a repülőtér termináljából sem jut tovább a tapasztalatlan utazó. Ehhez pedig elég egy rosszul megtervezett átszállás is, amely többnyire sima ügy. Ha minden jól megy, akkor az utazó pár óra repülés után kényelmesen megérkezik a transzfer helyszínére. Legfeljebb pár órát vár a csatlakozására és már indulhat is tovább. Kivéve akkor, ha valami váratlan dolog közbe jön. A mostani apró bakik mind-mind olyan hülye hibák, amiket könnyű elkerülni – már ha tud róluk az ember. Én szerencsére ezeket mind megúsztam, de azt száz százalékra kijelenthetem, hogy mindegyik esetnél volt már olyan egyén, aki beleszaladt ebbe a hibába és hatalmas sírás-rívás lett a vége. Ilyenkor pedig nem a légitársaság a hibás, hanem az egyén, hogy nem nézett utána egy adott ország szabályainak. Nézzük a leggyakoribb amatőr hibákat, amiket egy átszállás magában rejt egy külföldi repülőtéren. Akár tapasztalt utazó vagy, akár tapasztalatlan, mindenképp olvasd el ezt a posztot. Lehet, hogy épp a következő utazásod múlik majd ezen.

Read More about Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden évben, nyár elején az egyik üzleti utamra Dubrovnikba kell utaznom. A sok unalmas úti cél között ez igazi felüdülést jelent. Ráadásul mindig június elejére esik ennek az üzleti útnak a dátuma – ilyenkor pedig már kiváló az időjárás is. A horvátországi környéket már többé-kevésbé sikerült bejárnom, úgyhogy idén erre nem is vesztegettem sok időt. Kipattant viszont a fejemből egy ördögi ötlet. Át kellene ugorni Boszniába megnézni Mostar városkáját. Első pillanatban az autóbérlésre gondoltam, de hamar szembesültem a ténnyel, hogy nem olyan egyszerű az EU-n kívüli országokba átutazni bérelt kocsival. Nem maradt hát más hátra, mint egy szervezett utazás keretén belül meglátogatni a Balkán igazi gyöngyszemét. A Viator weboldalon nagyon gyorsan meg is találtam a számomra legmegfelelőbb csoportos utazást és rögtön le is foglaltam. A posztban részletezem, hogy hogyan sikerült az út, mi az ami tetszett a szervezésben és mi az ami nem. És hogy milyen vélemény alakult ki a fejemben a Viator szervezett útjairól? A posztból megtudhatjátok.

Read More about Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT