Korábban már több posztban is foglalkoztam a repülőtéri várókkal. Az úgy nevezett loungeok az utazást teljesen más szintre emelik. Ha az embernek sikerül bejutnia egy-egy ilyen elegáns repülőtéri váróba, akkor onnantól kezdve a várakozás az utazás élvezetes részévé alakul át. A gond csak az, hogy ezekbe a várókba nem olyan egyszerű bejutni a megfelelő hitelkártya, illetve légitársasági tagság nélkül. Mivel az utasok nagy része nem is rendelkezik ilyen kártyákkal, ezért nem is foglalkoznak a repülőtéri szalonokkal. Most viszont találtam egy megoldást arra, hogy miképp lehet mindenféle hitelkártya, vagy egyéb fizetett tagság nélkül 24 fontért bejutni a világon a repülőtéri szalonok többségébe. Igaz, ez az összeg még így sem kevés – de sok helyen bőven megéri kifizetni ezt a díjat. A Bécsi Vienna Lounge pl. alapáron 55 euró lenne, ehhez képest ez pontosan félár. Ha valaki például Londonba, Stockholmba, vagy épp más drága városba utazik, akkor a repülőtéren egy ebéd ára simán meghaladhatja ezt az összeget. Tegyük fel, hogy egy kávét, vagy pár pohárka alkoholt is elfogyasztotok a repülőtéren és már nem is tűnik olyan drágának. Normális esetben önmagában a Dragonpass tagság ára 99 dollár egy évre és ezen felül még pénzért kell megvenni a belépőket az egyes repülőtéri várókba. Ezzel a trükkel megspóroljátok a regisztráció árát. Nézzük hát mi is kell egy Dragonpass tagság megszerzéséhez.
Regus regisztráció – Az ingyenes Dragonpass tagsás
Elsőként regisztráljatok be a Regus weboldalára a jobb felső sarokban a REGISTER gombra kattintva.
Add meg az e-mail címedet, majd vár meg, hogy megérkezzen a megerősítő e-mail a kóddal. Add meg a kódot is.
Töltsd ki a nevedet és a további adataidat – nyugodtan kamuzhatsz.
Találj ki egy nem létező céget, adj meg bármilyen kitalált adószámot hozzá – pl. 7777777.
A következő lépésben a fizetési adataidat kéri a rendszer, ezt nyugodtan átugorhatod. A személyes adatokat is nyugodtan kihagyhatod, ezt sem szükséges kitöltened. Lépj be a jobb felső sarokban a profiloddal és kattints a Quick Access gombra a felső sávban. Ezután lenn a Partner Offers-re, majd végül válaszd ki a repülő képét az Airport Lounges felirattal.
A böngésződ átirányít a Dragonpass weboldalára. Regisztrálj be újra erre az oldalra is.
Regisztráció után egy e-mailben megkapod a belépési adataidat a Dragonpass rendszerébe.
Töltsd le a Dragonpass appot a telefonodra Androidra a Play Storeból, vagy pedig Iphonera az Apple Storeból. Most már csak be kell lépned a telefonodról az alkalmazásba a korábbi e-mailben megkapott adataiddal. Ha benn vagy, akkor keresd meg a következő úti célodat és 24,- brit fontért megvásárolhatod a belépésedet a 800 elérhető repülőtéri szalon egyikébe.
Repülőtéri szalonok: Dragonpass tagság a Revoluton keresztül
Ezt még mindenképp meg szerettem volna említeni, mielőtt telespammelitek az üzenőfalamat azzal, hogy Revoluton keresztül is működik a dolog. Igen, tudok róla – ám az alaptagsággal egy belépő ára €34. Aki rendelkezik premium tagsággal, annak a szalonok ára lecsökken 24 euróra. Azt mindenképp fontosnak tartom megemlíteni, hogy a premium tagság ára 9,99 euró egy hónapra. Szóval nem biztos, hogy csak a repülőtéri szalonokért megéri előfizetni a drágább tagságira. Főként aki nem szeretne semmilyen bankkártyával sem bajlódni, de ennek ellenére szeretne bejutni valamelyik repülőtéri váróba, annak a Dragonpass ideális megoldás lehet.
Összegezve tehát, ha engem kérdeztek, akkor a repülőtereken szinte kivétel nélkül az étel minősége a magyar kórházi kajával vetekszik, szóval egy jól felszerelt lounge majdnem minden esetben megéri azt a pár extra eurót.