Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek & Trükkök / Kiwi.com a legjobb kereső, ahol viszont SOHA ne foglalj!

Kiwi.com a legjobb kereső, ahol viszont SOHA ne foglalj!

A Kiwi.com 2012-ben alakul a volt Skypicker weboldalból. A projekt mögött a cseh származású Oliver Dlouhý és Képesi József állnak. Az oldal tökéletes kiinduló pont ahhoz, hogy a lehető legolcsóbb fapadosrepülőjegyet megtaláljuk Európán belül. A keresőjének nagy előnye, hogy nem csak egy fapados légitársaság árait hasonlítja össze, hanem valóban az összes létező kombinációt. Az oldalon naponta több mint 100 millió keresésből kb. 33 000 foglalás születik. A cégben több mint 2600 ember dolgozik és a foglalásokkal sincs semmi gond általában. Ilyen szép számok mellett, akkor még is mi a gond velük? A posztban megvizsgáljuk miért a Kiwi.com az egyik legjobb kereső és ennek ellenére miért ne foglalj SOHA se rajtuk keresztül!

Tartalom

  • Mitől jobb a Kiwi.com kereső algoritmusa, mint a konkurens szolgáltatásoké?!
  • A Kiwi.com garancia, ami semmit sem ér
  • A járatkésésekért járó kártérítés behajtása a Kiwi.com-ot illeti meg!
  • „Utazzon többet. Fizessen kevesebbet” – hirdeti az oldal. Egy gond van vele, hogy ez sem igaz
  • Koronavírus miatt törölt repjegyek és a Kiwi.com hozzáállása
  • A poggyász és az utasfelvétel valódi káosz a Kiwi.com weboldalnál
  • Akkor most foglaljak a Kiwi.com weboldalon vagy sem?!

Mitől jobb a Kiwi.com kereső algoritmusa, mint a konkurens szolgáltatásoké?!

A Kiwi.com keresőjét leginkább a fapados járatoknál érdemes használni. Ezzel a keresővel tök egyszerűen kitudjuk szűrni a legolcsóbb járatokat egy bizonyos úticélra úgy, hogy:

  • Több kiinduló repülőteret adunk meg pl. Budapest, Pozsony, Bécs
  • Több érkezési repülőteret adunk meg pl. Spanyolország összes repülőtere
  • A kiindulási dátumnál az egér bal gombját lenyomva több napot is kiválaszthatunk, amely nekünk megfelelne.
  • A Kiwi.com kereső algoritmusa az összes létező fapados járatai között keres, így például ha Rómába repül a Ryanair és a Wizzair is, akkor mindkettőt kidobja és össze tudunk kombinálni egy olyan utat, hogy Wizzairrel repülünk oda, Ryanairrel vissza.
  • A repjegyek árait minden egyes napra feltünteti a rendszer, így ennek hála már keresés közben átláthatjtuk az árakat.
  • Az utazási időtartamát is flexibilisre tudjuk szabni. Például, ha 7-10 nap közti időt szeretnénk az adott úticélon eltölteni és azt szeretnénk, hogy a lehető legolcsóbb repülőjegyeket találja meg a rendszer, akkor ezt is beállíthatjuk a „Tartózkodás időtartama” gomb bejelölése után. A lenti képen láthatjátok, hol kell ezt beállítani.

Ha például annyit szeretnénk csak megadni, hogy nyáron Június 1 és Augusztus 31 között Görögországba, Spanyolországba vagy Olaszországba akarunk utazni Budapestről, akkor a Kiwi.com jelenleg a tökéletes kereső. Ezek a funkciók mind nagyon jól hangzanak, akkor mégis mi a gond?! Nézzük sorjában!

A Kiwi.com garancia, ami semmit sem ér

Amikor először hallottam erről az ajánlatról, akkor azt gondoltam magamban, hogy soha többet nem foglalok semmilyen más oldalon sem, csakis a Kiwi.com-on. A Kiwi.com azt hirdeti magáról, hogy ha két fapados repülőjáratot foglalsz külön repülőjegyen és az első késése miatt nem éred el a másikat, akkor a Kiwi.com kereső talál egy alternatív repülőjáratot az úti céljodhoz vagy pedig költség-visszatérítés biztosít a fel nem használt jegyek után. Ráadásul a weboldalukon azt hirdetik, hogy erre van lehetőségünk a következő esetekben is:

Hol itt a probléma akkor?

A kis betűs részben. A képek alatt már megtaláljuk a következő szöveget rögtön: Ha az indulásig kevesebb, mint 48 óra van hátra, akkor Ön dönthet, ellenkező esetben mi választunk. 48 órával az indulás előtt már a Kiwi.com kezében a döntés. Ez annyit tesz, hogy automatikusan a költség-visszatérítés biztosítást választják a fel nem használt jegyek után. Ennek a maximális összege a vásárolt repülőjegy ára. Nézzük ezt a helyzetet egy konkrét példán:

2021 Szeptemberére vásárolok egy repülőjegyet a Ryanairhez a Kiwi.com-on keresztül a következő útvonalra Budapest <-> Róma. A repülőjegy ára 20,- euró oda-vissza. Tehát 10 euró irányonként. Ha valamelyik fenti oknál fogva lekésem a járatom és azt várnám, hogy a Kiwi.com kereső talál nekem egy alternatív járatot haza, akkor hatalmasat fogok csalódni. Ez nem fog bekövetkezni, ugyanis a feltételeik alapján ők választanak az alternatív járat és a költség-térítés között. Mivel a járatok az utolsó pillanatban nagyon drágák már, ezért biztosan nem azt választják. Most ha megnézem a mai napra a járatokat ezen az útvonalon, akkor 220,-euróba kerülne a repülőjegy. Ebből a 220,-euróból a Kiwi nagylelkűen 10eurót megtérít…hát nem csodás ez a garancia, amit kínálnak?

A járatkésésekért járó kártérítés behajtása a Kiwi.com-ot illeti meg!

A következő érdekes pont a felhasználási feltételeikben a járatkésésért járó kártérítés joga. A Légi utasok jogai, avagy mikor is jár kártérítés?! posztunkban már végig vettük mikor is jogosult egy utas a kártérítésre. Ez az út hosszától függően lehet 250,-, 400,- vagy pedig 600,- euró is akár. Néhány légitársaságnál tök könnyedén behajtható ez az összeg néhánynál jóval nehezebben. A lényeg viszont az, hogy a repülőjegy vásárlásával aláírunk egy virtuális szerződést a Kiwi.com-mal, hogy átruházzuk rájuk a jogot a járatkésés után járó kártérítés behajtására.

Első blikkre nem is hangzik rosszul, nem kell szenvednünk a légitársaságokkal – ő maguk elintézik számunkra az undorító papírmunkát, mi pedig megkapjuk a pénzünket. A gond mindössze annyi vele, hogy 35%-ot lecsippent jutalékként a Kiwi.com tőlünk ezért a szolgáltatásukért. Még a legdrágább amerikai cégek se dolgoznak magasabb jutalékért, mint 25%. Ráadásul, ha az ember veszi a fáradtságot és saját maga oldja ezt a helyzetet, akkor a teljes össze az övé lesz. Mi személy szerint szeretjük ezt a jogot magunknak megtartani. Ha a légitársaság semmilyen hivatalos levélre sem reagál tőlünk(ilyen még soha sem történt), akkor átadni egy ügyvédi irodának.

„Utazzon többet. Fizessen kevesebbet” – hirdeti az oldal. Egy gond van vele, hogy ez sem igaz

A Kiwi.com merészen hirdeti önmagáról, hogy az egyik legolcsóbb oldal a repülőjegyek foglalásához. Ez viszont korántsem tükrözi a valóságot. Megmutatjuk egy aktuális példán:

Kikerestünk egy konkrét repülőjegyet Bécsből Isztambulba 2021 Májusára egyenesen a légitársaság oldalán:

Mint a fenti képen láthatjuk, oda-vissza 82,99,- EUR-ba kerül a repülőjegy. A bizonyíték kedvéért megnyitottam a Kiwi.com keresőjét is, és a következő árat találtam egy az egyben ugyanazért a járatért:

Szemmel láthatóan 10,-euróval drágább a repülőjegy a Kiwi.com weboldalán keresztül. Ez az ő jutalékjuk nagyjából a semmiért. A tanulság pedig nem más ismét, hogy megéri dupla keresést végezni, ha a Kiwi.com-ot használjuk. A legjobb csatlakozást könnyedén megtalálhatjuk rajtuk keresztül. Ez viszont koránt sem lesz a legolcsóbb járat. Mindig nézzük meg a légitársaság oldalán is!

Koronavírus miatt törölt repjegyek és a Kiwi.com hozzáállása

2020 február végén megjelent a koronavírus Európában is. Már ekkor érződött a levegőben az, hogy ez nem lesz egy könnyű menet a légitársaságok számára. A légitársaságok kénytelenek voltak az egyik járatot a másik után törölni és erre a foglalási irodáknak is lépnie kellett valamit. A letöbbjük például azt vezette be, hogy addig nem kapja vissza az utas a törölt járatért a pénzt, amíg ő nekik át nem utalják. A történetek alapján, amit visszahallottunk többnyire már térítettek is. A Kiwi teljesen másképp állt a dolgokhoz. Felajánlották az utasoknak azt, hogy esetenként 30 és 70% közötti összeget megfizetnek a repjegyből azonnal. Amennyiben ez nem tetszik az utasnak 20,- euró fejében megpróbálják behajtani a légitársaságtól a repülőjegy árát, ám azt, hogy sikerülni fog semmivel sem garantálják. Valójában viszont az európai jogszabályoknak hála a légitársaságok kötelesek, vagy teljesen megtéríteni a foglalás árát, vagy pedig ingyenesen átfoglalni egy másik járatra az utast és sehol sincs szó 30%-os visszatérítésről. Nem kell nagy lángésznek lenni ahhoz, hogy rájöjjünk nyerészkedni akartak a kialakult helyzeten. Egy újabb mínusz pont jár ezért a Kiwi.com kereső képzeletbeli értékelési listáján.

Nézzük egy konkrét eseten hogyan is működött ez náluk: Miután kifizették a 30%-ot (150,- eurót) pl. egy Bangkoki repülőjegyért (amit az utas 500,- euróért vásárolt) ők behajtották a teljes összeget a légitársaságtól. Gyakorlatilag bele akarták zsarolni a pénzükért küzdő utasokat abba, hogy adják el a Kiwi.com-nak a 100%-ban jogosan kijáró követeléseiket a törölt repülőjegyeikért.

Mellékesen a telefonokat nem vették, bevezettek egy olyan kiskaput, hogy csak akkor tudsz velük kapcsolatba lépni, ha 48 órán belül indul a járatod. A többieknek pedig automatikusan megszakadt a vonal. Megértem azt, hogy így a legsürgősebb esetekre koncentráltak, azt viszont nem, hogy állandóan várakoztatták az embereket a vonalon 48órán belül is és senki sem reagált. Ráadásul az e-mailekre sem érkezett semmilyen válasz, gyakorlatilag kapituláltak és úgy döntöttek, hogy a semmit választják bármilyen megoldással szemben.

A poggyász és az utasfelvétel valódi káosz a Kiwi.com weboldalnál

Az utasfelvételt legkésőbb 48órával indulás előtt el kell végezni náluk. Ez igaz a fapados légitársaságokra is, aminek hála, aki pl. egy Ryanair-es utasfelvételhez van szokva (náluk leghamarabb 48órával az indulás előtt lehet elvégezni az utasfelvételt), az könnyen beleszaladhat abba a helyzetbe, hogy lekésik róla. Ennek hála nem marad más hátra, mint a repülőtéren elvégezni az utasfelvételt 55,- euróért.

A poggyászokkal is teljes a zűrzavar a rendszerükben. Volt már példa arra is, hogy olyan poggyászt megfizettettek a Kiwi.com oldalán, amely alapból ingyenesen járt a repülőjegyhez. A fapados légitársaságoknál ismét felmerül a 48 órás probléma, hogy az utolsó pillanatban már nem tudjuk módosítani a megvásárolt feladott poggyászunkat. Ha az utolsó nap döntsük el, hogy szeretnénk mégis egy bőröndöt magunkall vinni, akkor számoljunk a méregdrága reptéri fapados árazással.

Akkor most foglaljak a Kiwi.com weboldalon vagy sem?!

A Kiwi.com repülőjegy kereső remekül működik. Mivel a régi kedvencem az Azair.com sajnos már korántsem működik olyan pontosan, mint régen, az Azuon.com pedig fizetős, ráadásul nekik is megvannak a hiányosságaik. A Kiwi.com mindig pontos árat mutat, pár kattintás után hihetetlen árakra bukkanhatunk rajtuk keresztül, amit manuálisan órákon át kerestünk volna. A fenti buktatók tükrében viszont mindenki maga döntse el, hogy vállalja-e a körülményes foglalást a sok-sok szürke zónás kiskapuval náluk. Én őszintén nem látok semmilyen előnyét sem annak, hogyha a Kiwi.com-on foglalnék, hátránya viszont akad dögivel – ezért maradok a kereső motorjánál. Többi viszont a te döntésed.

Tags: fapados járatok fapados kereső kereső Kiwi.com olcsó repülés tippek trükkök vélemény vélemények
Previous Article San Francisco látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben
Next Article New York – Látnivalók a világ legeslegjobb városában!

Related Posts

Hosszútávú fapadosok a bécsi repülőtéren – megéri velük utazni?

A bécsi repülőtér 2018 elején nyitotta meg a kapuit a fapados légitársaságok előtt. Egészen addig rendkívül óvta az állam a konkurenciaharctól a hazai Austrian Airlines légitársaságot. Furcsa belegondolni, hogy eddig az évig még csak a Ryanair és Wizz Air sem repült az osztrák fővárosból. Azóta viszont sok víz lefolyt már a Dunán és szépen sorban megjelentek a fapados légitársaságok is Bécsben. Voltak, amelyek több sikerrel – mások kevesebbel. Az utóbbira tökéletes példa ugyebár a Lufthansának a zöldre festett low cost légitársasága is, a Fly Level. Ők a COVID-19 járvány megjelenésével meg is szüntették az összes járatukat – ráadásul azóta sem tértek vissza Bécsbe. 2025-ben valami viszont megváltozott az osztrákoknál. Hirtelen több hosszútávú fapados légitársaság is befészkelte magát Schwechat-ra. Ebben a posztban megvizsgáljuk, hogy milyen hosszútávú fapadosok jelentek meg az idei évben a bécsi repülőtéren és azt is, hogy melyikkel hova érdemes repülni. Azoknak az emberknek, akik a lehető legolcsóbb repülőjegyeket keresik a közeli repülőterekről mindenképp megéri elolvasniuk ezt a posztot. Nézzük hát, mennyire olcsó és mit is tud a Condor, az Air Arabia és a Scoot Airlines.

Read More about Hosszútávú fapadosok a bécsi repülőtéren – megéri velük utazni?

Ryanair járattörlés az utolsó pillanatban: mekkora kártérítést fizettek?

Amilyen sokat utazok egészen meglepő, hogy csak most először futottam bele egy ilyen helyzetbe. A történetünk még 2024 nyarán kezdődött. Egy hirtelen felindulásból jött ötlet után úgy döntöttünk, hogy leugrunk Paphos-ba. A foglalás flottul ment és pár nappal később már Cipruson a tengerbe lógattuk a lábainkat. De sajnos mint minden nyaralásnak – a miénknek is rekord gyorsasággal vége lett. Hazafelé gyorsan el is végeztük az utasfelvételt és 2,5 órával a járat indulása előtt kiértünk a repülőtérre. Amikor viszont kiszálltam a taxiból megszólalt a telefonom. A képernyőre vetettem egy pillantást és furcsa mosollyal az arcomon közöltem a többiekkel, hogy 2 órát késik a repülőgépünk. Ekkor még nem is sejtettem, hogy ez a két óra valójában nem is két óra lesz, hanem egy egész nap. A posztban elmesélem hogyan ért utol engem is egy Ryanair járattörlés mikor már kinn voltunka a repülőtéren. Kifejtem bővebben azt is, hogy mit kell olyankor tenni, ha ott hagy a fapados a repülőtéren minden fajta segítség nélkül. Végül is mi kifejezetten jól jöttünk ki ebből a kis kalamajkából. Ha pedig te a jövőben hasonló helyzetbe kerülsz, akkor a posztban leírt tapasztalatok alapján pontosan tudni fogod, hogy mit kell tenned. Mi az utolsó centig mindent behajtottunk az ír fapadoson. A posztban elmondom azt is, hogy hogyan működik a kártérítés folyamata és megírom, hogy végül mennyi pénzt fizetett ki nekünk a légitársaság. A vicces az, hogy utólag már az összes utastársam azt mondja, hogy bárcsak minden kirándulásunkon törölnék a járatunkat. Nézzük hát mi is történt pontosan.

Read More about Ryanair járattörlés az utolsó pillanatban: mekkora kártérítést fizettek?

Pelikan.hu vélemény – megéri közvetítőn keresztül foglalni?

Két héttel Karácsony előtt az egyik ismerősöm felkeresett, hogy segíthetnék nekik az ünnepek alatt eljutni Koh Samui csodálatos szigetére. Gondolhatjátok, hogy az utolsó pillanatban, az ünnepi időszakra az ember nem igazán talál már olcsó repülőjegyeket. Szóval egy valódi lehetetlen feladat elé néztünk. Egy évvel korábban, hasonló feltételek mellett 1700 euróért foglaltak repülőjegyet. Ez volt az irányár, amelytől olcsóbbat kellett találni. Átböngésztem az aktuális ajánlatokat és az egyik legjobb opció a China Eastern járata volt. Ez az ajánlat ennek az összegnek csaknem a fele volt. Igaz csak januári indulással volt ilyen árért, de hát arra jutottunk, hogy ennyi pénzért még mindig ez a legjobb ajánlat. Érdekes módon a kínaiak weboldalán ezt az ajánlatot nem is találtam meg. Már itt gyanakodhattam volna. De hát örök igazság: amelyik járat benn van a foglalási rendszerben az létezik is. Mivel a közvetítőoldalak közül a pelikan.hu ajánlata volt a legelőnyösebb ezért náluk foglaltuk le a repülőjegyeket, és gondoltam írok is róla egy vélemény posztot. Viszont a foglalás után elkezdődött az igazi tortúra. Pár nappal azután, hogy lefoglaltuk a járatot a Pelikán egy gyönyörű szívhez szóló e-maillel ébresztett: „A járatát törölte a légitársaság”. 2 héttel indulás előtt a teljes foglalás úgy omlott össze, mint egy kártyavár. A posztban elmesélem, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Következzék egy őszinte vélemény a pelikan.hu felemás hozzáállásáról egy kényszerhelyzetben.

Read More about Pelikan.hu vélemény – megéri közvetítőn keresztül foglalni?

Pegasus Bolbol mérföld trükk – a végtelenbe és tovább!

A legtöbb olvasónknak gondolom nem kell már bemutatnom a Pegasus légitársaságot. Aki mégsem ismerné ezt a török céget, annak gyorsan bemutatom. 1989-ben alapították és kezdetben csak charter járatokat üzemeltetett. Azóta sikerült továbbfejleszteniük az üzleti modelljüket és ma már több mint 110 repülőgéppel rendelkeznek – ráadásul további 100 darab Boeing 737 MAX 10-re adtak le megrendelést 2024-ben. 2023-ban átlagosan 84,8 százalékos töltöttséggel repültek és 31,9 millió utasnak segítettek eljutniuk az úti céljukra. Összegezve egy nagyon jó kis légitársaságról beszélünk, amelynek még az árazása is meglepően olcsó. Ráadásul olyan izgalmas úti célokra juthattok el velük, mint például a közel-kelet kevésbé elérhető városai, Közép-Ázsia sztyeppéi, illetve a mostanság nem túl népszerű Oroszország főbb városaiba. A Pegasus a következő környező repülőterekről üzemel járatokat: Budapestről, Bécsből illetve 2024 óta már Pozsonyból is. A légitársaságnak van egy hűségprogramja is, amely a cseppet furcsán hangzó Bolbol nevet kapta. Aki elegendő Bolbol-t összegyűjt a következő repülésére, akkor annak csak a repülőjegyhez kapcsolódó adókat kell megfizetnie. Ez a poszt pedig pontosan erről a hűségprogramról szól. Megmutatom, hogy egy kis csalafintasággal hogyan lehet rövid időn belül végtelen számú Bolbol mérföldet generálni. Pegasus Bolbol mérföld trükk következik!

Read More about Pegasus Bolbol mérföld trükk – a végtelenbe és tovább!

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT