Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Blog / Nélkülözhetetlen mobil alkalmazások az utazás során Android és Apple telefonokra!

Nélkülözhetetlen mobil alkalmazások az utazás során Android és Apple telefonokra!

Az okostelefonok elterjedése jelentősen leegyszerűsítette az utazás világát . Hirtelen minden egyes információ egy karnyújtásnyira megtalálható. Igaz, ez kiölte az izgalom egy részét, de rengeteg helyzetben felbecsülhetetlen ennek a kis készüléknek a jelenléte az útjaink során. Következzék a TOP 10 Nélkülözhetetlen mobil alkalmazások egy utazás során Android vagy Apple telefonra, amit ha elolvasol garantáltan bővülni fog a mobiltelefonodban az alkalmazáslistád. Higyj nekünk, később még örülni fogsz, hogy feltelepítetted ezeket az appokat!

Tartalom

  • Közösségi transzfer alkalmazások
  • A fapados légitársaságok alkalmazásai
  • Virtuális bankkártyák:
  • Tolmács alkalmazások
  • Ingyenes üzenetváltó alkalmazások
  • Navigációs alkalmazások
  • Alkalmazások szállásfoglaláshoz
  • Alkalmazások autóbérléshez
  • Szórakozás – filmek, sorozatok
  • Szórakozás – játékok
  • Szórakozás – Zenehallgatás és Podcastok

Közösségi transzfer alkalmazások

Világ életemben gyűlöltem a taxis hiénákat. Nem egyszer azt vettem észre, hogy kihasználják a kiszolgáltatott helyzetemet és pofán röhögve lehúzzák rólam az utolsó nadrágomat is. Aztán ahogy egyre csak fejlődött a technológia, egyre kiszolgáltatottabb helyzetbe kerültek ők. A jól bevált trükkjeik ellen megjelentek a közösségi mobilalkalmazások, amelyekkel pontosan követni tudjuk GPS segítségével az autónk útját hozzánk. Ez után azt is, hogy a lehető legrövidebb útvonalon halad-e az úticélunkhoz. Csak, hogy párat említsek: Bolt, Uber, Lyft, Grab, Cabify. Bővebben itt írtunk róluk, és linkeltünk is pár tippet, hogyan lehet spórolni a használatukkal: Uber, Bolt, Lyft kuponok. Minden utazás előtt ellenőrizd le, hogy ezek a mobil alkalmazások az android telefonodban frissítve-e vannak és a megfelelő kártya adatokat adtad-e meg, nehogy véletlenül a reptéren maradj fuvar nélkül!

A fapados légitársaságok alkalmazásai

Ha valaki az olcsó utazás híve, akkor ezek az alkalmazások szinte már a kötelező kategóriába tartoznak. Munkába menet, az orvosra várakozva vagy bármikor, ha va az embernek két perc szabad ideje – akkor megéri megnyitni és átkattingatni az álmaink úticélját. Minél többet nézegetjük ezeket az úticélokat annál könnyebben formálódhat az elképzelésünk arról, hogy mi is számít jó árnak. Nálam talán a két legtöbbet használt program a telefonomon a Wizzair és a Ryanair alkalmazása. De ezen kívül még telepítve van a Vueling és az Easyjet appja is. Remek megoldás az utasfelvételt ezeken az alkalmazásokon keresztül elvégezni, mivel manapság már a repterek 99%-án elfogadják belépőkapuknál az alkalmazást.

Virtuális bankkártyák:

A virtuális bankkártyák nagyon hirtelen jelentek meg, és a hazai bankokat nem várt pofon érte az újabbnál-újabb virtuális számlák térhódításával. Amit elsőre leszögeznék az, hogy ezek a virtuális bankok nem helyettesítik a klasszikus bankokat. Személy szerint NEM ajánlom ezeken a számlákon a spórolt pénzünket tárolni – saját magam is negatív tapasztalatokkal rendelkezek például a Revoluttal kapcsolatban. Ennek ellenére kitűnő megoldásnak számítanak pénzfelvételkor, kétes fizetéseknél, pénzváltásnál vagy csak szimplán egy biztonsági lépcsőként, hogy fizetéskor a harmadik fél ne férjen hozzá a főszámlánkhoz. Amiket én használok: Revolut, N26, Transferwise és a Monese. Mindegyiknek meg van a saját előnye és hátránya, ám együttesen elegendő keretet nyújtanak a legtöbb országban az ingyenes pénzfelvételhez ATM-ekből.

Tolmács alkalmazások

Ha nem beszélünk idegen nyelvet, akkor az utazás elég bonyolulttá válhat. Emlékszem egyszer Bangkok-ban nem tudtuk elmagyarázni a taxisofőrnek, hogy a pályaudvarra vigyen el minket a repülőtérről. Természetesen rosszul fogta fel és elvitte a világ végére egy lakótelepre és ott rakott ki. A következő sofőrnél már nem bíztam magunkat a véletlenre. A Google Translate-nél kevés hasznosabb alkalmazást tudok elképzelni egy érthetetelen nyelvű országban. Igaz nem mindig pontosan fordít, ám egy kényszerhelyzetben életet menthet. A beírt szavakat lefordítja az általunk megadott idegennyelvre és a hangszóró ikonra kattintva ki is mondja. A Thai kalandra visszatérve, mi is így oldottuk meg a helyzetet. A telefon kimondta hova szeretnénk menni és pár perc múlva oda is vitt a másik taxis.

Ingyenes üzenetváltó alkalmazások

Az SMS-ek kora már lejárt. Jó pár év eltelt már azóta, hogy 159 karakterbe sűrítve kellett elmondanunk a mondanivalónkat. A Whatsappot, Vibert, Skype-ot vagy pedig a Facebook Messenger szolgáltatásait bizonyára senkinek se kell bemutatnom. Amit viszont sokan nem tudnak, hogy milyen hasznos is lehet pl. a Skype külföldön. Ugyanis erre az alkalmazásra valós pénzt tölthetünk fel, így akár hagyományos telefonszámokat is hívhatunk, hihetetlenül előnyös áron. Ráadásul olyan csomagokra fizethetünk elő, mint pl. 3,60,- EUR-ért korlátlan számú perc USA-ba – ami a hazai szolgáltatóknál szoláltatóknál minimum 300x magasabb áron érhető el.

Navigációs alkalmazások

Helyi térkép nélkül soha nem merek elindulni egy útra se. Az első dolgom indulás előtt mindig az, hogy letöltsem az adott úticél térképét. Erre a célre mindenki mást ajánl, ám én az egyszerűbb megoldások híve vagyok. A klasszikus Google maps-en belül le lehet offline módba tölteni a térképeket, és általában ezek a térképek a leginkább frissítettek közé tartoznak. Amennyiben bérlek autót is, akkor a Sygic-et szoktam használni. Igaz ez fizetős, de a kezelése annyira átgondolt, hogy ennél jobb programot el se tudok képzelni. Aki nem szeretne fizetni ezért a programért, annak bátran tudom ajánlani a Maps.me alkalmazás, amely hasonló szolgáltatást nyújt, mint a Sygic, csak nem kell érte fizetni. Érdemes ugyanakkor megemlíteni a Waze online térképeit is, amellyel a lehető leggyorsabban tudjuk a forgalmi dugókat elkerülni.

Alkalmazások szállásfoglaláshoz

Alapból az emberek többsége a Booking.com weboldalat használja szállás foglaláshoz. Az alkalmazásuk nagyon egyszerű, könnyen átlátható – gyakorlatilag pár perc alatt meg tudjuk vele oldani a szállás problémánkat, akár az utolsó pillanatban is. Ugyanakkor az Airbnb sokszor jóval előnyösebb ajánlatot nyújt olcsóbban mint a fent említett konkurens. Ha ezek az alkalmazások megtalálhatóak a telefonodon, akkor nincs is más szállás alkalmazásra szükséged. A Travala appja sokáig hiányzott a mobil alkalmazások közül, azóta viszont már elérhető Android Apple készüléken is, így az utazás még egyszerűbbé vált..

Alkalmazások autóbérléshez

Mivel szinte minden utazásom során bérlek autót, ezért rengetegszer csekkolom, hasonlítgatom az aktuális árakat a kölcsönzőkben. Hogy ne kelljen minden egyes kölcsönzőt egyesével végig kattintgatnom elkezdtem használni a Rentalcars és a Billiger Mietwagen ár összehasonlítókat. Néha az egyik az olcsóbb néha a másik. Ebből kifolyólag mind két alkalmazás állandó lakója a telefonom tárhelyének. Legutóbb 0,75,- Centért találtam a Rentalcars appon bérelhető autót Malagában. Nem rossz ajánlat pár kattintásért, ugye?

Szórakozás – filmek, sorozatok

Az okos telefonok sokkal szórakoztatóbbakká varázsolták a várakozással eltöltött időt a repülőtereken. Ha hosszan kell várakoznom egy átszállás során akkor a Netflix és az HBO GO nem hiányozhat a listánkról. Mind kettőnél létezik ingyenes próbaidő, aminek hála ingyen használhatjuk ezeket az alkalmazásokat addig, amíg akarjuk. A trükkhöz szükségünk van a Revolut alkalmazásra. Az alkalmazáson belül korlátlan számú virtuális kredit kártyát hozhatunk létre. Ha az egyiken véget ér az ingyenes próbaidő, akkor elég egy új virtuális kártyát kigenerálnunk a Revoluttal és ismételten beregisztrálnunk egy következő hónapra. És ez így mehet körbe-körbe. Esetleg érdemes még egy OTG kábelt beszerezni az Android telefonunkhoz így USB kulcsról is tudjuk nézni a filmeket. OTG kábelt például innen tudtuk rendelni.

Szórakozás – játékok

A telefonos játékok régebben nagyon szórakoztatóak voltak várakozás közben. Viszont az okostelefonok elterjedésével, megjelent a Pay2win játék model. Ez annyit tesz, hogy a játékokban csak akkor tudunk tovább jutni egy idő után ha fizetünk érte. Az Android telefonoknak viszont az almás konkurenciával ellentétben van egy piszok nagy előnyük. Könnyedén tudunk egy külső controllert csatlatkoztatni hozzá bluetooth-on keresztül. Ha ez megtörtént akkor akár teljes értékű konzolként is használhatjuk a telefonunkat. A lehetőségek végtelenek: Pl. Crash Bandicoot-ozhatunk az ePSXe emulatorral, GTA Vice City Storiest játszhatjuk a PPSSPP-n, vagy pedig kipörgethetjuk a Super Mario Nintendo DS-es részét a Drastic emulatorral. Ha egy külső controllert szeretnénk beszerezni azt megtehetjük például itt, vagy pedig egy picivel minőségibbet (de drágábbat is) itt.

Szórakozás – Zenehallgatás és Podcastok

Csak úgy, mint a filmnézésnél, a zenehallgatásnál is a streaming felé terelődik a figyelem. A Spotifynak hála bárhol, bármikor elérhetőek a kedvenc slágerjeink mindössze adatkapcsolatra van szükség hozzá. Érdemes az utazási podcastok-ba is belehallgatni Spotify-on. Magyar nyelven három podcast is elérhető a témában: Az Utazási Podcast, a Sztereotrip, a Roadmovie podcast. Ha most nem is utazhatunk, ezeket hallgatva gyakran úgy érezhetjük magunkat, mintha mi is ott lennénk az adott helyszíneken.

Bár némelyik alkalmazás használata számodra teljesen triviálisnak tűnhet, ám sok embernek ez eszébe se jut. Ezek a mobil alkalmazások nem hiányozhatnak egyetlen egy utazás során se a készülékemből, legyen az épp Android vagy Apple telefon.

Tags: airbnb alkalmazások android apple billiger mietwagen booking.com drastic easyjet epsxe google maps google translate hbo go iphone maps.me messenger monese n26 nélkülözhetetlen netflix ppsspp rentalcars revolut ryanair skype spotify syhic sztereotrip telefonra transferwise travala utazás utazási podcast viber waze whatsapp wizzair
Previous Article Overbooking – így utaztam ingyen Kanadába a túlfoglalás trükkjével!
Next Article Santorini látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Related Posts

Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Mielőtt elindultunk a Maldív-szigetekre még egy fontos döntés előtt álltam. A szigetcsoport összesen 1200 szigetből áll. Ebből összesen 164 sziget turistaresort, közel 200 pedig lakott sziget. A szigetek nagy többsége pedig teljesen lakatlan, vagy pedig csupán mezőgazdasági célokra használják ezeket. A mi utazásunkról már írtam egy korábbi posztot, amelyben összefoglaltam azt is, hogy milyen előnyei és hátrányai vannak a lakott szigeteknek. Viszont annyi hasznos információt gyűjtöttem össze az egyes lakott szigetekről egy excel file-ba, hogy úgy éreztem megéri még egy posztot írnom a Maldív-szigetekről. A táblázatot kissé kipofoztam és átírtam olvasható formába. Így született meg ez a poszt is. Ebben a posztban leírom a tényeket, amelyek az egyes szigetek mellett és a tényeket, amelyek egyes lakott szigetek ellen szólnak. A magyar blogok között nem találtam egyetlen posztot sem, amely kitért volna olyan lényeges kérdésekre – hogy milyen az egyes szigetek megközelíthetősége, mekkora a bikini beach ezeken a szigeteken vagy épp milyen a szeméthelyzet – gondolom senki sem szeretne műanyag zacskók között úszni élete legszebb utazásán. Nézzük hát, hogy melyik a legjobb lakott sziget a Maldív-szigetek közül.

Read More about Maldív-szigetek: melyik a legjobb lakott sziget?

Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Bár a célom mindig is a lehető legolcsóbb repülőjegyek levadászása, most úgy hozta a sors, hogy megengedhettem magamnak egy kis kényelmet. A Bécs – Los Angeles járat 12 óra hosszúságú repülőút és ez alatt az idő alatt még a világ legtürelmesebb embere is hajlamos besokalni. Én pedig korántsem vagyok a világ legtürelmesebb embere, szóval gondolhatjátok, hogy mennyire szeretek fél napot egy szűk kis székben kuporogni a magam két méter magasságával. Idén valahogy a szokásosnál olcsóbbak voltak a tengerentúli repülőjegy árak és meglepődve tapasztaltam, hogy az economy, illetve a premium economy repülőjegyek között minimális az árbeli különbség. Ha hozzászámoltam volna a feladott poggyász árát, akkor pedig ugyanannyiba került a két osztályra a repülőjegy. Úgyhogy kipróbáltam helyettetek is a különbséget. Összehasonlítom a sima economy osztály szolgáltatásaival. A posztból kiderül, hogy megéri-e a többletkiadást az Austrian Airlines premium economy osztálya. A végső válasz pedig egy kicsit meglepő és csöppet sem egyértelmű. Lássuk!

Read More about Austrian Airlines premium economy vélemény: megéri az árát?

Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Néha egy utazást megszervezni nagyobb móka, mint maga a kirándulás. Vannak viszont olyan esetek, amikor a saját szervezés drámába torkollik. Ilyenkor a szervező elcsúszik egy apró banánhéjon, aminek következtében begyűrűznek az események és végül még csak a repülőtér termináljából sem jut tovább a tapasztalatlan utazó. Ehhez pedig elég egy rosszul megtervezett átszállás is, amely többnyire sima ügy. Ha minden jól megy, akkor az utazó pár óra repülés után kényelmesen megérkezik a transzfer helyszínére. Legfeljebb pár órát vár a csatlakozására és már indulhat is tovább. Kivéve akkor, ha valami váratlan dolog közbe jön. A mostani apró bakik mind-mind olyan hülye hibák, amiket könnyű elkerülni – már ha tud róluk az ember. Én szerencsére ezeket mind megúsztam, de azt száz százalékra kijelenthetem, hogy mindegyik esetnél volt már olyan egyén, aki beleszaladt ebbe a hibába és hatalmas sírás-rívás lett a vége. Ilyenkor pedig nem a légitársaság a hibás, hanem az egyén, hogy nem nézett utána egy adott ország szabályainak. Nézzük a leggyakoribb amatőr hibákat, amiket egy átszállás magában rejt egy külföldi repülőtéren. Akár tapasztalt utazó vagy, akár tapasztalatlan, mindenképp olvasd el ezt a posztot. Lehet, hogy épp a következő utazásod múlik majd ezen.

Read More about Átszállás a repülőtéren: 10 amatőr hiba, amivel bukhatod az utadat!

Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden évben, nyár elején az egyik üzleti utamra Dubrovnikba kell utaznom. A sok unalmas úti cél között ez igazi felüdülést jelent. Ráadásul mindig június elejére esik ennek az üzleti útnak a dátuma – ilyenkor pedig már kiváló az időjárás is. A horvátországi környéket már többé-kevésbé sikerült bejárnom, úgyhogy idén erre nem is vesztegettem sok időt. Kipattant viszont a fejemből egy ördögi ötlet. Át kellene ugorni Boszniába megnézni Mostar városkáját. Első pillanatban az autóbérlésre gondoltam, de hamar szembesültem a ténnyel, hogy nem olyan egyszerű az EU-n kívüli országokba átutazni bérelt kocsival. Nem maradt hát más hátra, mint egy szervezett utazás keretén belül meglátogatni a Balkán igazi gyöngyszemét. A Viator weboldalon nagyon gyorsan meg is találtam a számomra legmegfelelőbb csoportos utazást és rögtön le is foglaltam. A posztban részletezem, hogy hogyan sikerült az út, mi az ami tetszett a szervezésben és mi az ami nem. És hogy milyen vélemény alakult ki a fejemben a Viator szervezett útjairól? A posztból megtudhatjátok.

Read More about Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT