Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Blog / Miért ilyen olcsók a fapados járatok?

Miért ilyen olcsók a fapados járatok?

travelhacker_fapados_jaratok_miert_olcsok

Bizonyára már te is elgondolkodtál azon, hogy miért ilyen olcsók a fapados járatok. Hogyan is érheti meg a Ryanairnek vagy a Wizzairnek az, hogy akár 4,- euróért elvisz oda-vissza Budapestről Berlinbe? Ha ilyen olcsók, akkor van egyáltalán karbantartás a repülőgépjeiken? Hol van az ebben a trükk?

Nagy általánosságban ilyen kérdések merülnek fel az emberekben, ha a fapados járatokról van szó. Valójában viszont ezeknek a cégekre pont a fenti kérdések ellenkezője az igaz. A fapados járatok általában nyereségesebbek még, mint a konkurens nem fapados cégek. A bevételüket úgy sikerült növelniük, hogy minden létező kiadást csökkentettek. Egy repülőgép, ha leszáll egy reptéren akkor a cég köteles megfizetni a parkolási illetékeket. Ami a nagy reptéren óriási összegeket képezhet. A reptéren az összes dolgozó embert valamiből ki kell fizetni, éppen ezért a repülőgép társaságokat terhelik ezek a költségek. Lássuk miért ilyen olcsók a járatok a fapados légitársaságoknál:

  • A repülőgépeik el kezdték kerülni a főbb reptereket és általában a kisebb közeli reptereken szállnak le. Így történhetett az is, hogy Párizstól 80 kilométerre fekvő Beauvais repteret a Ryanair Párizsnak tüntette fel, hol ott még egy órát kell buszozni onnan Párizs külvárosáig. Ebből kifolyólag viszont a jegy árához még érdemes hozzá számolni a transzfert is be a városba.
  • A másik hatalmas kiadás a parkolás a reptéren. Nem csak az autóknak, de a repülőgépeknek is kötelességük parkolódíjat fizetni. Hogy oldották meg ezt a fapados cégek? A repülőgépeik nem parkolnak, szinte állandóan használatban vannak, ezáltal egyfolytában pénzt keresnek. Amennyiben a főrepterekre repül a járat, akkor olyan időpontokban, amikor a reptér kihasználtsága minimális – általában késő este vagy kora reggel.
  • A beszállókártyát az utasoknak saját maguknak kell otthon kinyomtatniuk alternatív megoldásként a telefonjaikban csekkolást megoldaniuk. Amennyiben ezt nem csinálják meg bizonyos pénzbüntetésért (Ryanair 55- EUR/GBP, Wizz Air 30,- EUR) cserébe a reptéren is meg lehet oldani.
  • Beszálláshoz lépcsőket használnak és nem megszokott hidakat. Az utasoknak gyalog vagy pedig busszal kell kijutniuk a gépre, illetve vissza a terminálhoz.
  • Az egész flottájuk új egységes típusú repülőgépekből áll. A Ryanair repülői átlagban 6,7 éves, a Wizz Air repülői 4,4 évesek és az Easyjet járatai 7évesek. Ezzel ellentétben pl. az Air France repülői 12,1 évesek a KLM gépei 11,6 évesek. Az újabb típusú repülőgépek kevesebb üzemanyagot fogyasztanak, ezáltal költséghatékonyabbá válnak az utak. Az egységes flottának hála, nem kell a pilótákat kiképezni több típusú repülő vezetésére, az összes pilóta repülhet az összes repülővel ráadásul az összes légi utaskísérőt és technikust is csak egy fajta repülőgéphez kell kiképezni
  • A légi utaskísérők karrierjük legelején állnak, kisebb fizetéssel is beérik ennek hála. Ráadásul többféle szerep is jut nekik, a földön ők intézik az utas becsekkolását.
  • A fapados járatok nem biztosítanak átszállást. Ez által, ha két fapados járatra váltunk jegyet és az első késése miatt nem érjük el a második járatot a mi hibánkká válik, mivel a két járat két különböző repülőjegyen volt. A fapados társaságnak nem kell így bajlódnia a poggyász átrakásával se.  
  • Olyan helyekre repülnek, ahova igény van rá vagy amire kedvezményt kapnak az adott országoktól – lásd balkáni járatok Budapestről illetve a „munkásjáratokat” Pozsonyba, ahonnan az emberek olcsón tovább tudnak utazni Bécsbe.
  • A jegy ára mindössze az utat tartalmazza, ehhez még hozzá tartozik rengeteg választható extra is mint például: étel, ital, feladott poggyász stb. A poggyász mérete minimálisra lett csökkentve.
  • Az embereket belekényszerítik a priority boarding megvásárlására, hogy biztosan felvihessék magukkal a poggyászukat ezáltal is rejtett költségként növelik a fapadosok a bevételeiket.
  • Az ülések száma is jóval magasabb, mint a nem fapados járatoknál. A fapados cégek a lehető legtöbb ülést helyezik el egy repülőgépbe ráadásul ezeknek a helyzetét nem lehet állítani.

Hála a fapados forradalomnak manapság már akár a világ túloldalára is nevetséges árért eljuthatunk. Az egyik ilyen abszurd lehetőség a Fülöp szigeteki Manilla, ahova Budapestről 50,-euróért eltudunk utazni: Olcsó repülőjegy a Fülöp szigetekre – akár 50,-euróért

Tags: easyjet fapados leírás miért olcsó olcsón ryanair wizzair
Previous Article Eurotúra több ország érintésével 85 euróért? Miért is ne?!
Next Article Amiről a repülőjegy portálok nem akarják, hogy tudj!

Related Posts

Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Mielőtt elindultunk a Maldív-szigetekre még egy fontos döntés előtt álltam. A szigetcsoport összesen 1200 szigetből áll. Ebből összesen 164 sziget turistaresort, közel 200 pedig lakott sziget. A szigetek nagy többsége pedig teljesen lakatlan, vagy pedig csupán mezőgazdasági célokra használják ezeket. A mi utazásunkról már írtam egy korábbi posztot, amelyben összefoglaltam azt is, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a lakott szigeteknek. Viszont annyi hasznos információt gyűjtöttem össze az egyes lakott szigetekről egy excel file-ba, hogy úgy éreztem megéri még egy posztot írnom a Maldív-szigetekről. A táblázatot kissé kipofoztam és átírtam olvasható formába. Így született meg ez a poszt is. Ebben a posztban leírom a tényeket, amelyek az egyes szigetek mellett és a tényeket, amelyek egyes lakott szigetek ellen szólnak. A magyar blogok között nem találtam egyetlen posztot sem, amely kitért volna olyan lényeges kérdésekre – hogy milyen az egyes szigetek megközelíthetősége, mekkora a bikini beach ezeken a szigeteken vagy épp milyen a szeméthelyzet – gondolom senki sem szeretne műanyag zacskók között úszni élete legszebb utazásán. Nézzük hát, hogy melyik a legjobb lakott sziget a Maldív-szigetek közül.

Read More about Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Bár a célom mindig is a lehető legolcsóbb repülőjegyek levadászása, most úgy hozta a sors, hogy megengedhettem magamnak egy kis kényelmet. A Bécs – Los Angeles járat 12 óra hosszúságú repülőút és ez alatt az idő alatt még a világ legtürelmesebb embere is hajlamos besokalni. Én pedig korántsem vagyok a világ legtürelmesebb embere, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire szeretek fél napot egy szűk kis székben kuporogni a magam két méter magasságával. Idén valahogy a szokásosnál olcsóbbak voltak a tengerentúli repülőjegy árak és meglepődve tapasztaltam, hogy az economy, illetve a premium economy repülőjegyek között minimális az árbeli különbség. Ha hozzászámoltam volna a feladott poggyász árát, akkor pedig ugyanannyiba került a két osztályra a repülőjegy. Úgyhogy kipróbáltam helyettetek is a különbséget. Összehasonlítom a sima economy osztály szolgáltatásaival. A posztból kiderül, hogy megéri-e a többletkiadást az Austrian Airlines premium economy osztálya. A végső válasz pedig egy kicsit meglepő és csöppet sem egyértelmű. Lássuk!

Read More about Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Néha egy utazást megszervezni nagyobb móka, mint maga a kirándulás. Vannak viszont olyan esetek, amikor a saját szervezés drámába torkollik. Ilyenkor a szervező elcsúszik egy apró banánhéjon, aminek következtében begyűrűznek az események és végül még csak a repülőtér termináljából sem jut tovább a tapasztalatlan utazó. Ehhez pedig elég egy rosszul megtervezett átszállás is, amely többnyire sima ügy. Ha minden jól megy, akkor az utazó pár óra repülés után kényelmesen megérkezik a transzfer helyszínére. Legfeljebb pár órát vár a csatlakozására és már indulhat is tovább. Kivéve akkor, ha valami váratlan dolog közbe jön. A mostani apró bakik mind-mind olyan hülye hibák, amiket könnyű elkerülni – már ha tud róluk az ember. Én szerencsére ezeket mind megúsztam, de azt száz százalékra kijelenthetem, hogy mindegyik esetnél volt már olyan egyén, aki beleszaladt ebbe a hibába és hatalmas sírás-rívás lett a vége. Ilyenkor pedig nem a légitársaság a hibás, hanem az egyén, hogy nem nézett utána egy adott ország szabályainak. Nézzük a leggyakoribb amatőr hibákat, amiket egy átszállás magában rejt egy külföldi repülőtéren. Akár tapasztalt utazó vagy, akár tapasztalatlan, mindenképp olvasd el ezt a posztot. Lehet, hogy épp a következő utazásod múlik majd ezen.

Read More about Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden évben, nyár elején az egyik üzleti utamra Dubrovnikba kell utaznom. A sok unalmas úti cél között ez igazi felüdülést jelent. Ráadásul mindig június elejére esik ennek az üzleti útnak a dátuma – ilyenkor pedig már kiváló az időjárás is. A horvátországi környéket már többé-kevésbé sikerült bejárnom, úgyhogy idén erre nem is vesztegettem sok időt. Kipattant viszont a fejemből egy ördögi ötlet. Át kellene ugorni Boszniába megnézni Mostar városkáját. Első pillanatban az autóbérlésre gondoltam, de hamar szembesültem a ténnyel, hogy nem olyan egyszerű az EU-n kívüli országokba átutazni bérelt kocsival. Nem maradt hát más hátra, mint egy szervezett utazás keretén belül meglátogatni a Balkán igazi gyöngyszemét. A Viator weboldalon nagyon gyorsan meg is találtam a számomra legmegfelelőbb csoportos utazást és rögtön le is foglaltam. A posztban részletezem, hogy hogyan sikerült az út, mi az ami tetszett a szervezésben és mi az ami nem. És hogy milyen vélemény alakult ki a fejemben a Viator szervezett útjairól? A posztból megtudhatjátok.

Read More about Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT