Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Blog / Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Bár a célom mindig is a lehető legolcsóbb repülőjegyek levadászása, most úgy hozta a sors, hogy megengedhettem magamnak egy kis kényelmet. A Bécs – Los Angeles járat 12 óra hosszúságú repülőút és ez alatt az idő alatt még a világ legtürelmesebb embere is hajlamos besokallni. Én pedig korántsem vagyok a világ legtürelmesebb embere, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire szeretek fél napot egy szűk kis székben kuporogni a magam két méteres magasságával. Idén szerencsére a szokásosnál olcsóbbak voltak a tengerentúli repülőjegy árak és meglepődve tapasztaltam, hogy az economy, illetve a premium economy repülőjegyek között minimális az árbeli különbség. Ha hozzászámoltam volna a feladott poggyász árát, akkor pedig ugyanannyiba került a két osztályra a repülőjegy. Úgyhogy kipróbáltam helyettetek is a különbséget. A következő posztban összehasonlítom a sima economy osztály szolgáltatásait a premium economy osztállyal. A posztból kiderül, hogy megéri-e a többletkiadást az Austrian Airlines premium economy osztályáért. A végső válasz pedig egy kicsit meglepő és csöppet sem egyértelmű. Lássuk!

Tartalom

  • Austrian Airlines premium economy vs. business class
  • Austrian Airlines premium economy – A repülőjegy ára
  • Austrian Airlines premium economy – A beszállás
  • Austrian Airlines premium economy – A lounge
  • Austrian Airlines premium economy – A poggyász
  • Austrian Airlines premium economy – A szék
  • Austrian Airlines premium economy – A Media center
  • A kényelmi csomag
  • Az étel és az ital
  • A lábhely
  • Összegezve

Austrian Airlines premium economy vs. business class

A premium economy osztály egy átmenetet képez a business repülőjegyek és az economy repülőjegyek között. Mondhatjuk akár úgyis, hogy a szegény emberek business osztálya. Alapjáraton a premium economy repülőjegyek ára a klasszikus economy repülőjegyek árának a duplájánál kezdődik. Jobb esetben „csak” 50 százalék a különbség a két jegytípus között.

A premium economy osztály nem elérhető az Austrian Airlines összes járatán, csak a hosszútávúakon. A rövidtávú európai járatokon igazából nem is éri meg azon gondolkodni, hogy business-t vagy economy-t foglaljunk. Ezeken a járatokon egy szimpla függöny válassza csak el a két osztályt. A business repülőjegy legnagyobb előnye az európai járatokon az, hogy a hat székes sorokban minden középső szék üresen marad. A légitársaság szerint így biztosan kényelmesebben utazhat az, aki business repülőjegyet vásárol. Ezen kívül még a business repülőjegyekhez jár az ingyenes belépés a repülőtéri váróba, az elsőbbségi beszállás, a poggyászt pedig már eleve tartalmazza a repülőjegy ára. Ami még szintén plusz, az az étel a repülőgép fedélzetén. Megéri viszont ez a többszörös felárat? Az európai rövidtávú járatokon biztosan nem.

Mi ebben a posztunkban a hosszútávú járatokra koncentrálunk. Ezeken a járatokon megtalálható a premium economy jegytípus is. Nézzük, hogy ez pontosan mit is tud.


Austrian Airlines premium economy – A repülőjegy ára

A premium economy repülőjegyek árazása nagyjából az economy ár másfél-kétszeresénél kezdődik. Ez az ár az útvonaltól, a töltöttségtől, és az időponttól is függ természetesen. Tehát aki a lehető legolcsóbban szeretne eljutni A pontból B pontba, annak a premium economy opció már eleve tárgytalan. Aki viszont hajlandó egy kicsit hozzáfizetni a repülőjegye árához némi kényelemért, annak a premium economy tökéletes opció lehet.


Austrian Airlines premium economy – A beszállás

Aki sokat repül hosszútávú járatokon, az már bizonyára megfigyelhette azt, hogy az emberket csoportokban engedik fel a fedélzetre. Először az első osztályt és a business osztály léphet be a repülőgép ajtaján. Ezután jön a premium economy, majd legvégül a sima földi halandók – a turistaosztály. Megéri? Hát ebben korántsem vagyok biztos. Számomra az, hogy kb. 12 perccel korábban leszek a repülőgép fedélzetén mint az economy repülőjeggyel rendelkező utasok nem nyújt semmilyen pluszot sem.

A hülye utasok pedig egy számomra a mai napig érthetetlen okból fogva úgyis ott sorakoznak majd a kapu előtt annak ellenére, hogy helyjeggyel rendelkeznek és senki sem foglalja el az ülőhelyüket.


Austrian Airlines premium economy – A lounge

A premium economy repülőjegy NEM jogosít fel a repülőtéri váró használatára. Ezen a téren semmilyen különbség sincs a klasszikus economy jegy és a premium economy repülőjegy között. A loungeokról egyébként itt írtam. Aki szeretne bejutni ezekre a legendás helyekre, annak érdemes elolvasnia ezt a korábbi posztomat. Amióta indulás előtt bemehetek a váróba, azóta az utazás már a repülőtéren elkezdődik.


Austrian Airlines premium economy – A poggyász

Az elmúlt pár évtizedben a légitársaságok teljesen megnyirbálták a poggyászszabályaikat. Míg régebben egy nem fapados, hagyományos légitársaságnál a repülőjegy ára automatikusan tartalmazta a feladott poggyászt – ma már ez többnyire csak az ázsiai légitársaságokra igaz. Az Austrian Airlines premium economy repülőjegyéhez két feladott 23 kilogrammos poggyász is jár. Az economy repülőjegynél a két feladott poggyász ára az én los angelesi járatomra 70 euró lett volna irányonként és poggyászonként. Tehát a két feladott poggyász együtt €280 lett volna. Akinek ennyi bőröndre van szüksége és a lehető legolcsóbb repülőjegyre törekedik, annak mindenképp érdemes ezt az összeget hozzászámolnia az economy repülőjegy árához. Ha nagyjából egyforma ár jön ki, akkor mindenképp inkább a premium economy repülőjegyet vásároljátok meg. Mégis csak több minden jár ehhez a jegytípushoz, mint az economyhoz. A sima economy jegytípus egyébként az árban csak két kézi poggyászt tartalmaz (egy legfeljebb 8 kilós guruló bőröndöt, illetve egy hátizsákot. Ugyanezek a kézipoggyászok természetesen járnak a premium economy repülőjegyhez is).


Austrian Airlines premium economy – A szék

Austrian Airlines premium economy - szék

Talán a legfontosabb dolog, ami a premium economy jegyhez jár, az a kényelmesebb ülés. Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen állapotban érkezünk meg az úti célunkra egy 12 órás repülőút után. Kiszállhatsz olyan fitten és akkora önbizalommal mint egy hölgy bármelyik intimbetét reklámból, vagy úgy összetörve mint Deutsch Tamás egy hosszú brüsszeli éjszaka után. A premium economy osztályon az ülőhelyek szélessége majdnem fél méteres (48,3 cm). A szék támlája 40° szögben dönthető. Ez a két dolog már önmagában jelentősen kényelmesebbé teszi az utazást, mint a sima turistaosztályon. Fekvőre nem lehet ledönteni a széket, de legalább már nem úgy ülsz 12 órán át, mint akit Dracula karóba húzatott. Ezzel szembe a klasszikus economy ülések így néznek ki:


Austrian Airlines premium economy – A Media center

Austrian Airlines premium economy - média center

A hosszútávú repülőutakon a légitársaságok különböző szórakozási lehetőségeket is biztosítanak. A székünk előtti támlában egy képernyő található, amelyen a legújabb filmek közül válogathatunk. A sima economy és a premium economy között ezen a téren a legnagyobb különbséget a képernyő mérete jelenti. A turistaosztályhoz képest lényegesen nagyobb display-en (12″) nézhetünk olyan filmremekeket, mint a Pláza Ásza 2, vagy pedig a Sharknado 4 (Igen, ez az a filmklasszikus, ahol Tara Reid egy motorfűrésszel a keze helyet tornádóból potyogó cápákat aprít).

A premium economy osztályon utazók különleges hangszigetelő fejhallgatókat kapnak. Amikor ezt a fülest valaki felveszi, akkor a film alatt szó szerint úgy érzi, mintha a tornádó és a cápák közös morajlását közvetlenül a fülei mellett hallaná. Az Austrian Airlines hivatalos oldala alapján több mint 350 óra tartalom közül válogathatnak az utasok. Szóval aki annyira nem csípi a cápákat meg a tornádókat, az is feltalálja magát. Ha út közben dolgozni szeretnél, akkor a képernyő mellett van egy USB port is, amelyről feltöltheted az elektromos eszközeidet.


A kényelmi csomag

Austrian Airlines premium economy - pokróc
Austrian Airlines premium economy - kényelmi csomag

A légitársaságok különböző kisebb-nagyobb csomagokkal kedveskednek az utasaik számára. Az Austrian Airlines premium economy jegyeihez jár egy aranyos piros-fehér tasak is. A tasak a következő dolgokat tartalmazza: egy pár piros zokni (volt már olyan alkalom, hogy egy pár mellettem ülő utasnak kínomban már én magam cseréltem volna ki a zokniját, olyan büdösek voltak a lábai), egy pár füldugó (hogy ne halld, ahogy a melletted ülő dagadt kopasz szőrös pasi horkol), egy tubus fogpaszta és egy fogkefe (hátha nem csak zoknit kell cserélnem a szomszéd lábán, de még a fogait is meg kell mosnom) és egy szemkötő (. A járat felszállása előtt még az utasok kapnak egy forró nedves törölközőt (A COVID óta tudjuk, hogy fő a higiénia).


Az étel és az ital

Austrian Airlines premium economy - ital

Felszállás után rögtön kaptunk egy welcome drinket. Végül is miért is ne indítsuk úgy az utat, mint egy igazi alkoholista nagy menő üzletember. Ezután nem sokkal később megérkeztek a légiutas kísérők a napi menüvel a kezükben. Általában két étel közül lehet választani.

Austrian Airlines premium economy - ételválaszték

Nekünk odafele csirkemell és egy vegetáriánus étel, visszafele pedig lazac és egy másik fajta vegetáriánus étel volt a választék. Ehhez jött még egy desszert is.

Igazából az kicsit csalódás volt, hogy az étel egy az egyben ugyanaz volt, mint amit a turistaosztályon kínáltak.

A legnagyobb különbség csupán annyi volt, hogy a premium economy osztályon biztosan választhattál az ételek közül. Az economy-n pedig ha nincs szerencséd, akkor azt eszed – amit eléd tesznek a maradékból (nagyjából mint a hazai kórházakban). Személyes véleményem szerint az ételek a repülőgépeken szinte mindig pocsékok. Egyszer olvastam is róla egy tanulmányt, hogy az ízlelőbimbók másképp működnek 30000 láb magasságban – lehet ezért is van ez így.

Austrian Airlines premium economy - az étel

Ettől függetlenül én inkább eszek a leszállás után valami helyi kis étteremben. Ami az italokat illeti, azokat az ár már tartalmazza. Igen, az alkoholos italokat is. Ennek ellenére azért ne olyan tempóval igyatok, mint egy falusi disznóölésen. Elég kellemetlen élmény lehet, ha az miatt kell egy repülőgépnek leszállnia, hogy taccsra tetted magad.


A lábhely

Nagyjából ennyi a különbség az economy és a premium economy között:

Austrian Airlines premium economy - lábhely

Azért a méretkülönbség már a fenti két fotón is szemmel látható. Ráadásul Premium economy osztályon a lehető legkényelmesebb ülőpóz miatt, a talpainkat felrakhatjuk az előttünk található szék lábtartójára. Apróság? Igen. De 12 óra utazásnál azért ez is elég sokat tesz már.


Összegezve

Austrian Airlines premium economy - repülőgép

A premium economy egy hiánypótló szolgáltatás. Ha csak fekve tudsz elaludni, akkor ne számolj azzal, hogy így megoldódnak az alvási problémáid. Sőt, azzal se számolj, hogy Don Perignon-t öntenek majd a légi utaskísérők repülés közben. Arra a célra viszont tökéletesen megfelel, hogy egy kínszenvedésnek tűnő fél napos utazást egy fokkal kényelmesebben tölts el. Az összes szolgáltatás a repülőtéren, illetve a repülőgépen az átlagos repülőjegyhez képest egy fokkal jobb minőséget jelent. Azt határozottan kimerem jelenteni, hogy a kétszeres felárat biztosan nem éri meg. De ha csak egy-két száz euró a különbség a sima turistaosztály és a premium economy repülőjegye között – akkor már határozottan érdemes elgondolkodni az extra kiadáson az Austrian Airlines premium economy repülőjegyén. Utazzatok megfontoltan!

Austrian Airlines premium economy - Hasselhoff

PS: A premium economy legnagyobb előnye az volt, hogy a business osztály mellett ülhettem. Leszállás előtt egy kisebb morajlásra lettem figyelmes az üzleti osztály felől. Amint kiszúrtam, hogy kivel utazok egy repülőgépen le esett az állam! A gyerekkori hősöm, David Hasselhoff ült pár sorral előttem. A gépen már nem akartam zavarni, de leszállás után a bőröndökre várakozva még pár mondatot sikerült beszélnem vele. Ráadásul még egy közös fotót készítenünk. A 12 órás repülőút alatt elég rendesen meggyűrődtem még Premium economy osztályon is, de a mosolyom úgy érzem mindent elárul arról, hogy milyen boldog voltam ettől a találkozástól. Pedig David Hasselhoff koránt sem a legnagyobb celeb volt, akivel az utazásaim során találkoztam… na majd erről is írok egyszer még egy posztot 🙂

Previous Article Hidden city ticketing – egyszerű trükk, amivel sokat spórolhatsz a repjegyeden!
Next Article Látnivalók Kefalonia szigetén: saját szervezésben térképpel

Related Posts

Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Mielőtt elindultunk a Maldív-szigetekre még egy fontos döntés előtt álltam. A szigetcsoport összesen 1200 szigetből áll. Ebből összesen 164 sziget turistaresort, közel 200 pedig lakott sziget. A szigetek nagy többsége pedig teljesen lakatlan, vagy pedig csupán mezőgazdasági célokra használják ezeket. A mi utazásunkról már írtam egy korábbi posztot, amelyben összefoglaltam azt is, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a lakott szigeteknek. Viszont annyi hasznos információt gyűjtöttem össze az egyes lakott szigetekről egy excel file-ba, hogy úgy éreztem megéri még egy posztot írnom a Maldív-szigetekről. A táblázatot kissé kipofoztam és átírtam olvasható formába. Így született meg ez a poszt is. Ebben a posztban leírom a tényeket, amelyek az egyes szigetek mellett és a tényeket, amelyek egyes lakott szigetek ellen szólnak. A magyar blogok között nem találtam egyetlen posztot sem, amely kitért volna olyan lényeges kérdésekre – hogy milyen az egyes szigetek megközelíthetősége, mekkora a bikini beach ezeken a szigeteken vagy épp milyen a szeméthelyzet – gondolom senki sem szeretne műanyag zacskók között úszni élete legszebb utazásán. Nézzük hát, hogy melyik a legjobb lakott sziget a Maldív-szigetek közül.

Read More about Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Néha egy utazást megszervezni nagyobb móka, mint maga a kirándulás. Vannak viszont olyan esetek, amikor a saját szervezés drámába torkollik. Ilyenkor a szervező elcsúszik egy apró banánhéjon, aminek következtében begyűrűznek az események és végül még csak a repülőtér termináljából sem jut tovább a tapasztalatlan utazó. Ehhez pedig elég egy rosszul megtervezett átszállás is, amely többnyire sima ügy. Ha minden jól megy, akkor az utazó pár óra repülés után kényelmesen megérkezik a transzfer helyszínére. Legfeljebb pár órát vár a csatlakozására és már indulhat is tovább. Kivéve akkor, ha valami váratlan dolog közbe jön. A mostani apró bakik mind-mind olyan hülye hibák, amiket könnyű elkerülni – már ha tud róluk az ember. Én szerencsére ezeket mind megúsztam, de azt száz százalékra kijelenthetem, hogy mindegyik esetnél volt már olyan egyén, aki beleszaladt ebbe a hibába és hatalmas sírás-rívás lett a vége. Ilyenkor pedig nem a légitársaság a hibás, hanem az egyén, hogy nem nézett utána egy adott ország szabályainak. Nézzük a leggyakoribb amatőr hibákat, amiket egy átszállás magában rejt egy külföldi repülőtéren. Akár tapasztalt utazó vagy, akár tapasztalatlan, mindenképp olvasd el ezt a posztot. Lehet, hogy épp a következő utazásod múlik majd ezen.

Read More about Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden évben, nyár elején az egyik üzleti utamra Dubrovnikba kell utaznom. A sok unalmas úti cél között ez igazi felüdülést jelent. Ráadásul mindig június elejére esik ennek az üzleti útnak a dátuma – ilyenkor pedig már kiváló az időjárás is. A horvátországi környéket már többé-kevésbé sikerült bejárnom, úgyhogy idén erre nem is vesztegettem sok időt. Kipattant viszont a fejemből egy ördögi ötlet. Át kellene ugorni Boszniába megnézni Mostar városkáját. Első pillanatban az autóbérlésre gondoltam, de hamar szembesültem a ténnyel, hogy nem olyan egyszerű az EU-n kívüli országokba átutazni bérelt kocsival. Nem maradt hát más hátra, mint egy szervezett utazás keretén belül meglátogatni a Balkán igazi gyöngyszemét. A Viator weboldalon nagyon gyorsan meg is találtam a számomra legmegfelelőbb csoportos utazást és rögtön le is foglaltam. A posztban részletezem, hogy hogyan sikerült az út, mi az ami tetszett a szervezésben és mi az ami nem. És hogy milyen vélemény alakult ki a fejemben a Viator szervezett útjairól? A posztból megtudhatjátok.

Read More about Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Hőlégballonos élmény: Felejtsd el!

Tavaly nyáron az apróhirdetéses ajánlatokat böngésztem, amikor hirtelen szembe jött egy ellenállhatatlan ajánlat: egy órás privát hőlégballonos kirándulás Szlovákiában, szabadon választható helyszínnel. Alapjáraton mindig is érdekelt, hogy milyen élmény lehet egy hőlégballonos repülés. Ráadásul Szlovákia sokkal dimbesebb-dombosabb, mint Magyarország így a látnivalók is biztosítva voltak. Végül is mi baj történhet egy hőlégballonos élmény során? Engedjétek meg, hogy már a bevezetőben előre szaladjak és elmondjam a sztori végét: semmi, mert egy év alatt meg sem valósult az egész. Egy ízig-vérig morgolódós poszt következik, ahol senkit sem fogok kímélni. A pozitív élmények úgysem generálnak olyan visszhangot, mint a negatívak – szóval legalább ti egy jót szórakozhattok ezen a „zseniális” ötletemen. Ezek után pedig akkor fizetek be egy hőlégballonos útra, amikor Vladimír Putin megkapja a Nobel-békedíját. Vágjunk is bele, hogy mit érdemes tudni a hőlégballonokról, mielőtt valaki fejvesztve repülést foglalna.

Read More about Hőlégballonos élmény: Felejtsd el!

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT