Skip to content
  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Repjegy S.O.S.
  • Magamról
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Repjegy S.O.S.
  • Magamról
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek & Trükkök / Országok / Preikestolen túra – Ez Norvégia legikonikusabb sziklája!

Preikestolen túra – Ez Norvégia legikonikusabb sziklája!

A Preikestolen nevezetű sziklát több néven is ismerik az emberek. Magyarul gyakran emlegetik Szószék-sziklának és Prédikálószéknek. Ez a sziklaszirt 604 méter magasban tornyosodik a Lysefjord nevű tengeröböl fölött. Amikor megláttam ezt az emblematikus helyet egy fényképen, akkor rögtön eldöntöttem, hogy ezt bizony nekem látnom kell élőben is. Több évnyi halogatás és tervezgetés után egyszer hirtelen felindulásból megvettük a repülőjegyeinket. Tudatosítottuk, hogy minél tovább halogassuk, annál valószínűtlenebb, hogy egyszer eljutunk ide. Ahogy telnek-múlnak az évek az ember egyre lustábbá válik, egyre inkább elkényelmesedik. Ezt tudatosítva elhajítottuk a kényelmes karosszéket, előkotortuk a szekrény aljából a túrázós hátizsákot és elindultunk Norvégiába. A posztból megtudhatjátok, hogy hogyan lehet a lekönnyebben elérni a Preikestolen szikláját, mennyire nehéz a túra Norvégia legendás szirtjére és mesélek a piszkos anyagiakról is. A Szószék-szikla gyönyörű hely és egy kis odafigyeléssel, akár egy balatoni nyaralás áráért megcsodálható. Mutatom, hogy én hogyan oldottam meg az utazást.

Tartalom

  • Mi kell a Preikestolen túrához?
  • Preikestolen túra: A felkészülés
  • A Preikestolen túra
  • Fenn a Preikestolen tetején
  • Preikestolen túra – Az út visszafelé

Mi kell a Preikestolen túrához?

  • A túrához egy jó túracipőt kivéve, nincs szükség semmilyen különleges felszerelésre sem. Évente többször is mentőhelikopternek kell levinnie a megrándult lábú embereket a sziklaszirtről, úgyhogy a lábbelit ne vegyétek fél vállról!
  • Legyen nálatok elég étel és ital. Ha felértek a csúcsra jól esik majd egy kiadós piknik. Pár előre elkészített szendvics és személytől függően 1-2 liter folyadék elég is lesz.
  • Egy fejlámpa nem árt azok számára, akik sötétedéskor indulnak, vagy érkeznek vissza. Ha rám hallgattok, akkor megpróbáljátok úgy időzíteni az utat, hogy a sötétedést elkerüljétek. Ha másért nem, akkor a tökéletes kilátásért mindenképp.
  • A norvég időjárást minden esetben tartsátok tiszteletben! Ha azt mondják a helyiek, hogy nem induljatok el túrázni, akkor higyjétek el nem a semmiért mondják. Nekünk szerencsénk volt a túra során – jó időnk volt. Viszont nem egy olyan történetet hallottam ott, hogy a heves esőzésben nem tudtak lejönni a hegyről az emberek.
  • A hátizsákba egy pár tiszta zokni mindig elfér. Ha a túra napján pont vizesebb időt fogtok ki, akkor nagyon fogtok még örülni annak a zokninak. Még ha az időjárás szép napsütéses délutánt is jósol, ezt mindenképp fogadjátok meg ugyanis a skandináv hegyekben villámgyorsan változhat az időjárás.
  • A túrára alkalmas időszak a június – szeptember közötti hónapok. Ezen az időszakon kívül már csak túravezetővel ajánlott a hegymászás. Ha a biztonság kedvéért túravezetőt keresel, akkor itt megtalálhatod és le is foglalhatod.
  • A túra nagyjából 4 óra hosszú: 2 óra fel és 2 óra le. Ez egy kicsit túl van becsülve, mivel általában nekem a túrák másfélszer olyan sokáig tartanak, mint az előre megjelölt időszak. Ezt viszont kevesebb, mint 3óra 50perc alatt sikerült letudni.

Preikestolen túra: A felkészülés

Az útnak Stavanger városában kezdtünk neki. Erről bővebben itt írtam. Stavanger repülőterén késő délután landoltunk. Miután megérkeztünk rögtön átvettük a bérelt autónkat, amelyet a Discovercars ár összehasonlítón foglaltunk és el is indultunk kelet felé. Igazából Stavanger belvárosába be sem kell menni. Az autópályán haladva a Ryfast alagútat kell elérni. Ez a 14,3 kilométer hosszú útvonal Norvégia leghosszabb tengeralatti alagútja. Az áthajtás fizetett, összesen 112,- norvég koronába kerül egy irányba. Az alagútból kifelé jövet megérkeztünk Tau falucskájába, ahol rögtön fel is tűnt egy élelmiszerüzlet. Gyorsan le is tértünk az üzletbe, hogy bevásároljunk. Mivel már jártam Norvégiában, tudtam előre mennyire rohadtul drága minden ott. Öt év után visszatérve nyugodtan kijelenthetem, hogy az árak egy fikarcnyit sem lettek olcsóbbak. Pár termék láttán kisebb szívroham kerülgetett. Nem baj, nem foglalkoztunk vele. Megvettünk mindent a reggelihez és a vacsorához az ottlétünk alatt és folytattuk az utunkat a szállásunkra.

A Tysdalvatnet fjord partján sikerült a lehető legolcsóbb szállást megtalálnunk az egész környéken. A Wathne kempingben szálltunk meg, ahol egy éjszaka egy 2 szobás házikóban 900,- norvég koronába került. Összesen 4 ember fér el itt. Ha viszont többen érkeztek, akkor lehet kérni pótágyat 150 koronáért. Ha jól belegondolok, akkor ez a szállás volt a legszebb helyszínen azok közül, ahol eddig megszálltam. Közvetlenül az ajtón kilépve a fjord partjánál találtam magam. Foglalhattam volna öt csillagos hotelt Stavangerben, az sem nyújtott volna ekkora élményt, mint ez a kis kemping. Én a magam részéről mindenkinek csak ajánlani tudom, nem fogtok csalódni benne.

Este gyorsan megvacsoráztunk. Az élelmiszerben vettünk minden alapanyagot egy jó hamburgerhez és az apartman teraszán be is toltuk. Az éttermi árak hazai pénztárcákhoz mérten megfizethetetlenek, ezért az ésszerű költségekhez az ilyen étkezés mellett döntöttünk. Norvégiában az ételekre nagyon szigorú minőségi szabályok vonatkoznak, ennek köszönhetően minden friss. Amikor az egyik nap a McDonald’sban ebédeltünk nagyon meglepődtem azon, hogy még a “Meki” is milyen drága. Az egyik helyi srác aztán elmesélte, hogy a norvégok számára tényleg nagyon fontos az ételek minősége és a gyorséttermeknek is teljesíteni kell ezt a standardot. Ennek köszönhetően a drága alapanyagokkal már nem jön ki az olcsó ár. Végülis a gyorséttermek választhattak, vagy bezárhatják az éttermeiket, vagy pedig minőségibb ételeket fognak készíteni, drágább áron. Gondolhatjátok, hogy az utóbbit választották. Kicsit elkalandoztam. Visszatérve a mi burgerünkhez, isteni volt, még jobb, mint a Meki. Miután befaltuk a zsemlékben a húspogácsákat bedőltünk a fekhelyeinkre és aludtunk, mint a bunda.

A Preikestolen túra

Reggel igyekeztünk minél korábban kimászni az ágyból. Sajnos az utazás fáradtságaitól meggyötört testünk nem akart engedelmeskedni a vekker könnyfakasztó ébresztésének. Két-három szundi után sikerült erőt vennünk magunkon és meglepődve tapasztaltuk, hogy már elmúlt kilenc óra is. Gyorsan nekifogtunk összecsomagolni az útra. A hátizsákba bekerült pár péktermék, 2 liter víz fejenként, egy-egy energiaszelet és egy nagy tábla csokoládé. Gyorsan bepattantunk az bérelt autónkba és izgatottan elindultunk a Preikestolen irányába.

Az 523-as úton már minden a Preikestolen-ről szólt. Preikestolen utca, Preikestolen szállás, Preikestolen étterem és még sorolhatnám. Alig fél óra kocsikázás után eljutottunk a Szószék szikla parkolójába. Fontos megjegyezni, hogy végig kell menni az úton, mivel közben több kisebb parkoló is található. Ezek a kisebb parkolók viszont még nagyon messze találhatók a Preikestolen túra kezdőpontjától, úgyhogy semmiképp sem ajánlom, hogy valamelyiket ezek közül válasszátok. Ne izguljatok, fogtok még elég sokat gyalogolni a nap során fel a hegyre. A parkoló egyáltalán nem olcsó. Egy napra 250,- koronába kerül, attól függetlenül, hogy 4 órát, vagy 24-et tölt valaki ott.

A parkolóban a kávézó és a szuvenírüzlet felé induljatok el. Az útvonal végig nagyon jól ki van jelölve. Manapság már nem kell hozzá különösebb fizikai képesség ahhoz, hogy valaki felmásszon erre a sziklára. “Mindössze” fel kell sétálni. Az emelkedés 330 méter. Csak úgy összehasonlításképp Magyarország legmagasabb hegyén, a Kékesen az emelkedés 775 méter. Ha oda fel tudsz mászni, akkor a Preikestolennel sem lesz gondod.

Preikestolen túra - merre menjek?

Az útvonalat nepáli serpák építették át 2012-ben, mivel a norvégok túlságosan szűknek ítélték meg az évről-évre növekvő érdeklődés tükrében. Az út szinte végig teljesen biztonságos és nagyon pechesnek kell lennie valakinek ahhoz, hogy valami rossz történjen vele. A sziklaszirthez közeledve már egyre közelebb kell sétálni a szirt széléhez, viszont ez is nagyon biztonságosan van megoldva. Aki nem szeretne, annak nem kell a szikla peremére kimennie.

Fenn a Preikestolen tetején

A Preikestolen tetején évről-évre egyre több a turista. A koronavírus járvány 2020-ban kicsit megfékezte ezt a növekedést, viszont 2021-ben ez a trend ott folytatta, ahol a vírus előtt alább hagyott. A szikla tetején szép kis tömeg volt a szigorú norvég beutazási szabályok ellenére is. A legjobb fényképeket a szirt bal tengerfelöli sarkából lehet készíteni. Mivel mindenki szeretne onnan egy jó fotót, ezért olyan 10-15 perc várakozással számítsatok a fényképre. Az ember, ahogy kiáll a szikla szélére rendesen érzi a mélységet. 700 méter magasság választott el a Lysefjord hullámaitól és néha úgy éreztem, mintha egy mágnes lenne a nadrágomban úgy vonzott a mélység. Történt ez annak ellenére, hogy semmilyen szuicid hajlamom sincs.

Preikestolen túra: 10 perc sorakozás ezért a képért, megérte?

Később utána néztem, és ahogy kiderült már több ember is életét veszítette a sziklán. Többségük öngyilkosságot követett el. Nyugodjon békében. Őszintén szólva, ahogy az embereket nézegettem fenn csodálkoztam is, hogy csak ilyen “kevés” haláleset történt. Pedig egyesek mindent megtettek azért, hogy este bekerüljenek a híradóban. Egyetlen egy esetről találtam csak feljegyzést, ahol véletlenül halt meg egy utazó. Egy spanyol turista egy csoport tagjaként mászta meg a Preikestolent. Amikor a csoport elindult hazafelé, akkor ő még szólt nekik, hogy visszafut pár fotót készíteni még. Ez volt az utolsó mondata, ami elhagyta a száját. A csoport tagjai már csak egy utolsó sikolyt hallottak…

Preikestolen túra: oldalról a szikla

A Preikestolent mögött még található egy magasabb sziklaszirt, ahova fel lehet mászni egy kisebb kerülővel. Az út egyáltalán nem veszélyes és onnan felülről lehet a legjobb fotókat készíteni. Amikor felértünk a magasabb szirtre, akkor tudatosítottam, hogy igen ezért jöttünk ide. Gyönyörű kilátás tárult elénk. Látni lehetett a fjordot alattunk, a Preikestolent teljes egészében és lényegesen kevesebb ember vett körül, mint odalenn.

Preikestolen túra - fenn a csúcson

Amit még érdemes kiemelni, az a repedés a Preikestolen szélén. Sajnos az idő vasfoga ezen a természeti kincsen is megmutatkozik már. A repedés a szirt egyik végéből a másik végéig nyúlik. A norvég kormány pár éve aggodalmát fejezte ki ez miatt a hasadás miatt. Attól féltek, hogy a szirt összeomlik. Ennek elkerülése érdekében mérőműszereket helyeztek el a repedésbe. Ezekkel a berendezésekkel figyelik, hogy mennyire távolodik el a szikla. Az elmúlt 4-5 évben 3 millimétert nőtt a repedés. A tudósok megállapították, hogy ez még belefér. Elvileg biztonságos és több ezer évig még nem fog leszakadni. Én erre azért nem vennék mérget…

Preikestolen túra - a hasadék

Preikestolen túra – Az út visszafelé

Miután minden létező szögből lefotóztuk a Preikestolen sziklát, és órákon át gyönyörködtünk a fjordban, úgy döntöttünk, hogy itt az ideje elindulni hazafelé. Lefelé már sokkal gyorsabban tudtunk haladni. A kilométerek szinte métereknek érződek és diadalittasan haladtunk lefelé. Ami felfelé emelkedő volt, ezúttal már lejtővé vállt. Nem kellett tíz percenként megálltunk pihenni, azért mert nincs kondink és kifulladtunk. Nagyjából 1,5 óra alatt vissza is értünk a parkolóba.

Preikestolen túra - az út lefelé

Mindent összevetve megérte ezért Norvégiába utazni. A Trolltunga után ez a természeti látnivaló sem okozott csalódást. Összehasonlítva a két túrát ez lényegesen könnyebb és rövidebb. Ha azt kérdezitek, hogy melyiket éri meg inkább megmászni, akkor a válaszom az, hogy mind a kettőt! Teljesen más a táj a két túra alatt, viszont mind a kettő másképp gyönyörű. A Trolltunga egész napos túra, a Preikestolen viszont csak fél napot vesz igénybe. A túra a Preikestolen szirtjére sokkal kevésbé megterhelő a lábakra és akár gyerekekkel is megmászható. Én nagyon élveztem ezt a túrát és remélem, hogy egyszer még visszatérhetek ide.

Ha tetszett a poszt akkor oszd meg a barátaiddal is!

  • Megosztom
  • Twitter
Tags: autóbérlés fjord fjordok hegymászás hike lysebotn lysefjord megmásztuk prédikálószék Preikestolen szószék szikla tenger feletti szikla tippek túra wizzair
Previous Article Látnivalók Stavanger közelében: Íme a mesebeli Norvégia!
Next Article A Szlovák Paradicsom: Kirándulások a közelben #1

Related Posts

Cannes: Látnivalók Európa filmes fővárosában négy nap alatt!

Cannes városának a neve attól függetlenül minden filmrajongónak ismerősen cseng, hogy még csak azt sem tudja milyen látnivalók találhatók ott. A Francia Riviérának ez a városa egy valóban gyönyörű hely, amelyet minden embernek látnia kellene mielőtt meghal. Amikor először jártam Cannes-ban kicsit úgy éreztem, hogy már minden szegletét ismerem a valahonnan. Filmrajongóként sorba villantak, be az egyes filmek jelenetei, ahogy a tengerparti sétányon sétáltam. Akarva-akaratlanul is mosolyra gördült a szám sarka, ahogy elhaladtam a tengerparton, ahol Rowan Atkinson grimaszokat vágott a Mr. Bean nyaral című filmben. Később a Croisetten sétálva beugrott, hogy ott üldözték Jason Stathamet is A szállítóban. És még hosszasan sorolhatnám, hogy mennyi szép filmes emlék jutott az eszembe. Azóta több, mint tíz alkalommal tértem vissza ebbe a kisvárosba és bejártam minden egyes négyzetméterét. Ha tovább olvasol, akkor a posztban megtalálod a legrészletesebb magyar nyelvű útmutatót egy Cannes-i utazáshoz. Indulás előtt kötelező olvasmány!

Read More about Cannes: Látnivalók Európa filmes fővárosában négy nap alatt!

Látnivalók Varsó városában: Ilyen a lengyel-magyar barátság?

Közvetlenül a világjárvány kitörése előtt úgy hozta a sors, hogy Lengyelországba keveredtem. Igazából soha sem érdekeltek különösebben a látnivalók Lengyelországban, Varsó városában meg még annyira sem. Egy kósza délután egy baráti sörözés viszont oda vezetett, hogy az egyik őrültebb ötlet követte a másikat. Sokszor úgy érzem, hogy veszélyes dolog a haverokkal leülni sörözni. Legutóbb is ekkor egy olyan pihent agyú gondolat pattant ki a fejünkből, hogy utazzunk el Grúziába. Ezúttal azért kicsit visszább fogtuk magunkat és úgy döntöttünk, hogy egy hosszú hétvégére ugorjunk már el a legolcsóbban elérhető úti célra a környéken. Gyors keresés után meg is találtuk a legolcsóbb útvonalat. Ez pedig nem volt más, mint a Wizz Air varsói járata. A repülőjegy oda-vissza 20,- euróba került és tökéletes időpontban indult a gép: pénteken este oda, vasárnap délután vissza. Így tehát nem kellett még csak szabadságot sem intéznünk a munkahelyünkön a kis kiruccanásunkhoz. A posztban elmesélem, hogy mi minden történt velünk Lengyelországban, hogyan akartak kirabolni, hogyan vélekednek a helyiek a magyarokról és mik azok a látnivalók Varsó városában, amiket mindenképp meg kell néznetek, ha ide utaztok.

Read More about Látnivalók Varsó városában: Ilyen a lengyel-magyar barátság?

Látnivalók Stockholm városában: elég vastag a pénztárcád?

Az észak-európai országok méltatlanul mellőzve vannak. Sok ember nyaralási terve kimerül annyiban, hogy elutazik az egyik dél-európai tengerparti városba és a tűző napon fekve egy öt csillagos szállodában pancsolt rumból készített mojitót szürcsöl a napágyakon a rezortban. Ezzel ellentétben északon egy teljesen más nyaralás várja az utazókat. Sokkal mozgalmasabbak ezek az utazások. Különösen akkor, ha az ember autót is bérel és neki vág Skandináviának. Ezen a 928 057 km² méretű területen olyan természeti látnivalók találhatók, amelyekért már önmagában megéri lefoglalni a repülőjegyedet Stockholm városába. A svéd főváros remek kiindulópont egy olyan hazaiak által felderítetlen világba, ami után a legtöbb barátok csak csodálkozva kérdezi majd, hogy honnan volt erre pénzed. Valójában viszont ha pár dologról hajlandó lemondani az ember (igen, többek között az alkoholra gondolok), akkor még a Váci utcán található Postabankot sem kell kirabolnod egy ilyen kiránduláshoz. A posztban elmesélem, hogy mi az amit imádtam Észak Velencéjében. Kitérek a negatívumokra is, hogy miért nem lett Stockholm a kedvenc európai fővárosom. Nézzük hát!

Read More about Látnivalók Stockholm városában: elég vastag a pénztárcád?

Látnivalók Bangkok metropoliszában: Ez lenne Ázsia legizgalmasabb városa?

Mielőtt elkezdtem szervezni a délkelet ázsiai utazásomat alaposan utána jártam, hogy melyik országot érdemes elsőként felkeresni. A legtöbben természetesen Thaiföldet ajánlották. Ezt az országot lehet imádni, vagy lehet gyűlölni is. Egy valamiben viszont az összes ember egyet értett azok közül, akik már jártak ott: legalább egyszer az életben látni kell. Ebben a posztban megpróbálom teljesen elfogulatlanul összefoglalni Thaiföld fővárosában szerzett élményeimet. Nem szeretnék csak ömlengeni arról, hogy Bangkok a világ legjobb helye, mivel határozottan kijelenthetem, hogy nem az. A városnak számtalan árnyoldala van, amelyet megtapasztalva én is csak azt tudom csak mondani, hogy nem mindenki számára megfelelő egy bangkoki utazás. Sőt, azoknak az embereknek, akik az európai tisztasághoz szoktak hozzá szívem szerint azt tanácsolnám, hogy messziről kerüljék el Bangkokot. Na de túlságosan is előre szaladtam… Kattintsatok tovább és rávilágítok Bangkok szépségeire, árnyoldalaira és arra is, hogy melyek a kötelező látnivalók ebben a nyüzsgő metropoliszban.

Read More about Látnivalók Bangkok metropoliszában: Ez lenne Ázsia legizgalmasabb városa?

A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON

A Nagy Magyar Utazólexikon – Az I. magyar nyelvű travelhacker könyv

Már régóta úgy éreztem, hogy nagyon hasznos lenne összefoglalnom a többi utazó számára az utazásaim során szerzett tapasztalataimat. Az elmúlt tíz évben szinte az összes kontinensen megfordultam. Ezt úgy sikerült összehoznom, hogy közel sincsenek milliók a bankszámlámon. Egy átlagos ember vagyok, egy átlagos keresettel. A COVID-19 sok rossz mellett, pár jó dolgot is hozott. Többek között ennek is köszönhetően végre volt annyi szabadidőm, hogy nekiüljek és papírra vessem a gondolataimat. Rengeteg háttérmunkának és kőkeményen átdolgozott éjszakának meg is lett az eredménye. Megjelent A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON - az első magyar nyelvű travelhacker könyv az utazásról!! Ennek a könyvnek a segítségével pedig te is elsajátíthatod az utazás legjobb aktuális trükkjeit. Nézzük mitől is olyan különleges ez az utazásról szóló könyv!

TravelHacker
0Comments

A LEGÚJABB AKCIÓS AJÁNLATOK

  • 7 nap low-cost családi nyaralás Cipruson 693 euróért 4 fő számára medencés apartmanban!

    7 nap low-cost családi nyaralás Cipruson 693 euróért 4 fő számára medencés apartmanban!

    augusztus 8, 2022
  • Nyaralj még egy utolsót az ősz előtt: All-inclusive Mallorca, autóbérléssel csupán €490!

    Nyaralj még egy utolsót az ősz előtt: All-inclusive Mallorca, autóbérléssel csupán €490!

    augusztus 8, 2022
  • Próbáld ki milyen malacokkal fürdeni! 2 hét a Bahamákon mindössze €916/fő!

    Próbáld ki milyen malacokkal fürdeni! 2 hét a Bahamákon mindössze €916/fő!

    július 26, 2022
  • Két hét Floridában: Miami repülőjeggyel, szállással és autóbérléssel együtt €1246/fő!

    Két hét Floridában: Miami repülőjeggyel, szállással és autóbérléssel együtt €1246/fő!

    július 20, 2022

A legjobb akciós repülőjegyek – ezt látnod kell!

Ne maradj le az új posztokról! Kövess Facebookon!

Aktuális kuponok: 25,- EUR Hotel Travala kupon

travelhacker_eu_travala_hotel_szallas_kupon-1.jpg

Szállás trükkök: Travala 25,- USD hotel kupon

Miután a booking.com kukázta az egész meghívásos rendszerét, el kezdtem keresgélni mi mással lehetne helyettesíteni. Imádom az AIRBNB rendszerét, ráadásul itt még a kuponok is működnek továbbra is, lásd itt: AIRBNB kupon 39,- euró – nem csak új tagoknak(!) Ha viszont későn érek csak az úticélomra, akkor gyakran túlságosan körülményes a hosszas egyeztetés a házigazdákkal. Ekkor bukkantam rá egy új alternatívára. A Travala weboldalon keresztül letudom foglalni ugyanazokat a szálláshelyeket mint a booking.com weboldalon. Van egy nagy előnye viszont: hihetetlenül jó kupon programja van az oldalnak, amely segítségével a következő hotel foglalásunk 45,- EUR-ral olcsóbb lesz. Következzék a szállás trükkök rovatunk a letesztelt működő hotel kupon tippel együtt.

TravelHacker
0Comments

Koronavírus biztosítás a piros országokba is!

Biztosítás a piros országokba – koronavírus megbetegedésre is!

A koronavírus újabb és újabb akadályokat görget az utazók elé. Sajnos, ahogy a kormány elkezdte idehaza kategorizálni a külföldi országokat, úgy kerültek be sorba a külföldi államok "az utazásra nem ajánlott kategóriába". Ennek ellenére, ha valaki utazni szeretne, attól még ugyanúgy utazhat. A baj csak akkor kezdődik, ha valaki külföldön lebetegedik, vagy pedig kórházba kerül. A biztosítók elsőként emelik a kezüket a magasba, hogy ők bizony nem fizetnek. Az adott ország piros besorolású volt és amúgy is, "az apróbetűs rész 198. oldalán a 35. sorban" le van írva, hogy ilyen esetekre nem vonatkozik az egészségügyi biztosítás. Hiába van szó például egy lábtörésről, aminek köze nincs a koronavírus járványhoz, az utazó mindent saját maga fog fizetni. Hosszú keresés után, végül találtam erre a problémára egy nagyon jó megoldást. A posztban található Nomad Insurance biztosítás érvényes az utazásra nem ajánlott országokban is, és a koronavírus megbetegedést igénylő kórházi kezelést is megtéríti.

TravelHacker
0Comments

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Hogyan tudok bejutni a repülőtérről?!

Hogyan oldjam meg a transzfert a reptérről a szállására?

Sok ember azért nem mer belevágni a saját szervezésű utazásokba, mivel fél, hogy nem fogja tudni megoldani a transzfert a repülőtérről a szállására. Pedig a 21. században, az internet hőskorában ettől már mi se egyszerűbb. Kivétel nélkül az összes repülőtér biztosít transzfert buszos, metrós vagy vonatos transzfert be a belvárosba. Mielőtt elindulunk viszont nem árt felkészülni arra, hogy milyen társaságok, honnan indulnak és hova érkeznek pontosan.

TravelHacker
0Comments

Aktuális kuponok: Ryanair, Easyjet

travelhacker.eu_ryanair_easyjet_norwegian_kupon

5 eurós kupon a Ryanair, Easyjet & Norwegian járataira!

JELENLEG IS ÉRVÉNYES! Alapból az emberek a fapados járatokat egyenesen a repülőtársaság weboldalán foglalják. Az Omio weboldal ezen kíván most épp változtatni. Egy teljesen megbízható cégről van szó, akik szeretnék átcsalogatni az embereket, hogy az ő oldalukon keresztül foglaljanak. Aki a lenti meghívó linken keresztül vásárol repülőjegyet náluk, az a következő vásárlásnál 10,- EURÓ kedvezményben részesül. A kupon érvényes a Ryanair, Easyjet, Norwegian és sok más légitársaságnál. A következőképp tudunk regisztrálni:

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT