New York a világ legjobb városa, ezen nincs is igazából mit ragozni. Az amerikai filmekből már az emberek többsége ismeri szinte az egész várost, annyi szögből volt már minden utca bemutatva. Rengeteg ember áhítozik róla, hogy az, amit a TV-ben látott megelevenedjen előtte a való életben. Ez ma már nem egy elérhetetlen álom, csak nagyon alaposan oda kell figyelni a foglalásokra és a szervezésre. Ha megfogadjátok a tanácsokat ebből a posztból, akkor még csak a bal veséteket sem fog kelleni eladni ahhoz, hogy eljussatok a városba, amely soha nem alszik. Jöjjenek a tippek arról, hogyan foglaljunk repülőjegyet New York városába, hol keressünk szállást, milyen rejtett látnivalók várnak ránk a Szabadság szobron és a Time Square-n kívül.
Tartalom
Milyen is valójában New York?
New York az ország legnépesebb városa. Több félszigeten és számos kisebb szigeten terül el az Atlanti-óceán nyugati partján. A városban több, mint 7000 felhőkarcoló található, amelyek teljes mértékben meghatározzák a látképét. Volt olyan szerencsém, hogy nagyon sokszor jártam már Amerikában. Elégszer ahhoz, hogy lássam a szépségei mellett az árnyoldalait is. A különböző anyagi háttérrel rendelkező emberek elegye furcsa összhatást alkot. Óriási különbségek vannak a szegények és a gazdagok között – ez már pár perc ott tartózkodás után szembe tűnik. Amikor megérkeztem New York-ba rádöbbentem arra, hogy az ország keleti oldala teljesen más, mint a nyugati. Az emberek New Yorkban nagyon barátságosak. Bárhova is indultam mindenhol kedvesen viselkedtek velem.
A város közbiztonsága nagyon jó. Igaz, Amerikában minden sarkon akad egy-egy őrült, aki magában beszél, de ezeket elég ignorálni és nem szabad foglalkozni velük. Az egyes negyedek közbiztonsága is jelentősen javult az évek során. Harlem sokáig az egyik legveszélyesebb része volt New Yorknak – ma már lassan ugyanolyan menő hely, mint Manhattan. Queens és Brooklyn is teljesen biztonságos. Brooklynban például sokszor éjjel kinn csatangoltunk és egy percig sem éreztem magam veszélyben.
Arra viszont fel kell készülni, hogy New York nem fog mindenkinek tetszeni. Hogy miért? Mert ez szó szerint egy óriási város. Akik egy magyar faluban nevelkedtek, azoknak ez túl zajos lehet. Igaz elég sok park található a városban viszont, egy falusi származású embernek, mint én nagyon hiányozhatnak a zöld területek. Tudom, hülyén hangzik, de arra mindenképp készüljünk fel, hogy egy valódi betondzsungel vár majd itt ránk. Voltak itt olyan barátaink, akik teljesen csalódva tértek haza a Nagy Almából, mivel nem azt kapták, amire számítottak.
Repülőjegy New York városába
Mielőtt belevetjük magunkat New York éjszakai életébe és a látnivalók felderítésébe, első lépésként egy olcsó repülőjegyet kell találnunk. Sokan azt hiszik elsőre, hogy a repülőjegy lesz a legnagyobb kiadás az utazásunk során. Ha az étkezés, látnivalók és a szállás árát összevetjük a repülőjegy árával, elég hamar rádöbbenünk, hogy ez a legolcsóbb tétel New York városában eltöltött időnk során! Ha pár hónapon keresztül elkezdjük figyelni a repjegyek árait, akkor elég hamar rábukkanhatunk egy repülőjegyre 250-300,-euró között. Amennyiben nem szeretnénk sok időt a repülőjegy keresésének szentelni, akkor 350,- euró körül, ha megjelenik egy repülőjegy, akkor azonnal csapjunk le rá. Érdemes ezzel egy idejűleg figyelni a Travelhacker.eu repülőjegy csoportját Facebookon is, ahol biztosan tájékoztatunk arról, ha feltűnik egy akciós repülőjegy a Nagy Alma városába.
2018 óta New York már közvetlen járattal is elérhető Budapestről hála a LOT légitársaságnak. Bécsből az Austrian Airlines biztosít közvetlen utat. Ezen kívül még a következő légitársaságokkal is eljuthatunk New Yorkba:
- Air France / Delta Airlines: átszállás Párizsban
- KLM / Delta Airlines: átszállás Amsterdamban
- American Airlines / British Airlines: átszállás Londonban
- Lufthansa / Austrian átszállás Münchenben vagy pedig Frankfurtban
- Swiss / Austrian : átszállás Zürichben
- TAP Airlines: átszállás Liszabonban
- United Airlines/ Swiss: átszállás Zürichben
- Turkish Airlines: átszáláls Isztambulban
New Yorkról fontos azt is tudni, hogy a város nem csak egy nemzetközi repülőtérrel rendelkezik, hanem rögtön hárommal is! Mindent összegezve egy ilyen távolságnál teljesen mindegy melyik repülőtérre érkeztek a három közül, úgyis a döntő faktor a repjegy ára lesz. Amennyiben nagyon hasonló árért találtok repülőjegyet mind három repülőtérre, akkor a következő érvek segíthetnek kiválasztani a legmegfelelőbbet.
Newark Liberty International Airport (EWR)
Előnyei: Ez a repülőtér New Jerseyben található. Ha szeretnénk megnézni New Jerseyt is. Közel található Manhattanhez, ha nincs forgalom, akkor hamarabb bejutunk a belvárosba, mint a másik két repülőtérről.
Hátrányai: A hátránya ebből kifolyólag ugyanaz: A repülőtér New Jersey-ben található, ami nem tartozik már New Yorkhoz. Ebből kifolyólag a metró kártyák sem érvényesek és így számoljunk extra kiadással a transzferért a két város között.
Transzfer: Amennyiben csúcsidőben landol a gépünk és taxizni szeretnénk, akkor az ég irgalmazzon nekünk a bedugult Holland alagúttól. Ebben az esetben érdemes a tömegközlekedést választani. Newark és Penn Station között vonat közlekedik.
John F. Kennedy International Airport (JFK)
Előnyei: Legnagyobb valószínűséggel ezen a repülőtéren fogsz földet érni, ha New Yorkba utazol. Remekül felszerelt repülőtér, rengeteg étteremmel. Olyan óriási, hogy az egyes terminálok között ingyenes vonat közlekedik. Tökéletes választás, ha a szállásunk Park Slope-ban, Brooklyn Heights-ban, Fort Greene-ben, vagy pedig Brooklyn bármely részén található.
Hátrányai: A bevándorlási ellenőrzés förtelmesen lassú. Akár órákat is várhatunk arra, hogy megkapjuk a belépésre feljogosító pecsétünket. Ez Manhattentől a legtávolabb eső repülőtér. A hosszú beléptetési procedúra után készüljünk fel egy még hosszabb metrózásra Manhattenbe.
Transzfer: Az airtrain metróval könnyedén eljuthatunk a Queens-ben található Jamaica Station-re ahonnan az A, E, J vonalakkal egyszerűen elérhető Manhattenben a Penn Station.
Laguardia (LGA)
Előnyei: A belvároshoz legközelebb található repülőtér. Long Island, Queens, Manhattan mind-mind könnyűszerrel gyorsan elérhető erről a repülőtérről. A bevándorlási ellenőrzésen a többi repülőtérhez képest jelentősen rövidebb sorok fogadnak.
Hátrányai: Általában ide szólnak a legdrágább repülőjegyek és leginkább csak Amerikán belüli járatokkal közelíthető meg ez a repülőtér. Ez Amerika egyik legpontatlanabb repülőtere. Bár téged nem biztos, hogy érint, de naponta több törlés és még több késés fogadja az utazókat ezen a repülőtéren. Joe Biden az aktuális amerikai elnök egyszer egy harmadik világbéli katasztrófához hasonlította ezt a repülőteret, szóval ne legyenek túl nagy elvárásaink.
Transzfer: Nagyjából 11 mérföldre található Manhattentől. Uberrel kb. 60,- USD-be kerül, és számítsunk egy fél órás kocsikázással. Az M60 busszal Queens-en keresztül könnyedén elérhető a 125th Street Manhattenben.
Arra mindenképp figyeljetek oda, hogy a repülőgépetek ugyanarról a repülőtérről indul-e haza, mint ahova érkeztetek. Ha rákerestek az interneten, akkor nem egy történet van arról, hogy a nászút után JFK repülőterén vártak a hazaútra és közben EWR-ről indult a repülőgépük. Elég kellemetlen lehetett ezzel szembesülni.
Hotelek és egyéb Szállások New York városában a látnivalók közelében
Ha azt hitted, hogy a repülőjegy keresése túl hosszú ideig tartott, akkor készülj fel a szállás keresés gyötrelmeire. Ha klausztrofóbiád van, akkor e legolcsóbb szállásokat hagyd is ki most rögtön, mivel New Yorkban minden négyzetmétert aranyárért adnak ki. A szállások többsége nagyon parányi szobával rendelkezik. Nem azt mondom, hogy egy nagyvároshoz mérten relatív olcsó szállást nem lehet találni New Yorkban, de időben neki kell állni a keresésnek. Érdemes lefoglalni akár közvetlenül a repjegy megvétele után egy visszamondható kedvező árú szállást. Ez után mindössze annyi a teendőnk, hogy hetente egyszer kétszer megnyitni a booking.com weboldalat és átfutni az aktuális kínálatot. New Yorkban a szállodák a kereslet alapján áraznak. Amennyiben sokáig nem jön be egy foglalás sem, akkor elkezdik csökkenteni az áraikat. Ha a lefoglalt szállás például csökkenti az árait, akkor azt érdemes visszamondani és újra lefoglalni.
Anyagilag a legolcsóbb szobáknál is számoljunk legalább 80-100,- dollárral éjszakánként két személy számára az aktuális szezontól függően. Sajnos a nagyobb szállások 4 személyre elfoglaltságnak megfelelően emelik az áraikat, így New Yorkban nem tudjuk kihasználni azt az egyszerű trükköt, mint amiről a Mennyibe is kerül valójában egy amerikai utazás saját szervezésben? posztban írtunk.
Budget szállás tipp: West Side YMCA és a Harlem YMCA
Ez a két legolcsóbb budget szállás New York Manhatten részén. Ne számítsunk semmi luxusra, de ha csak annyira vágyunk, hogy magunkba szívjuk New York esszenciáját és ott tartózkodjunk a történések közepén, akkor tökéletes választás mind két szálloda.
Luxus tipp: The Plaza Hotel
Ha szeretnénk a lehető legjobb hotelt kiválasztani New York Manhatten szigetén és a pénz nem akadály számunkra, akkor a The Plaza Hotel-t. Ez az 5*-os hotel a Reszkessetek Betörők rajongóknak ismerős lehet. Itt botlott bele Kevin Donald Trump-ba a recepción.
A Plaza Hotelben gyakorlatilag mindent megtalál az igényes utazó, bár ezért elég mélyen a zsebébe kell nyúlnia.
Amennyiben egyik hotel sem felel meg az elvárásaidnak, akkor érdemes körülnézni még a Booking.com térképén például Williamsburg részében a városnak, amely mindössze egy metró megállóra található Manhattentől, viszont lényegesen olcsóbb szállások találhatók itt:
Booking.comAz Airbnb hivatalosan be lett tiltva New Yorkban azokon a szállásokon, ahol nem tartózkodik ott a házigazda a vendég ott tartózkodása alatt. Hogy miért? Mivel a szállások árai az egekben vannak már így is és az ingatlanosok elkezdték spekulatív célokkal felvásárolni a lakásokat. Ennek következtében az apartmanok a helyiek számára megfizethetetlenné váltak. Volt szerencsém mind két verziót kipróbálni – utólag úgy vélem, hogy megéri kicsit hozzáfizetni, úgy hogy ne legyen a szomszéd szobában egy kellemetlen okoskodó lakótársad.
Közlekedés New Yorkban
Kevés városban van olyan jól megoldva a tömegközlekedés, mint New York városában. A metrók hálózata elsőre igaz útvesztőnek tűnik, ám ha kicsit is odafigyelünk, akkor nem fogunk eltévedni. Felszállás előtt a metróknál jelölik az irányt a városrészek alapján. Pl. Upper Manhattan, Brooklyn stb. Ezért, ha metrózni szeretnénk, akkor nem árt, ha előre tájékozódunk arról, hogy melyik városrész hol is található. A metrójegyek árai a következők:
- Irányjegy – 2,75,- USD
- Korlátlan használatú 7 napos jegy – 33,- USD
- Korlátlan használatú 30 napos jegy – 127,- USD
A metrózást semmiképp sem hagyjuk ki. Soha nem tudjuk mi vár ránk a következő utazás során. Nekünk volt break tánc produkcióban, rap párbajban és hegedűkoncertben is részünk egy-egy zakatolós utazás során.
Amennyiben nem szeretnénk metrózni, akkor még mindig választhatjuk a méltán elhíresült taxikat New York-ban. A sárga taxik jóval drágábbak, mint az Uber és a Lyft – nem is igen éri meg ezekkel utazni.
Autót semmilyen körülmények között se béreljetek, amennyiben csak New York az úticélunk. A városban bárhova könnyedén eljutunk metróval vagy pedig Uberrel. Ha viszont New York városán kívül más látnivalók és városok is szerepelnek az útitervetekben, akkor az autóbérlés rögvest kötelezővé válik. A legolcsóbb ajánlatokat a Discovercars és a Rentalcars ár összehasonlító weboldalakon találhatjátok meg. Mindenképp nézzétek meg mind a két oldalat foglalás előtt is, mivel sokszor hatalmas a különbség a két oldallal találatai között. A COVID-19 következtében sajnos brutálisan megemelkedtek az árak az egész amerikai kontinensen, szóval azzal mindenképp számoljatok, hogy nem lesz olcsó autót bérelni.
Étkezés New Yorkban
Mielőtt rátérnénk a látnivalók sokaságára New York városában, előbb még vegyük szemügyre az étkezést a Nagy Almában. Egy újabb tétel az utazás során, ahol a határ a csillagos ég. Egy hét alatt, akár a repülőjegy többszörösét is el lehet költeni az étkezésre. Ennek többek közt az is az oka, hogy a borravaló kötelező és a pincérek pedig pofátlanul elvárják a 20-25%-ot a kiszolgálásért. Ráadásul a számlán is feltüntetik. Egy alkalommal nem volt apróm, ezért 9% borravalót fizettem csak, a pincérnő visszahozta a számlát és közölte velem, hogy elszámoltam magam…
Ha az ételeken szeretnénk spórolni és nem akarunk kimaradni az amerikai étkezés nyújtotta örömökből sem, akkor érdemes az úgy nevezett self service, önkiszolgáló éttermeket keresnünk. Mivel itt a pultnál kérjük az ételt, így nincs borravaló. Ugyanez érvényes a fast food éttermekben is. Lásd pl. Joe’s Pizza, Chipottle, Five Guys stb… Egy ebédért számoljunk nagyjából 10,- dollárral ezeken a helyeken.
Ugyanakkor a hamburgereken és a pizzán túl is van élet New Yorkban. Gyakorlatilag a világ összes nemzetének a konyháját megkóstolhatjuk ebben a megapoliszban legyen az indiai, etióp, olasz, kínai vagy akár libanoni. Mi mindig az épp meglátogatott negyedhez alakítottuk az ebédjeinket – így történt h. Little Italy-ban olasz pizzát ettünk, míg Chinatown-ban életem egyik legjobb kínai vacsoráját.
Ha szeretnénk egy görbe estét elölteni a bárokban, akkor szintén felkészülhetünk arra, hogy a pénztárcánk jelentősen vékonyabb lesz utána. Az olcsóbb helyeken egy sör 7,- dollárnál kezdődik, míg egy pohár bor 8,- dollárért kapható. Ettől függetlenül érdemes beugrani pár ilyen kocsmába. Többek közt olyan helyeket találhatunk, mint a Bathtub Gin, ami egy titkos kocsma. Ez a szesztilalom óta maradt fenn, ráadásul teljesen autentikus formában. Egy coffeshopban található titkos ajtón keresztül juthatunk le a bárba – mindenképp ajánlom figyelmetekbe. Valódi retro élmény.
Amit még nem szabad kifelejtenünk, ha New Yorkban járunk az az utcai hot-dog. 2,- USD-ért belekóstolhatunk egy igazi amerikai hot-dog. Manhattenben szinte minden sarkon találunk egy hot-dogos kocsit. Az árakat egységesítették. Itt találjátok meg, hogy mi és mennyibe kerül náluk.
Látnivalók New York városában
Kezdjük azzal, hogy hány napra is van szükségünk ahhoz, hogy láthassuk New Yorkot. Ha egy hónapot töltünk itt el, akkor is úgy fogunk hazajönni, hogy még lett volna mit megnéznünk. Ezért próbáljunk minél hosszabb időt a városban elölteni. Manhattan főbb látnivalóit 5 nap alatt meg lehet tekinteni, viszont ez csak töredéke annak, amit ez a város számunkra nyújtani tud. Nézzük sorjában, mik a kihagyhatatlan látnivalók New York városában:
Empire State Building
Egész New York legismertebb felhőkarcolója. Ha szeretnénk felmenni a tetejére, akkor a látogatás ára nem lesz olcsó. A 86. emeleti kilátóba 42,- USD-be kerül a jegy, míg a 102. emeleti kilátóra már 72,- USD-t kell áldoznunk. A közbiztonság tökéletes, bárki felmehet még az is, akinek tériszonya van. Nagyon jól meg lett oldva. Ha sokalljátok az árat, akkor nézzétek meg csak a földszintről, az biztos nem fog csalódást okozni és vegyétek meg a belépő árát a Rockefeller Center tornyába. Lenn azt is elárulom, hogy miért inkább oda.
Rockefeller Center
Gondolom, mindenki ismeri a Worker lunch fényképet ahol a munkások egy vasgerendán pihennek a magasban egy építkezésen és épp a vacsorájukat fogyasztják békésen. Ez a kép a Rockefeller Center építkezésén készült. A Rockefeller Center előtt találjuk a Reszkessetek betörők 2 című filmből elhíresült karácsonyfát is az ünnepi időszakban. Pont úgy, ahogy az Empire State Building teteje is látogatható, ugyanúgy a Rockefeller Centerre is fel lehet menni. Gyönyörű a kilátás és kimerem azt is jelenteni, hogy még jobb, mint az Empire State buildingről. A kilátás közvetlenül a Central Park-ra nyílik az egyik oldalról, míg a másikról a város felhőkarcolóira. Ráadásul az Empire State building is látszik innen fentről. A két épületet összehasonlítva az is a Rockefeller Center mellett szól, hogy a biztonságot nem vasrácsokkal oldották meg, hanem átlátszó üveglapokkal. A látogatás ára 32,- USD-nél kezdődik napszaktól függően – itt foglalható.
Flatiron building
Egy toronyház, amely leginkább egy vasalóra emlékezteti az utazókat. Innen is kapta a nevét. Igazából nem sok mindent lehet itt csinálni, de a kötelező látnivalók határozottan beletartozik ez az épület is New York belvárosában. Ha már fél világon átrepülünk, akkor mindenképp álljunk meg itt egy fotózásra. A számtalan szívecske Instagramon ezekre a fotókra garantált!
Szabadság szobor és a Staten Island komp
A Szabadság szobor Amerika jelképe. Franciaországtól kapta az Amerikai Egyesült Államok emlékül a közös harcra az amerikai forradalomban. Ez a szobor egy különálló szigeten található, csakis hajóval megközelíthető. A látogatás nagyjából 20,- USD-be kerül, ami nem olyan sok, de igazából nem sok mindent láthatunk ezen a szigeten és rengeteg idő elmegy vele. A mi tippünk a Staten Island komp járatáról megtekinteni a Szabadság szobort. Hogy miért? Mert ingyen van. A komp a Battery Park mellől indul, amit szintén megéri megnézni, ha már itt járunk. Közvetlenül a Szabadság szobor mellett halad el és remek fotók készíthetők a tengeren a kompról. Miután a komp megérkezik Staten Island-re el kell hagyni, és újra felszállni rá, vigyázzatok le ne késsétek, mint nekünk sikerült.
9/11 emlékmű és a One World Observatory
2001 szeptember 11 a dátum, amire mindenki emlékszik. Ezen a napon két repülő belehajtott a World Trade Center ikertornyaiba. Gyakorlatilag pár óra alatt mind két épület a porral lett egyenlő. 2977 ember halt meg ezen a napon, ebben a balesetben. Az ő emlékükre állították a 9/11 memorial emlékművet. Érdemes itt mindenképp megállni és megemlékezni erről a tragédiáról, amely bekerült a világ történelmébe. Azóta az épületek helyén felépült az új kereskedelmi központ, a One World Observatory. Ezeknek a toronyházaknak a teteje is látogatható. 30,- USD fejében New Yorkot a város legmagasabb épületéről csodálhatjuk meg.
Time Square
New York belvárosában ez az egyik személyes kedvencem a látnivalók közül. Ezt a teret úgy hiszem, hogy senkinek sem kell bemutatnom. A Time Square-t számtalan LED képernyő villogása ragyogja be és szinte minden New Yorkról szóló filmben feltűnik. Arra készüljünk fel, hogy óriási embertömeg vár majd ránk, miután megérkezünk ide. Ember embert ér, és akinek tömegfóbiája van az hihetetlenül kellemetlenül fogja magát érezni. Ennek ellenére mindenkinek azt tanácsolom, hogy vesse bele magát a forgatagba. És ha már arra jársz, akkor dobj egy dollárt a pucér gitározó fekete cowboynak a nevemben.
Central Park
New York központi parkja. A Central Park az 50th Street-től Harlemig húzódik. A New yorki lakosoknak ez az egyik kedvenc részük a városban. A parkba belépve azt láthatjuk, hogy a családok együtt piknikeznek, a gyerekek baseballoznak és fociznak, a turisták pedig ámulnak és bámulnak. Jó pár mesterséges tó, két korcsolyapálya, sétáló utca, egy vadaspark, több játszótér és sportolásra használható zöld terület is található itt. Ha az egész parkot végig szeretnénk járni, akkor ajánlatos jó korán kelnünk. Ha a Central Parkban a látnivalók közül mindet meg akarjuk nézni, akkor egy egész napig csak a parkban fogunk fel-le járkálni – igaz ez is New York része. Nappal teljesen biztonságos, éjjel viszont ajánlatos a sötét utcácskákat elkerülni.
Brooklyn Bridge és Chinatown
Az Egyesült Államok egyik legrégibb függőhídja. Brooklyn hídján gyalogosan át tudunk sétálni és remek fényképeket tudunk ott készíteni. Ezt a két látnivalót csak azért raktam egy pontba, mivel a Brooklyn hídon áthaladva pontosan Chinatownba érkezünk. Amennyiben szuveníreket szeretnénk vásárolni, akkor Chinatown a tökéletes hely. Jelentősen olcsóbban juthatunk hozzá az ajándéktárgyakhoz ebben a negyedben, ráadásul isteni ázsiai éttermeket találunk ezen a részén a városnak.
Wall Street és a bika szobor
A Wall Street az amerikai tőzsde központ. Egyik felhőkarcoló éri a másikat. Dél-Manhattanben találjuk, a Broadwaytől indul keleti irányba és egészen az East Rivernél végződik. Egy nagyon felkapott turista célpont, amelynek hírneve évente több millió embert vonz. A jelképe a felbőszült bika, amely a felfelé ívelő bika piacot jelképezi a tőzsdén. Igazából sok mindent nem lehet itt csinálni, de ezt a negyedet mindenképp látni kell.
St. Patrick katedrális és a 5th Avenue
St. Patrick székesegyház New York leghíresebb temploma. A New York-i püspök temploma és ezzel egyetemben plébániája is. A templom legmagasabb tornya magasabb, mint 100 méter. Európai festők tették maradandóvá a festett üvegablakait. A templom több mint 3000 ember befogadására képes. És ha már itt vagyunk, akkor megéri végig sétálnunk az 5. sugárúton – ez New York legnépszerűbb bevásárló utcája.
Grand Central Terminal
A Grand Central Terminal egy nagy vasúti pályaudvar Manhattan szigetén. 49 peron található itt, és összesen 75 vágány várja az utazni vágyókat itt. Impozáns előcsarnokát csodálva garantáltan az állunkat fogjuk keresni. Naponta 660 Metro-North vonat érkezik meg az állomásra. Több mint 125 000 utas halad át itt egy nap folyamán. A turistákkal együtt 500 000 látogató nézi meg egy nap alatt.
High Line
Hosszabb, mint 2 km hosszú magaslati sétány. A 14. utcánál és a Gansevoort Street kereszteződésénél kezdődik és egészen a 34. utcáig tart. A régi West Side Line vasút haladt itt és a vágányok nyomai még ma is néhány helyen látszanak. A közepén találjuk Chelsea Market-et, piacok és kézműves termékek sokaságával. Mindenképp érdemes átsétálni a High Line-on keresztül, mivel a végénél kiváló kilátás nyílik New Jersey-re és a Hudson folyóra. A helyszín ismerős lehet a régebbi Pókember filmekből.
Egyéb fizetős programok és látnivalók New York városában:
- 45 perce lovaskocsis városnézés a Central Parkban – 92,- USD
- Empire State Building VIP jegy sorban állás nélkül – 45,- USD
- 9/11 Memorial emlékmű VIP jegy sorban állás nélkül – 28,- USD
- New York City Pass: a legfontosabb látnivalók – 136,- USD
- Belépő és kompjegy a Szabadság szoborhoz – 25,- USD
- Woodbury Common Premium Outlet busz transzfer oda-vissza – 38,- USD
- 15 perces Helikopteres városnézés Manhattan fölött – 147,- USD
- American Museum of Natural History belépő – 23,- USD
- Egy napos szervezett kirándulás a Niagara vízeséshez – 220,- USD
- Reggeli Harlem gospel tour – 65,- USD
- Empire State éjjeli és nappali kilátás kombinált jegy – 67,- USD
- Bicikli kölcsönzés Manhattan és Brooklyn bridge között – 8,- USD
- Örökítsd meg New Yorki látogatásodat egy profi fotóssal – 118,- USD
Összegezve:
Repülőjegy – 250,- EUR
Szállás – YMCA Hostelben 7 napra (100,- EUR/szoba/éjszaka) 310,- EUR/fő
Metrókártya – 7 napra 33,-USD = 30,- EUR
Együtt – 590,- EUR
Tehát megérkeztünk New York városába és 600,- euró körül járunk úgy, hogy a látnivalók közül még egyet sem láttunk és semmit nem ettünk, nem ittunk. Az ár nagyon gyorsan és könnyedén felugorhat akár ennek a duplájára is, ha New Yorkot teljes egészében szeretnénk kiélvezni. A fenti tippeket viszont, ha megfogadjátok akkor okosan és olcsón körbe járhatjuk a Nagy Alma legnagyobb látványosságait és ha fillérekből nem is, de jelentősen olcsóbbra jövünk ki, mintha egy utazási irodán keresztül indultunk volna el.