Skip to content
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Szállástippek
  • Kuponok
  • Facebook csoport
  • Rólam
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Országok / Mallorca Látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Mallorca Látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Ha valaki Európa területén keres nyaralást, akkor garantáltan az egyik első lehetőség, amely szembe jön vele, az Mallorca lesz. Szinte minden utazási iroda, mindegyik fapados légitársaság szervez ide utazásokat. Ennek tükrében nem meglepő, hogy mennyire felkapott szigetté is vált Mallorca. De vajon tényleg megéri ide utazni? Vagy ma már csak egy tömegturizmusra épülő mesterséges üdülőparadicsommá változott a hely? Őszintén megvallva valahol legbelül én is azt gondolom, hogy egy kicsit kezd már zsúfolttá válni a sziget. Ennek ellenére még mindig határozottan azt vallom, hogy Mallorca nyújtja az egyik legjobb nyaralási lehetőséget a Földközi-tenger szigetei közül. A sziget homokos strandjai határozottan Európa legszebbjei közé tartoznak. A szállások között pedig mindenki megtalálja azt, amire vágyik. Az olcsó apartmanoktól kezdve a drága luxushoteleken át egészen a tengerparti házikókig. A sziget természeti adottságai pedig biztosan meggyőznek mindenkit arról, hogy milyen magával ragadó hely is a Baleár-szigetek legnagyobbja. Összegezve tehát, Mallorca szigetén minden adott egy tökéletes nyaraláshoz: meleg tenger, megfelelő szállások, változatos látnivalók. Következzék a magyar blogok legrészletesebb mallorcai posztja, amelyből mindent megtudhattok, amire szükségetek van utazás előtt. Nézzük mit is tud pontosan Spanyolország ékköve.

Tartalom

  • Látnivalók Mallorca szigetén
  • Mallorca legjobb rejtett tengerpartjai térképpel
  • Érdekességek Mallorcával kapcsolatban
  • Személyes véleményem a szigetről
  • Utazás Mallorca szigetére
  • Tömegközlekedés Mallorcán
  • Autóbérlés Mallorcán
  • Szállások a látnivalók közelében Mallorca szigetén
  • Egyéb fizetős programok és látnivalók Mallorca szigetén
  • Összegezve

Látnivalók Mallorca szigetén

Palma de Mallorca

Látnivalók Mallorca: Palma de Mallorca

Palma de Mallorca a sziget fővárosa. Egy valódi pörgős, mozgalmas városról beszélünk. Mallorca két legikonikusabb látnivalója is Palmában található. Ezek pedig nem mások, mint a katedrális (vagy, ahogy a helyiek nevezik La Seo) és a mallorcai vár (spanyolul Castillo de Bellver).

A katedrálist közvetlenül a régi kikötővel szemben találjátok. Ez a szent hely 6600 négyzetméteren terül el. A belső tere 44 méter magas. A belvilágot a leghíresebb katalán építész, Antonio Gaudi tervezte még a 20. század elején. Aki járt már Barcelonában, annak ez a név garantáltan ismerősen cseng majd. A katedrális kétségkívül legfontosabb része a királyi kápolna. A kápolna baldachinját maga Gaudi tervezte és egy töviskoszorút ábrázol. Ez az alá a töviskoszorú alá temették el II. és III. Jakabot, mallorcai királyokat.

A mallorcai vár, egy dombtetőn fekszik, három kilométerre Palma de Mallorca történelmi központjától. A Castillo de Bellver-t a 13. században építették. A vár egy hatalmas erődítményként szolgált a szigeten a barbár hadak inváziója ellen. Az alaprajza kissé szokatlan, mivel kör alakja van. Ez főként a keleti építészet befolyásának köszönhető. A várudvart külön szeretném megemlíteni. Ezt a rendhagyó teret román és gótikus oszlopok szegélyzik – kifejezetten érdekes látvány.

A legközelebbi tengerpart Cala Major. Ez a hely, ahol mi is az első alkalommal megszálltunk – csak is ajánlani tudom.


Alcúdia óvárosa

Látnivalók Mallorca: Alcudia

Alcúdia Mallorca talán legfestőibb városa. Ez főként annak köszönhető, hogy sűrű zöld fenyőerdők szegélyzik a várost mind két oldalról. Alcúdia egy középkori város egyébként, ahol több történelmi emlékmű is található. Az óvárost egy jellegzetes, hatalmas fal veszi körbe. Alcúdiáról érdemes azt is megemlíteni, hogy az ínyencek egyik kedvenc városa Mallorcán. Rendkívül ízletes a város különleges konyhája és több hagyományos gurmán fesztivált is rendeznek itt.

Fontos megkülönböztetni Alcúdia városát Port d’Alcudiától. Aki fürdőzni szeretne, az mindenképp az utóbbit válassza. Alcúdia távol esik a tengerparttól. Ez különösen a középkorban volt fontos, amikor több kalózinvázióval is szembe kellett néznie Mallorca bátor lakosainak. Ekkor több védelmi bástyát is felhúztak Alcudia határában. Aki szeretné ezeket megtekinteni, annak van egy jó hírem. Két bástya még ma is ép közülük. A térképen könnyen megtalálhatjátok a Palma-kaput és a Sant Ferran-bástyát.

Alcúdiában több gyönyörű templom is egészben átvészelte az elmúlt évszázadok viszontagságait. A legszebb templomai a következők:

  • Santa Ana templom
  • Sant Jaume templom
  • Sant Crist templom

Alcúdia nem utolsó sorban az ornitológusok (madártannal foglalkozó tudósok) kedvenc úti célja. A La Albufera Nemzeti Parkban megközelítőlegesen 200 ritka madárfajt lehet szezontól függően természetes élőhelyükön megfigyelni.


Puerto Portals

Látnivalók Mallorca: Puerto Portals

Puerto Portals nem véletlenül ilyen népszerű hely. Még a spanyol királyi család is gyakran látogat ide, ha csak a szabad idejük engedi. Ez a felső 10.000 egyik legfelkapottabb nyaralóhelye Mallorcán. Puerto Portalsban a látnivalók nem túl változatosak, főként Mallorca burzsuj turistáinak a pénzherdálásáról szól itt az élet. Ha szeretnéd megnézni a puccosabbnál-puccosabb jachtokat, a márkás ruhákban flangáló gazdag ficsúrokat, vagy a hivalkodó autókkal pózoló bögyös macákat, akkor Puerto Portalsban a helyed! A hely számora kissé olyan érzést árasztott magából, mint Monte Carlo.

Igazából nincs az a pénz, amit ne tudnál ebben a városban elkölteni. Egymást érik a fine-dining tengeri éttermek. Az összes nagy ruhamárka jelen van Puerto Portalsban, mindegyiknek van itt üzlete. Ha erre jártok, akkor mindenképp nézzétek meg ezt a várost. Legalább tudni fogjátok, hogy a pénz nem boldogít. Ha pedig már eleget bámultátok az életunt kőgazdagokat, akkor menjetek vissza a déli partok egyikére és élvezzétek a hullámokat – mert ez a legjobb dolog, amit Mallorcán tehettek.


Valldemossa történelmi városa

Látnivalók Mallorca: Vadlemossa

Szerény véleményem szerint ez Mallorca legszebb városa. Valdemossában macskaköves utcák szegélyzik a régi kőépületeket minden oldalról. A város központja a Plaza Ramon Llull tér. Ez egy kellemes, fákkal árnyékolt kis tér, ahol a tűző nap elől könnyedén el lehet bújni. Valdemossa igazi hangulatát a Tramuntana-hegység adja meg. A város minden sarkából látszódnak eme hegyvonulat magaslatai. Aki hajlandó egy kicsit túrázni a domboldalak ösvényein, arra rendkívüli jutalom vár. Olyan eldugott kis öblöket találhat, amelyek még a legrészletesebb turistatérképeken sem szerepelnek.

Valdemossa legnagyobb ékköve talán Port de Valldemossa kikötője. Ez a halászfalu sikeresen megőrizte a hangulatát. Mallorca legfinomabb halételeit kaphatod ebben a kikötőben. A legtöbb ételt frissen kifogott halakból készítik a helyi éttermekben. Ráadásul az árak sincsenek annyira elszállva itt, mint például Puerto Portalsban.

Akik kedvelik a spirituális helyeket, azok sem fognak csalódni Alcúdiában. A Real Cartuja de Valldemossa kolostor évszázadokon át rejtve maradt a nyilvánosság elől. A karthauzi szerzetesek nyugodtan elvonulhattak ide. Ma már szabadon látogatható ez a kolostor. Igaz azóta kissé turistásabb lett, de cserébe egyesek szerint még mindig érezni a különleges spirituális energiát a kolostorban. Frédéric Chopin zongoraművésznek és George Sand írónak annyira megtetszett ez a hely, hogy két nyarat is itt töltöttek a 19. század közepén. Chopin itt írta az Esőcsepp-prelűd klasszikus zenéjét, Sand pedig itt írta az Egy tél Mallorcán című művét.


Sóller tengeparti városkája

Látnivalók Mallorca: Sóller

Képzelj egy várost, egy tündéri kis völgyben, olajfákkal körbevéve, ahonnan az út egyenesen a tengerhez vezet. Ameddig a szemed ellát citrusültetvényeket látsz. Ha jó a képzelőerőd, akkor most épp Sóller városkáját látod magad előtt. Sóller városkája könnyedén elérhető Palma de Mallorcából a Sóller-vonattal a Sierra de Alfàbia hegységen keresztül. Csak úgy, mint Alcúdiának, vagy Valdemossának – Sóllernek is különálló kikötője van. Ezt a kikötőt Port de Sollernek nevezik. Port de Sóller kikötőjéből Sóllerbe egy elektromos villamos közlekedik. Érdemes felpattanni rá, nem mindennapi látvány ez a villamos egy mediterrán szigeten.

Sóller legnagyobb látványosságai a 14. században épült Església de Sant Bartomeu plébánia és a Sa Capelleta kolostor. A környék igazi látnivalója viszont nem a városban, hanem a városon kívül található. a A Jardines de Alfabia egy mór vizír rezidenciájaként szolgált a múltba. Annyira buja a növényzet a rezidencia körül található kertekben, hogy az ember szinte úgy érzi, mintha nem is Európában lenne. Sokkal inkább hasonlítanak a pálmafák valamilyen olyan helyre, mint a Karib-térség. A kertben található egy citrom és egy narancsültetvény is. Ezek az ültetvények a helyiek körében leginkább a messziről érezhető illatokról ismertek. A Jardines de Alfabia júniustól októberig minden nap 9:30-tól 14:30-ig tart nyitva. Maga a palota is izgalmas látványt nyújt. Több ókori bútor és festmény is fellelhető az épületében.


Artà történelmi városa

Látnivalók Mallorca: Artá

Artà történelmi városkája egy hasonló völgyben fekszik, mint Sóller. A város a nevét az arab „Jertan” szó alapján kapta – amely a találó „kertet” jelenti. Ebben a völgyben, ahova csak a szem ellát mandulaültetvények, olajbogyók és fügefák virágoznak. Már önmagában a völgyet körülölelő hegyek lehengerlő látványt nyújtanak.

Érdemes Artában a Església parroquial de la Transfiguració del Senyor templom közelében leparkolni. Innen egy picit meredekebb, szűk utcácska vezet fel a helyi erődhöz és a Santuari de Sant Salvador kápolnához. Az erődből olyan kilátás nyílik Mallorcára, hogy a fél szigetet belátni a kilátóból. Csak úgy, mint Valdemossában – Artában is szintén épen maradtak a város védőbástyái.

Mallorca egyik legjobb Michellin csillagos étterme is Artában található. Az Andreu Genestra vendéglőt egy felújított parasztházban, a Carretera de Palma a Manacor utcán találjátok. Ez az étterem azért olyan különleges, mivel minden ételükhöz saját termesztésű nyersanyagokat, fűszereket és zöldségeket használnak. Ráadásul azokat a csirkéket is a farmukon nevelik, amelyekből az esti vacsora készül.

Ha Artában jártok, akkor a környéken még egy fontosabb látnivalót érdemes felkeresnetek. A Monasterio de Santa Maria de Bellpuig egy ferences kolostor, amely a 17. században épült fel. A mai napig kiváló állapotban látható.


Deia történelmi városa

Látnivalók Mallorca: Deia

Deia történelmi városa legfőképp a központjával nyűgözi le a látogatóit. Igaz, a városnak van egy rejtett kis strandja is. Ezt a partot Cala Deià-nak nevezik. Cala Deiá egy kicsi sziklás öböl apró kavicsos stranddal és kristálytiszta türkizkék vízzel. Bár nem kimondottan szeretem az ilyen partokat, de Cala Deiá egyáltalán nem rossz választás a fürdőzéshez. A parton két éttermet is találtok zuhanyzókkal és WC-kkel.

Akinek nem volt elég még a kolostorokból, az felkeresheti Deiá mellett a Monestir de Miramar-t is. Ez a kolostor ma már csak múzeumként működik, és belépőjegy fejében látogatható. A múzeumból csodálatos kilátás nyílik a Baleár tengerre és a környező sziklákra.


Mallorca barlangjai

Látnivalók Mallorca: barlang

Mallorcán számtalan kisebb-nagyobb barlang található. Ha nem is veszitek fel mindet a kötelező látnivalók listáitokra, akkor legalább egyet nézzetek meg a következő barlangok közül, ha már Mallorca szigetén jártok:

  1. Coves d’Arta:
    Nyitvatartás – 10:00 – 17:00
    Belépőjegy ára – €16/felnőtt
    Időtartam – nagyjából 40-50 perc
    Barlang típusa – karszt
    A barlang viszonylag tágas, szóval a klausztrofóbiásoknak sem kell semmitől sem tartaniuk. Érdemes azt megjegyezni, hogy a barlangban 425 lépcsőt kell megmászni, szóval aki nincs ehhez hozzá szokva az jól gondolja meg, mielőtt lemegy.
  2. Coves del Drach:
    Nyitvatartás – 10:00 – 16:00
    Belépőjegy ára – €16,50/felnőtt
    Időtartam – nagyjából 60-70 perc
    Barlang típusa – karszt
    Ez Mallorca legnépszerűbb barlangja, itt találhatók a legszebb földalatti látnivalók. A teljes túra hossza 1,2 kilométer – ami cseppet sem rövid táv a föld alatt. Összesen 250 lépcsőt kell a látogatóknak megmászniuk. Ebből 100 lépcsőfokot közvetlenül egymás után a barlang kijárata előtt. Egyszerre akár 420 embert is beengednek a Coves del Drach barlangba, szóval tömegre azért számítsatok. Érdemes legalább egy héttel érkezés előtt lefoglalni a belépőjegyeket, mert főszezonban hamar elkapkodják a turisták.
  3. Coves dels Hams:
    Nyitvatartás – 10:00 – 16:00
    Belépőjegy ára – €19/felnőtt
    Időtartam – nagyjából 1 óra
    Barlang típusa – karszt
    A Coves dels Hams három különböző barlangból áll. A teljes bejárható terület hossza nagyjából 850 méter. Számoljatok út közben 380 meredek lépcsőfokkal. A klasszikus barlangot kerüljék el a klausztrofóbiások minél messzebbről – nagyon szűkek a járatok. A „round cave” és a „blue cave” teljesen más élményt nyújtanak, ezeknél nem kell félni a bezártságérzettől.
  4. Coves de Genova:
    Nyitvatartás – 10:00 – 18:00
    Belépőjegy ára – €10/felnőtt
    Időtartam – nagyjából 15 perc
    Barlang típusa – karszt
    Ez a kis barlang a legközelebbi barlang Palma de Mallorca városához. Nagyon könnyen elérhető, csak le kell menni a Ses Coves de Gènova étterem földalatti részébe. A klausztrofóbiásoknak ez a barlang sem lesz túl kellemes élmény, mivel a járatok itt is rendkívül szűkek.
  5. Coves de Campanet:
    Nyitvatartás – 10:00 – 17:00
    Belépőjegy ára – €16/felnőtt
    Időtartam – nagyjából 35-40 perc
    Barlang típusa – karszt
    Ezt a barlangot csak 1945-ben fedezték fel. Ez remek hír a látogatók számára, mivel a barlang még rendkívül jó állapotban van. A bejárható terület hossza nagyjából 600 méter és közben több kisebb-nagyobb lépcsőfokot is meg kell mászni. A barlangban egy étterem is működik.

Isla Dragonera

Látnivalók Mallorca: Isla dragonera

Utolsóként még szerettem volna megemlíteni a Dragonera szigetet. A Dragonera-sziget egy teljesen lakatlan sziget, amelyet főként a természet és a túrázás szerelmesei fognak értékelni. Ez a csöppnyi sziget Mallorca dél-nyugati sarkától pár kilométerre található és csak hajóval megközelíthető. Az Isla Dragonera a nevét onnan kapta, hogy az alakja leginkább egy vízben szunnyadó sárkányra emlékeztet. A sziget egy természetvédelmi rezervátum. Aki egy valódi különleges állatfajt szeretne látni, az a lehető legjobb helyen jár Dragonerán. Itt él az egyik endemikus gyík faj. Már érkezéskor feltűnik, hogy mennyi parányi kis gyíkocska futkározik majd a lábaitok alatt. Én imádtam az egész élményt.

Mallorca legjobb rejtett tengerpartjai térképpel

A szállásoknál már megemlítettem a fontosabb tengerparti központokat. Úgy érzem viszont, hogy ez a poszt nem lenne teljes, ha legalább egy pár mondattal nem emlékeznék meg a legjobb rejtett tengerpartokról. Végül is a legszebb látnivalók Mallorca szigetén a tengerpartok. Ha nem is teljesen titkos strandokról írok most, de igyekszek legalább El Arenaltól kevésbé nyüzsgő plázsokat bemutatni:

Cala Mesquida

Látnivalók Mallorca: Cala Mesquida

Egy hosszú és széles strand Mallorca észak-keleti felében. A tenger nagyon lassan mélyül csak, ennek fényében kiváló hely a tengeri sportok kipróbálásához, illetve a kisgyerekes pancsoláshoz. A partot az egyik oldalról egy természetvédelmi terület, a másik feléről pedig egy rezort hotel határolja. Valódi eldugott kis strand.


Es Calo del Moro

Látnivalók Mallorca: Es Calo del Moro

Es Calo del Moro S’Almunia városának közelében található. Ezen a strandon egyáltalán nem találtok semmilyen építményt sem. Ennek fényében nem is csoda, hogy ez a plázs megkapta a legtisztább partszakaszoknak járó kék zászlót. A strandhoz egy meredek út vezet le egy eléggé sziklás kis ösvényen. Aki itt szeretne fürdeni, az nem árt, ha felkészül egy kisebb túrára.


Cala Formentor

Látnivalók Mallorca: Cala Formentor

A sziget északi partján található Cala Formentor Mallorca egyik, ha nem a legszebb partja. Hófehér homokos strand, langyos hőmérsékletű víz, egy fenyvessel körbevett öbölben – ez vár rád Cala Formentor strandján. Cala Formentor nem annyira elszigetelt, mint az előző pár strand. Pár éttermet és kávézót is találtok a tengerparton. Aki a tökéletes naplementére vágyik, az késő délután induljon el a Faro de Capdepera világítótoronyhoz, ahonnan eszméletlen kilátás nyílik a lenyugvó napra. Számomra Mallorca szigetén a változatos látnivalók közül ez maradt az egyik legemlékezetesebb.


Sa Calobra

Látnivalók Mallorca:  Sa Calobra

Már eleve az út erre a strand egy hatalmas nagy kaland. Az utat leginkább a romániai Transzfagarasi úthoz tudnám hasonlítani. Szinte végig lassú emelkedők és éles lejtők váltják egymást, néhol hirtelen hajtűkanyarokkal megfűszerezve. Ahhoz, hogy eljussunk a strandra le kell győznünk az óriási hegyet előtte. Ez szerencsére egyáltalán nem olyan nehéz, mint ahogy hangzik – elég egy alagúton áthaladnunk és már ott is vagyunk a strandon. Sa Calobra elsőre nem biztos, hogy a legszebb strandnak tűnik majd a partot körülölelő monumentális kanyon ellenére sem. Ez főleg a kavicsos mivoltjának köszönhető. Aki viszont hajlandó a tengernek egy esélyt adni, az meglepődve tapasztalja milyen gazdag itt a víz alatti élővilág. Ki merem jelenteni, hogy itt találjátok a legtöbb fajta víz alatti élőlényt Mallorca partjai közül. A parton több különböző étterem és kávézó is található.


Cala Pi

Látnivalók Mallorca: Cala Pi

Cala Pi egy meglepően félreeső tengerpart, amely szerencsére autóval könnyedén megközelíthető. Remekül le lehet parkolni a strand mellett. Ezt a fehér homokos partot gyönyörű táj veszi körül. Szerencsére az elhelyezkedésének köszönhetően még a nyári hónapokban sem nyüzsögnek itt a turisták. A tenger lassan mélyül, remek hely a vízi sportokhoz. A parton nincsenek sem éttermek, sem kávézók. Egyetlen egy viskót találtok itt, ahol élelmiszert lehet vásárolni. Aki nyugodt nyaralásra vágyik, az épp megtalálta hozzá a legmegfelelőbb strandot.


Cala Banyalbufar

Látnivalók Mallorca: Cala Banyalbufar

Az egyik legjobb strand a sznorkelezéshez. Két részből áll. Az első egy homokos partszakasz, a második pedig egy homokos part – amely apálykor sziklássá válik. Aki itt akar fürdeni, annak nem árt jól felkészülnie, mivel a tengerfenék is nagyon sziklás. Mindenképp hozzatok magatokkal strandpapucsot is. A legtöbb ember sznorkelezés céljából válassza Cala Banyalbufart. Ha épp nyugodt a tenger, akkor ez a legjobb hely a szabad tüdős merüléshez. Ha Cala Banyalbufar felé veszed az irányt, akkor hozz magaddal naptejet, ételt és italt – mivel itt egyetlen üzletet se találsz! Amennyiben a sznorkelezés nem annyira vonz, akkor ezt a partot nyugodtan hagyd ki. Ebben az esetben az izgalmasabb látnivalók híján Cala Banyalbufar csak egy a sok strand közül Mallorca szigetén.


Sant Elm

Látnivalók Mallorca: SAnt Elm

A legfőbb látnivalók listáján már megemlítettem a Mallorca szigetével szomszédos Isla Dragonerát. Sant Elm az a város, amelynek a strandjáról egyenesen erre a csodálatos szigetre néz a kilátás. A partján kék zászló díszeleg, amely a legkiválóbb vízminőséget jelzi. Sant Elmnek két strandja is van. A nagyobb Sa Platja G sokkal nyüzsgőbb. Cserébe viszont minden egyes tengerparti szolgáltatás (napágyak, napernyők éttermek, stb.) elérhető itt. Cala Petita a város kisebb strandja, amely főként a kisgyerekes családok körében népszerű. A családosok főleg a sekély tengernek köszönhetően kapták fel ezt a partszakaszt.


Cala Barques

Látnivalók Mallorca: Cala Barques

Egy újabb kék zászlós tengerpart. A part egy gyönyörű szép türkizkék vizű öbölben található. Többnyire csak egy pár csónak horgonyzik ebben az öbölben. A strand kellően széles és ennek köszönhetően még a forró nyári hónapokban sem válik túl zsúfolttá. Ezen a parton a legtöbb tengerparti szolgáltatás is igénybe vehető.


C’an Pastilla

Látnivalók Mallorca: C'an Pastilla

Ha valaki Palma mellett egy eldugott kis tengerpartra vágyik, akkor C’an Pastilla a legjobb választás. Ez a tengerpart nincs messze a repülőtértől, és nem is annyira pörgős, mint például El Arenal. Ennek ellenére C’an Pastilla egy remekül kiépített kis strand. Többféle vizi sportot is ki lehet itt próbálni. Aki szeretne, az bérelhet napernyőt és napágyat is. A víz sekély, nincsenek nagy hullámok sem. Ennek fényében bátran ajánlanám a legkisebb gyerekekkel nyaraló családoknak is ezt a partot.


Es Trenc

Látnivalók Mallorca: Es Trenc

Az én személyes kedvenc partszakaszom. A 11 kilométer hosszú természetvédelmi terület szinte teljes hosszában építkezésmentes. Csak elvétve találtok itt egy-egy büfét vagy pedig valamilyen építményt. Es Trenc partján nincsenek sem szállások, sem apartmanok. A tengerben néhány helyen nagyobb kavicsok is találhatók – érdemes odafigyelnie az embernek, hogy hova lép. A tengerpart mellett találtok egy sólepárló üzemet is. Aki még nem látott ilyet, annak hatalmas élmény lehet.


Cala Torta

Látnivalók Mallorca: Cala Torta

Artá városkájának tengerpartja Mallorca tán legfestőibb strandja. Aki itt szeretne fürdeni, az készüljön fel egy rövidebb túrára egy földúton. A strand annyira félreeső helyen található, hogy sem éttermet, sem zuhanyzót, sem WC-t nem találsz itt. Egyetlen-egy bódé áll a parton, ahol csak pár kisebb falatot lehet vásárolni. A part egy sziklafal és egy homokdűne sivatag közé van beékelődve. Cala Torta egy kiváló hely sznorkelezésre.


Es Caragol

Látnivalók Mallorca: Es Caragol

A legvégére hagytam Mallorca legeldugottabb strandját. Aki látni szeretné Es Caragolt, az készüljön fel 40 perc túrázásra a tűző napon. Bár a fotó nem biztos, hogy visszaadja de a jutalma egy fehér homokos tengerpart a kék legszebb árnyalataiban. Es Caragol annyira távol esik mindentől, hogy semmilyen szolgáltatást sem lehet itt igénybe venni. Nincsenek éttermek, bárok, napágyak, napernyők, stb. Ha idejössz, hozz magaddal mindenképpen naptejet – szükséged lesz rá!

A látnivalók többségét bejelöltem Mallorca térképén, így könnyebben el tudtok majd igazodni:

Érdekességek Mallorcával kapcsolatban

  • A sziget neve a latin „insula maio” kifejezésből származik. Ez annyit jelent, hogy „a nagy sziget”. Ez a név cseppet sem meglepő, mivel Mallorca valóban Spanyolország legnagyobb szigete.
  • A sziget első történelmi feljegyzései idő számításunk előtt 7000-ből származnak. Azóta számtalan alkalommal cserélt tulajdonost. Több ország is meghódította. A legnagyobb hadjárat I. Jakab aragóniai király nevéhez fűződik, aki 1229-ben elfoglalta a szigetet. A legtöbb történész ehhez a dátumhoz köti a modern Mallorca megalakulását.
  • A turizmus mindig is fontos részét képezte a sziget gazdaságának. A gyönyörű partszakaszainak köszönhetően olyan világsztárok kedvenc szigeteivé vált, mint Audrey Hepburn és Elizabeth Taylor. Sőt, még a forma 1-es ex-versenyző Michael Schumacher is birtokol egy gyönyörű nyaralót itt.
  • 2011-ben Mallorca elbűvölő hegységét, a Serra de Tramuntana-t, az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánította. A hegység legmagasabb csúcsa a Puig Major a Baleár-szigetek legmagasabb pontja is egyben. Ez a hegycsúcs eléri az 1445 méter magasságot.
  • Mallorca állandó lakosságának a fele a sziget fővárosában, Palma de Mallorcában lakik. Ennek köszönhetően ez a város nem csak nyáron, de télen is egy nyüzsgő központ.
  • Szeretsz kerékpározni? Akkor Mallorca a tökéletes úti cél számodra! Évről-évre több biciklis utazik ide azért, hogy körbetekerje a szigetet. A kerékpár utak nagyon jól ki vanna építve. A környezet kellően változatos és kihívással teli ahhoz, hogy senki se unatkozzon biciklizés közben. Ha szeretnéd próbára tenni a biciklis képességeidet, akkor indulj el a profi kerékpárosok kedvenc útvonalán, a Sa Calobran. Ez egy 10 kilométer hosszú út, amely végig egy hegyoldalban halad. Összesen 26 hajtűkanyar vár rád, 668 méter emelkedéssel.
  • Mallorca nem csak a föld felszíne felett gyönyörű, de alatta is lenyűgöző látnivalók találhatók. A sziget telis-tele van különleges barlangokkal. A legismertebb és egyben a leglenyűgözőbb a Coves del Drach. Ez a barlang a sziget keleti partján található. Aki hatalmas cseppkövekre és csillogó földalatti tavakra vágyik, az garantáltan nem fog csalódni. A világ egyik legnagyobb földalatti tava is Mallorcán található.
  • Az átlaghőmérséklet a szigeten 21 celsius fok. Ez az egész évben kellemes időjárást jelent. Átlagban egy év alatt 300 napon át süt a Nap.
  • Mallorcán feltűnően tiszta a víz. Nem csak a tenger színe, de a minősége is világszerte kiváló. Ez főként annak köszönhető, hogy a tengerfenéket Mallorca körül egy különleges algaréteg borítja, amely megszűri a tenger vizét.
  • Kis korodban te is tengerész filmeken nőttél fel? Furcsa vonzalmat érzel a világítótornyok iránt? Mallorca a te helyed! Összesen 14 darab világítótorony található a szigeten. Némelyik öregebb, mások újabbak. Egy viszont biztos: a tengerre gyönyörű kilátás nyílik bármelyik világítótoronyból. A Porto Pí-ben található torony a 3. legöregebb máig működő világítótorony az egész világon!
  • Mallorca sok híres ember szülőhelye, akiknek a szülőházaik ma a legnépszerűbb helyi látnivalók közé tartoznak. Egy itt született sportoló viszont világviszonylatban is kiemelkedik. Rafael Nadal teniszező Manacor falujában született. Nadal azért, hogy Mallorca továbbra is remekeljen a teniszben egy tenisziskolát nyitott a szigeten.
  • Miközben Mallorcán jártam, azon gondolkodtam, hogy vajon hány étterem is található a szigeten. Rá is kerestem az interneten. A sziget hivatalos weboldala alapján több, mint 3400 étterem várja az éheshasú turistákat.
  • A Baleár-szigetek jellegzetes péksüteménye az ensaimadas. Ezt rendkívül időigényes elkészíteni, cserébe viszont egy valódi ínyencség. Ízre elég vajas. Az állaga kicsit foszlós. Az ensaimadas az egyik legfinomabb péksütemény, amit valaha ettem – mindenképp kóstoljátok meg.
  • 2019-ben Magyarországot is meghódította a Love Island társkereső reality show. Míg a hazai verziót Ciprus szigetén forgatták, addig az eredeti brit verzió gyártói Mallorcát választották forgatási helyszínül. Nem is csodálkozott, azok után, hogy milyen gyönyörű a sziget.
  • Igaz Menorcán több tengerpart található, mint Mallorcán és Ibizán együttvéve – ennek ellenére Mallorcának sem kell szégyenkeznie az összesen 260 strandjával.

Személyes véleményem a szigetről

Mallorca egy turistasziget. A Baleár kultúra már csak jelekben található meg Mallorcán és az is főleg csak a hegyi falvakban. A sziget eredeti őslakosai már vagy elköltöztek, vagy pedig átálltak a turizmusra felépített üzletre. Én, amikor életemben először megérkeztem Mallorcára, akkor nem követtem már el azt a hibát, amit Máltával kapcsolatban korábban. Pontosan utána olvastam, hogy mi az amire számíthatok. Ennek fényében tudtam azt is, hogy itt nem találok ókori romokat, vagy pedig hatalmas múzeumokat. Képben voltam azzal is, hogy a strandjai világszinten kiválónak minősülnek. És az sem okozott meglepetést, hogy nem ez lesz az a nyaralás, ami után mindenkinek a helyiek vendégszeretetéről fogok beszélni. Végül pedig nem is csalódtam! A sziget pont olyan pompás volt, mint ahogy elképzeltem. Az ételek fenomenálisak, a plázsok tiszták, a tenger gyönyörű, az időjárás pedig tökéletes volt.

A napjaink többnyire fürdőzésből álltak, ennek ellenére viszont egyáltalán nem unatkoztunk. Pedig higgyétek el, ha valaki, akkor én hajlamos vagyok két óra után az ereimet vagdosni unalmamban a tengerparton. Mallorcán viszont minden annyira adott volt, hogy napokon át eszembe sem jutott, hogy mi lehet otthon, vagy épp mit kellene csinálni munkában. Azt azért fontos megemlítenem, hogy minden nap más és más tengerparton fürdőztünk. Ez segített túlélnem a tűző nap melegét. Sorrendben a következő strandokat látogattuk meg:

  • Cala Mayor – ez volt hozzánk a legközelebbi strand. Egy rendkívül barátságos kis öböl, amelyet hotelek és éttermek vesznek körül. A tenger szépen lassan mélyül. Cserébe viszont gyakran nagyok a hullámok ezen a szakaszon.
  • Es Trenc – Személyes véleményem szerint ez Mallorca egyik legszebb tengerpartja. Egy valódi édenkert a szigeten, ahova még nem jutott el az emberiség keze. Ennek köszönhetően nincsenek is hotelek és limitált számú étterem található csak itt.
  • Port d’Alcúdia – Ez a leginkább családbarát tengerpart a szigeten. Nagyon lassan mélyül a vize és szinte alig vannak hullámok is. A homokos part mélyen benyúlik a tengerbe. A homokban parányi rákocskák bújnak meg – ha egy mód van rá, akkor ne bántsátok őket.
  • Ses Illetes – Mindössze 3,5 kilométerre Cala Major strandjától található ez az idilli kis part. Ha rangsorolnom kellene, akkor ez a part még szebb, mint Alcúdia, vagy Cala Major, de sokkal kisebb a területe és hullámosabb is a víz itt. A halak cserébe örömmel harapdálják a lábujjakat a vízben, erre figyeljetek oda.
  • Magalúf – A partistrand. Kis túlzással mondhatnánk azt is, hogy ez Mallorca Ibizája. A homokos strandját nem mondanám kimondottan szépnek, de ez a város nem is erről szól. Ha féktelen bulizásra vágysz, akkor mindenképp vedd az irányt Magalúf felé.
  • El Arenal – Egy városi tengerpart. Kissé igénytelenebbnek tűnt, mint a többi partszakasz. Talán a víz is itt volt a legzavarosabb. Ami világszinten még mindig nem jelent rosszat, de Mallorcán azért messze elmarad a többi tengerparttól.
  • A sziget keleti fele – A második alkalommal a sziget keleti felét fedeztük fel, amely főleg kisebb öblökből áll. Ez a része a szigetnek sokkal csendesebb, mint például Magalúf, vagy pedig El Arenal. Cserébe olyan eldugott kis strandokra lelhet az ember, mint például Platja de Cala Marçal, Cala Petita, vagy Cala Figueres. Ha nyugisabb nyaralásra vágytok – akkor mindenképp vegyétek az irányt errefelé.

Ha összegeznem kellene a mallorcai élményeimet, akkor a következőket emelném ki.

Pozitívumok:

  • A sziget valóban gyönyörű, tényleg úgy néznek ki a partok, mint a katalógusokban.
  • Ciprushoz, vagy Máltához képest rengeteg zöld található Mallorcán.
  • Finomak az ételek, és viszonylag olcsón is meg lehet vacsorázni a szigeten.
  • Mindenki feltalálja magát Mallorcán – akár bulizni szeretne, akár nyugodt nyaralásra vágyik
  • Palma valóban pörgős város, éjjel és nappal sem lehet ott unatkozni.
  • A katedrális Palmában külön megér egy említést, ez a legszebb épület az egész szigeten.
  • Mirador es Colomer kilátópontja lehengerlő kilátást nyújt a Formentor-öbölre.
  • Mallorcán nagyon megéri kerékpárt bérelni, remekül lehet tekerni a jól kiépített biciklis utakon.

Negatívumok:

  • Megértem, hogy a szieszta a spanyol kultúra része – ennek ellenére nekem tele volt a tököm vele.
  • Alapból nincs bajom a britekkel és a németekkel, de itt sokszor úgy viselkednek akár az állatok.
  • Ha WC-re kell menned, akkor többnyire hiába keresed. A legtöbb parton a WC-t nélkülöznöd kell.
  • A boltok tele vannak kínai bóvlival. Ha autentikus szuvenírt kerestek, akkor a falvakban tegyétek.
  • Egy idő után ismétlődnek az éttermek étlapjai. Ugyanazt a 10 ételt kínálja minden egyes étterem.
  • Sok az idegesítő utcai árus, akik hamis karórákat, vagy épp túlárazott dinnyéket akarnak ránk sózni.
  • Bármennyire is közhely, de az ember nem akar innen hazamenni a nyaralás végén.
  • A parkolás nagyon nehézkes. A szomszéd még a rendőröket is kihívta rám és megbüntettek a parkolásért.

Utazás Mallorca szigetére

Mallorca az a sziget, ahova szerény véleményem szerint talán a legegyszerűbb repülőjegyet foglalni. A főrepülőtere Palma de Mallorca városában található. Budapestről ezen az útvonalon a következő légitársaságok repülnek: Wizz Air, Ryanair. Bécsből a fapados Ryanairen kívül még az Austrian Airlines és a Condor is repüli az útvonalat. Természetesen az utóbbi kettőnél olcsó repülőjegyeket ne igen keressünk. A repülőjegy ára erősen szezonfüggő. A nyári hónapokban nagyjából €80-€100 közötti ár már jónak számít, míg szezonon kívül jelentősen olcsóbban utazhatunk a legnagyobb Baleár-szigetre. A téli és a tavaszi hónapokban a Wizz Air tagságival rendelkező emberek simán találhatnak már €30 retúr repülőjegyeket.

A repülőtér egyébként meglepően nagy, ahhoz képest, hogy egy szigetről van szó. Semmiképp se becsüljétek le az utazásra szánt időt. Egyáltalán nem összehasonlítható a Földközi-tenger többi szigetének a repülőtereivel legyen az akár Zakynthos, akár Szardínia.

Tömegközlekedés Mallorcán

Sokan kérdezik tőlem, hogy kell-e autót bérelni Mallorca szigetén. Én idáig minden egyes alkalommal ott jártam mindig béreltem autót és a jövőben is így tervezem. Az a szabadságérzés, amit egy autó jelent itt az megfizethetetlen. De hasonlítsuk össze mind két opciót és látni fogjátok, hogy miért éri meg a töbletköltséget egy bérelt autó:

A tömegközlekedéssel alapjáraton nincs semmi baj sem. Ha valakinek esetleg nincs jogosítványa, vagy a maximális kikapcsolódás érdekében úgy döntenek, hogy nem bérelnek autót a buszjáratokkal is eljuthatnak bárhova a szigeten. Legfeljebb egyszer át fog kelleniük szállni a fővárosban, de cserébe nem kell az őrült spanyol sofőrökkel bajlódniuk. A repülőtérre két busztársaság is közlekedik. Nagyon egyszerűen meg lehet őket különböztetni. Az első cég neve az EMT airport buses, amely kék, fehér és zöld buszokat üzemeltet. A második cég neve pedig a TIB airport buses (AEROTIB), amely piros és sárga buszokkal rendelkezik.

Az EMT aiport buses két buszjárata közlekedik a repülőtérről:

  • A1 busz – Palma de Mallorca repülőteréről Palma városába.
  • A2 busz – Palma de Mallorca repülőteréről El Arenal városába.

Az AEROTIB buses járatai a következők:

  • A11 busz – Palma de Mallorca repülőteréről közlekedik Camp de Mar városába (megállói: Palmanova, Magaluf, Santa Ponca and Peguera)
  • A32 busz – Palma de Mallorca repülőteréről közlekedik Can Picafort városába (megállói: Alcudia, Playa de Muro)
  • A42 busz – Palma de Mallorca repülőteréről közlekedik Cala Bona városába (megállói: Cala Millor).
  • A51 busz – Palma de Mallorca repülőteréről közlekedik Campos városába (megállói: S’Arenal és Llucmajor)

A buszok a repülőtéren közvetlenül az érkezések bejárata előtt állnak meg. Ha a 4. ajtón mentek ki, akkor pontosan szembe találjátok a buszmegállót. A jegyet egyenesen a sofőrnél lehet megvenni. Arra figyeljetek oda, hogy legyen nálatok €20-nál kisebb bankjegyetek. A nagyobbat bankjegyeket nem köteles elfogadni. A buszjegy ára a távolságtól függ. Pár konkrét példa 2023-ból:

  • Reptér – Palma városa: 5 euró irányár
  • Reptér – El Arenal városa: 5 euró irányár
  • Reptér – Camp de Mar városa: 9 euró készpénzben; kártyával viszont csak 5,40 euró
  • Reptér – Can Picafort: 13,50 euró készpénzben; kártyával viszont csak 8,10 euró
  • Reptér – Cala Bona: 13,50 euró készpénzben; kártyával viszont csak 8,10 euró

A szigeten belül a repülőtéri buszokon kívül több hagyományos buszjárat is közlekedik. Hasznos információ lehet a számozás, amely azt jelzi, hogy melyik régióban közlekednek az egyes buszok:

  • Mallorca 100-as buszok (dél-nyugati régió): Andratx, Peguera, Santa Ponsa, Magaluf, Palma Nova
  • Mallorca 200-as buszok (nyugati régió): Valdemossa , Soller
  • Mallorca 300-as buszok (északi régió): Puerto de Pollensa, C’an Picafort, Alcudia, Puerto de Alcudia
  • Mallorca 400-as buszok400 (keleti régió): Cala Ratjada, Cala Millor, Porto Cristo, Manacor
  • Mallorca 500-as buszok (dél-keleti régió): Cala D’Or, Cala Figuera, Ses Salines, San Jordi, Llucmajor
  • Mallorca 800-as buszok: különleges járatok a rendezvényekre a szigeten.

Aki nem szeretne buszozni, csak egyszeri taxis szolgáltatást keres, az a Suntransfers weboldalon megtudja nézni az aktuális ajánlatokat és előre le is tudja foglalni a taxit az úti céljára. Ha náluk foglaltok, akkor a sofőr már a repülőtéren vár majd névjegytáblával. A legtöbb mallorcai szállás is ezen az oldalon keresztül foglalja a taxit a vendégeinek, csak még ráteszi a saját jutalékát is. Ha te egyenesen a weboldalon foglalsz, akkor azért 15-20%-ot könnyedén megspórolhatsz.

Autóbérlés Mallorcán

Ahogy már korábban említettem, szerintem az autóbérlés elengedhetetlen részét képezi egy mallorcai nyaralásnak. Mallorca területe 3,640.11 km2. Csak érdekességkép Budapest ennek az egy hetede(!). Ebből kifolyólag könnyű elképzelni, hogy mekkora távolságok is vannak a szigeten. Ha például a déli parton szállsz meg, akkor az északi part csak nagyon bonyolultan elérhető tömegközlekedéssel. Gondolom az emberek többsége nem azzal szeretné tölteni az idejét egy nyaraláson két autóbuszos csatlakozás közben a megállóban üldögéléssel. Az autóbérlés nyáron egy hétre megfelelő időben lefoglalva nagyjából 200-250 euró. Ez természetesen csak a legkisebb Opel Corsa vagy hasonló kategóriájú járművekre vonatkozik. Bérlés előtt mindenképp ajánlatos az egyes autókölcsönzők árait összehasonlítani a Rentalcars és a Discovercars weboldalakon is. Mallorcára nem jellemző, hogy igen át akarnának verni az autókölcsönzők a klienseket, de azért nem árt itt sem résen lenni. Pár további spórolási trükköt az autóbérléssel kapcsolatban ebben a posztban találhattok.

Szállások a látnivalók közelében Mallorca szigetén

Ha van olyan hely, ahol különlegesen fontos, hogy hol szállsz meg, az Mallorca. A szigeten minden egyes város más és más élményt nyújt. Gondolom a családos szülők nem szeretnének arra feleszmélni, hogy az apartmanjuk alatt éjszaka egy technoparti dübörög. Sőt a romantikázásra vágyó párok sem szeretnék azt átélni, hogy román prostituáltak próbálják a pár férfitagját kuplerájba csábítani. A lényeg az, hogy nagyon oda kell figyelni arra, hogy milyen városban szállsz meg. Megpróbálom összefoglalni a személyes tapasztalataim alapján, hogy melyik régiót kinek ajánlanám:

Palma de Mallorca

Célcsoport: Azok az utazók, akik shoppingolni szeretnének, csak pár napjuk van a szigeten és csupán a főbb látnivalókat szeretnék megnézni a fővárosban.

Jellemzői: A helyi látnivalók többsége pontosan itt Mallorca fővárosában, Palmában található. A partszakaszaszai főként lebetonyozottak. Sok a kikötős rész is. A helyiek általában tömegközlekedéssel mennek ki a közeli El Arenal városba fürdőzni. Ez nagyjából 15 percnyi zötykölődést jelent a buszban. Sokkal szebb partokat találtok a távolabbi városokban. Palma kétségkívül legérdekesebb része az óváros. Ez a negyed a La Seu-székesegyház és a Sant Francesc bazilika között terül el. Az utcákon lépten-nyomon utcazenészekbe botlik az ember. Rengeteg elegáns butik, szuvenírbolt, kávézó, bár és étterem található végig ezen az utcán. Ha valaki itt szállna meg, akkor érdemes főleg ezekben a negyedekben szállást keresni: Casco Histórico, az óváros, Santa Catalina, Paseo Marítimo, Maritime Boulevard.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Hostal Bonany
  • Az arany középút: Hesperia Ciudad de Mallorca
  • A legjobb luxus szállás: Sheraton Mallorca Arabella Golf Hotel

Magaluf

Célcsoport: Azok az utazók, akik egy hatalmasat szeretnének bulizni.

Jellemzői: Rengeteg szórakozóhely található itt. Ha valamihez hasonlítanom kellene, akkor ez leginkább Budapest bulinegyedére emlékeztet. A helyiek állandóan panaszkodnak a részeg turistákra. Az egy kilométer hosszú arany homokos parton több újépítésű 4-5*-os hotel is található. A strandon több mint 50 bár vár rátok, amelyek közül a legfelkapottabb Nikki Beach Club. Ugyanakkor a tengerpartja legjobb indulattal is csak közepes szerintem. A gyerekek számára érdekes látnivaló lehet a golfozás a Golf-Fantasia-ban, a gokartozás a Karting Magaluf-ban és a Western Water Park aquapark.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Magalluf Playa Apartments – Adults Only
  • Az arany középút: HSM Atlantic Park
  • A legjobb luxus szállás: Dreams Calvia Mallorca

El Arenal

Célcsoport: Azok az utazók, akik kevés pénzzel érkeztek a szigetre és nem szeretnének sokat szállásra költeni, de egy viszonylag jó tengerpartra vágynak.

Jellemzői: A víz nem a legtisztább, ennek ellenére élvezhető a 7km hosszú arany homokos tengerpart. Cserébe az egyik legolcsóbb része Mallorcának. Rengeteg étterem és szórakozóhely közül válaszhatnak az ide utazók. A gyerekek számára érdekes látnivalók lehetnek az Aqualand Water Park és a Palma de Mallorca Aquarium is itt.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Hotel Manaus
  • Az arany középút: Hotel Torre Azul & Spa – Adults Only
  • A legjobb luxus szállás: Iberostar Selection Playa de Palma

Palma Nova

Célcsoport: Azok az utazók, akik egy kisebb és családbarátabb tengerparti városra vágynak.

Jellemzői: Palma Nova három kiváló stranddal büszkélkedhet. Ez a város közelebb található Palmához, mint Magalufhoz – ami megkönnyíti a transzfert. Palma Nova egy kifejezetten előkelő hely. Igaz egy kicsivel többet kell fizetni a szállásért és az ételekért – de legalább nem lesz tele részeg brit és német tinédzserekkel, mint a szomszédos Magaluf. Ennek tükrében az éjszakai élet sem túl mozgalmas. Palma Novából több cég is szervez túrákat a természetbe. A másik felakpott programlehetőség közé tartoznak a horgászkirándulások a nyílt tengeren – akik ennek a hobbinak hódolnak, azoknak érdemes megfontolniuk, hogy itt szálljanak meg.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Las Palomas Econotels
  • Az arany középút: Leonardo Royal Hotel Mallorca
  • A legjobb luxus szállás: FERGUS Style Tobago – Adults Only

Port d’Alcudia

Célcsoport: Azok az utazók, akik kisbabával, illetve a családjukkal érkeznek Mallorcára és egy gyönyörű tengerpartra vágynak.

Jellemzői: Ez a 7 kilométer hosszú arany homokos tengerpart kifogástalan opció a kicsiknek és nagyoknak is. A tenger vize sekély és nagyon lassan mélyül csak. A város legnagyobb hátránya, hogy 60 kilométerre található a repülőtértől, szóval az út ide autóbérlés nélkül elég nehézkes lehet. A legérdekesebb szórakozási lehetőségek a következők: gokartozás a Kartingmania-ban, golfozás a 18 lyukas Alcanada Golf Course pályáján, pancsolás a Hidropark viziparkjában, vagy épp delfinles Formentor világítótornyától. A szállások ára rendkívül változó, érdemes időben foglalni, mivel hamar elkapkodják a brit és a német turisták a kedvező ár-értékűeket.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Fonda Llabrés Boutique Hotel
  • Az arany középút: PortBlue Club Pollentia Resort & Spa
  • A legjobb luxus szállás: Zafiro Palace Alcudia

Santa Ponsa

Célcsoport: Azok az utazók, akik a párjukkal egy csöpp nyugalomra és romantikára vágynak.

Jellemzői: Csupán két kilométerrel Magaluf után található Santa Ponsa városa. Az 1 kilométer hosszú és 100 méter széles fehér homokos tengerpartja valóban gyönyörű. A part mellett található sétány tökéletes hely a naplementéhez. Ha valaki a párjával el szeretne bújni a tömeg elől, akkor érdemes felkeresni Santa Ponsa két végén található Pellicer Beachet és Castellot Beachet. Ezek sziklásak és kavicsosak többnyire, de legalább még főszezonban sem kell a tömeggel megküzdeni itt minden egyes négyzetcentiméterért. A Jungle Park zipline érdekes hely lehet azok számára, akik az aktív kikapcsolódást keresik.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Playas del Rey
  • Az arany középút: Globales Santa Ponsa Park
  • A legjobb luxus szállás: Hotel Petit Cala Fornells

Cala Ratjada

Célcsoport: Azok az utazók, akik elmúltak már legalább 50 évesek, és szeretnék idősebb utazók társaságában tölteni a kirándulásukat.

Jellemzői: Cala Ratjada régebben egy halászfalu volt. A város egy parányi fehér homokos tengerparttal rendelkezik. Mindössze 150 méter hosszú és 50 méter széles. A tenger itt gyönyörű türkizkék színű. Cala Ratjada főként az olasz, német és francia utazók körében népszerű. A legfelkapottabb látnivalók Mallorca ebben az eldugott kis csücskében a Bartolomé March botanikuskert és Punta de Capdepera világítótornya.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Hostal CAN GALLU
  • Az arany középút: Prinsotel La Pineda
  • A legjobb luxus szállás: Serrano Palace

Cala Millor

Célcsoport: Azok az utazók, akik egyetlen rezortban szeretnének henyélni az egész nyaralásuk során.

Jellemzői: Cala Millor Mallorca legnagyobb rezortközpontja. A tengerpartja 35 méter széles és 1800 méter hosszú. A partot sárga aranyszínű homok jellemzi. A strandon mindent megtaláltok, ami a rezortokhoz dukál: napernyőket, napágyakat, életmentőket, illemhelyeket, stb. A part mögött egy széles sétány húzódik, amelyen csak gyalogosok és kerékpárosok közlekedhetnek. A sétányon természetesen minden fajta helyi étterem megtalálható. A legnagyobb látnivalók a kisebb vidámparkok a gyerekeknek, a miniszafari a Park Safari Zoo-ban, a barlangok a Dragon Caves-ben. A hotelek ezen a részén a szigetnek jelentősen jobb áron foglalhatók, mint a déli felén, ráadásul sokkal újabbak is.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Aparthotel Club Simó
  • Az arany középút: Hipotels Bahía Grande Aparthotel
  • A legjobb luxus szállás: Lago Garden Apart-Suites & Spa Hotel

Cala d’Or

Célcsoport: Azok az utazók, akik a helyi lakosokkal szeretnék tölteni a nyaralásukat és egy jelentősen csendesebb utazásra vágynak.

Jellemzői: Már önmagában az út ide is ide legalább egy órát vesz igénybe a repülőtérről. A strandok ezen a részén a szigetnek sokkal zártabbak, mint a felkapottabb részeken. Nincsenek is hosszú széles partszakaszok, csak kisebb-nagyobb öblök. A legnagyobb öböl Cala d’Or-ban Cala Gran (katt ide, hogy lásd hogyan néz ki). Mallorca szigetének ez a része sokkal-sokkal csöndesebb, mint a többi és nincsenek is ezen a részén igen felkapott látnivalók. Nincsenek sem vidámparkok, sem diszkók, vagy egyéb nightclubok. Csak nyugodtabb családias vendéglők és tapas bárok.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Hotel Antares
  • Az arany középút: MarSenses Natura Olea Hotel
  • A legjobb luxus szállás: Melia Cala d’Or Boutique Hotel

Can Picafort

Célcsoport: Azok az utazók, akik csak egy hátizsákkal utaznak és annyira spórolnak, hogy még kaparós sorsjegyet sem vesznek a Ryanairnél.

Jellemzői: Can Picafort Alcudia „kis testvére”. Can picafortban nincsenek olyan népszerű látnivalók, mint Mallorca többi népszerű városában. Az elmúlt pár évben viszont jelentős fejlesztéseken esett át és egyre népszerűbb az utazók körében. Mivel még annyira nem felkapott ezért jelentősen olcsóbbak is a szállások itt. Cserébe senki ne keressen Can Picafortban 4-5*-os luxusrezortokat. A hely legérdekesebb látnivalója az Albufera természetvédelmi park.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Hotel Villa Barbara
  • Az arany középút: BQ Can Picafort Hotel
  • A legjobb luxus szállás: Grupotel Picafort Beach

Port de Soller

Célcsoport: Azok az utazók, akik aktív nyaralásra vágynak és akiknél a tengerparti henyerészés felér egy gyökérkezelés „örömeivel”.

Jellemzői: Ha nem szeretnél napokat csak aszalódni a felhevült napágyakon a strandon, akkor Port de Soller egy ideális választásnak tűnik. A sziget talán legeldugottabb csücskében található ez a városka. Ennek köszönhetően számtalan túraútvonal, kerékpárút található a közelben. A partszakasz adottságainak köszönhetően Port de Sollerban szinte az összes vizisportot kipróbálhatjuk. A város egyébiránt két homokos tengerparttal is rendelkezik. A főtengerpart 200 méter hosszú és lassan mélyül csak. A második strand kicsit távolabb található a belvárostól. A homokos partot a vízben pár méterrel után kavicsok váltják fel. Ebből kifolyólag ide mindenképp hozzatok megfelelő strandpapucsot. Mindkét strand bérelhető napágyakkal és napernyőkkel rendelkezik. A legérdekesebb helyi látnivalók Mallorca ezen eldugott kis városában a következők: a Soller Tengeri Múzeum, Santa Caterina és Sant Ramon de Penyafort templomai, Torre Picada kilátója.

Szállástippek:

  • A legjobb budget szállás: Soller Garden
  • Az arany középút: Hotel Eden Soller
  • A legjobb luxus szállás: Hotel Boutique Minister 4Sup

Amennyiben a fenti szállások közül egyik sem felelne meg az elvárásaidnak, akkor mindenképp nézz körül a Booking.com további ajánlatai között:

Booking.com

Egyéb fizetős programok és látnivalók Mallorca szigetén

  • 4 órás hajókirándulás SUP bérlettel, étellel és itallal az árban Port d’Alcuidából – €85
  • 2 órás (vagy hosszabb) csónakbérlés Santa Ponsában jogosítvány nélkül legálisan – €150
  • 3 órás e-bike bérlés Palmában, Mallorca fővárosában a főbb látnivalók körül – €45
  • Hőlégballonos kirándulás a napfelkeltében Palmából reggelivel az árban – €180
  • Barca Samba: hajós kirándulás Mallorcán gitárkoncerttel, ebéddel és alkohollal az árban – €50
  • A legszebb látnivalók Mallorca észak-keleti részén: fedezd fel őket egy elektromos rollerrel – €79
  • Egy napos 50ccm-es vagy 125ccm-es robogó bérlés Palma de Mallorcában – €50
  • Spanyol főzőiskola: Tanuld meg elkészíteni Mallorca helyi különlegességeit – €100
  • Fél napos tengeri barlangtúra transzferrel az árban: mászd le a föld alatti tavakhoz! – €65
  • Motorcsónakos kirándulás Cala Figueraból Calo de Moro-ba, S’almonia-ba, Cala Màrmols-ba – €47
  • Romantikus hajókázás egy vitorlás fedélzetén Alcúdiából ebéddel és két itallal az árban – €69
  • Utazás Alcudiából Valdemossába és a Soller Völgybe transzferrel és villamosjeggyel az árban – €41
  • Fedezd fel a helyi látnivalók többségét biciklin Palma de Mallorca városából – €35
  • Fél napos hajókirándulás Palma de Mallorcából egy kilenc személyes vitorláson – €89
  • Fél napos merülés búvárengedély nélkül profi oktatók jelenlétében – €195
  • 1 órás jetski túra Los Deltas természetvédelmi területére – €159
  • Fél napos katamarán kirándulás Rotes Velles városából – €99

Összegezve

Milyenek az árak Mallorcán? Mennyibe kerül egy mallorcai utazás?

Mallorcát nem mondanám különösen drágának. Ami talán a legneccesebb egy mallorcai utazás során, az az olcsó szállás. Hatalmas az érdeklődés a sziget iránt, rengeteg a turista és nagyon limitált számú az elérhető olcsó szállások száma. Néhány konkrét példa, hogy mi mennyibe kerül Mallorcán: egy ebéd egy olcsóbb étteremben €13, egy nagy Mcdonald’s menü €9, fél liter sör egy bárban €3-4, egy kávé egy kávézóban €2,50, stb. A repülőjegy Mallorcára pedig gyakran nagyon olcsón elcsípehtő, még főszezonban is.

Melyek a legérdekesebb látnivalók Mallorca szigetén?

A legszebb látnivalók Mallorca szigetén a következők: Artà történelmi városa, Deia történelmi városa, Mallorca barlangjai, Isla Dragonera, Sóller tengeparti városkája, Valldemossa történelmi városa, Puerto Portals, Alcúdia óvárosa, Palma de Mallorca. Mallorca nem annyira a történelmi látnivalókról szól, sokkal inkább a gyönyörű tengerpartokról. A legjobb tengerpartok Mallorca szigetén a következők: Cala Mesquida, Es Calo del Moro, S’Amarador, Cala Formentor, Sa Calobra, Cala Pi, Cala Banyalbufar, Sant Elm, Cala Barques, C’an Pastilla, Cala de ses Penyes Roges, Cala Torta és az Es Caragol.

Milyen az éjszakai élet Mallorcán? Hol lehet bulizni?

Ha kipipáltad már a látnivalók többségét Mallorca szigetén, akkor vesd bele magad az éjszakai életbe. Igaz, Mallorcán nem annyira pörgős az éjszakai élet, mint Ibizán, de Menorcától garantáltan nyüzsgősebb. Rendkívül jó éjszakai bárok és szórakozóhelyek találhatók a sziget dél-nyugati felében. A legfelkapottabb clubok a következők: BCM Mallorca, La Havana, Tokio Joe’s, Rockefeller’s Disco, Blue Jazz Club Saratoga, Oceans Beach Club, Angel’s, Banana Club Mallorca, Club Palma Mallorca. Én akár bulizni, akár csak chillelni szerettem volna, Mallorcán mindig feltaláltam magam. Ráadásul sokkal olcsóbbra jön ki egy görbe este itt, mint a szomszédos buliszigeten.

Milyenek a helyi ételek Mallorcán? Van valamilyen különlegesség, amit muszáj megkóstolni itt?

Mallorca helyi ételei főként disznóhúsból, halakból és zöldségekből készülnek. A tradíciók alapján a helyi éttermek főleg a szigeten fellelhető alapanyagokat használják az ételeikhez. Ez többnyire mandulát, olajbogyót és citromot jelent. Viszont ha a turisták ha nem szándékosan a mallorcai specialitásokat keresik, akkor ebből nem sok mindent fognak észre venni. Ez főleg annak köszönhető, hogy a helyi éttermeket szépen lassan kiszorították a franchiseok és a turisták lehető leggyorsabb kiszolgálására szakosodott vendéglők. Nem azt mondom, hogy mallorcán nem lehet jót enni, de senki ne számítson olyan ételkülönlegességekre mint például Cannesban, vagy Szardínián.

Összegezve végül is megéri Mallorcára utazni?

Én személy szerint imádom Mallorcát. Sokkal jobban szerettem ezt a szigetet, mint Máltát, vagy Ciprust. Mallorca kellően nagy ahhoz, hogy ne unatkozzon itt az ember. Még akkor is van mit csinálni Mallorcán, ha már jártál itt előtte kétszer, vagy háromszor. Ezért a mondatomért lehet, hogy sokan megköveznek majd – de kijelentem, hogy Mallorca a Földközi-tenger egyik (ha nem a) legjobb úti célja. Ha azon filóztok épp, hogy Mallorcára, vagy egy másik szigetre menjetek – akkor a válaszom az, hogy irány Mallorca. A látnivalók csúcsszuperek, Mallorca strandjai gyönyörűek, az ételek pedig nagyon finomak. Ezzel a döntéssel nem tudtok az égadtavilágon semmit sem elrontani.

Tags: látnivalók mallorca tippek trükkök utazás
Previous Article Nagyúri luxus hosszú hétvégére Abu Dhabiban Budapestről 5* medencés hotelben €227-ért!
Next Article Hőlégballonos élmény: Felejtsd el!

Related Posts

Prága látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Prága mindössze pár óra alatt elérhető, mégis sokan csak legyintenek Csehország fővárosának hallatán. Közben pedig a tengerentúlról naponta tízezrek repültek át a fél világon a koronavírus járvány kitörése előtt azért, hogy megtekintsék ezt az ámulatba ejtő helyszínt. Mi magyarok sokszor csak érdektelenül állunk ehhez a városhoz annak ellenére, hogy ettől jobb úti célt egy hosszú hétvégére keresve sem találnánk a közelben. Én személy szerint minden évben egyszer-kétszer felkeresem Prágát és minden alkalommal találok benne valami újat, valami olyat amelyet eddig még nem fedeztem fel ott – ami miatt újra és újra visszavezet ide az utam. Prága városán kívül kevés olyan nagyváros van, ahol a látnivalók többsége gyalogos közelségre található egymástól. Ebből kifolyólag ha valaki szeretné, akkor már egy nap alatt is megtekintheti az összes fontosabb látványosságot. Érdemes viszont rászánni az időt arra, hogy letérj a kitaposott ösvényről és átérezd a város valódi esszenciáját. Ebben a posztban főleg az olyan helyekről írok majd, amelyek nincsenek benne minden egyes útikalauzban. Mivel beszélem a cseh nyelvet és már rengetegszer jártam a cseh fővárosban számtalan olyan tippet tudok adni, amelyek alapból eszedbe sem jutnának. Na de végül is mitől olyan különleges Prága? A posztból megtudhatod.

Read More about Prága látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben (2025)

Lisszabon látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Portugália egy érdekes hely. Alapból az emberek bakancslistáin nincs is igazából rajta. A legtöbb utazónak akkor jut eszébe Portugália, amikor már Spanyolországot, Olaszországot és Görögországot is kipipálta a virtuális kötelező látnivalói listáján. Micsoda tévedés! Igazából Portugália sokkal izgalmasabb, mint Spanyolország, és a tengerpartjai se maradnak le semmivel Olaszországtól. Ráadásul az árak nagy általánosságban sokkal barátibbak, mint a Földközi-tenger többi régiójában. Lássuk hát milyen látnivalók várnak ránk Lisszabon városában. Ha a pénztárcád megsínylette a koronavírus helyzetet, akkor inkább ne is olvass tovább – mert a következő lépésed garantáltan az lesz, hogy lefoglalod a repülőjegyed a portugál fővárosba. Lássuk hát miért kell minél előbb meglátogatnod Portugáliát és milyen látnivalók is várnak ránk Lisszabon városában.

Read More about Lisszabon látnivalók: tippek & trükkök saját szervezésben

Death Valley Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

A Halál Völgye egy igazán furcsa hely. Elsőre az ember nem is igazán tudja értelmezni ezt a furcsa elnevezést. Hogy a francba lehet egy élettelen kihalt sivatag egy nemzeti park? Igazából nem sok kedvem volt pont ezért már megnézni ezt a parkot. Ráadásul az utazásunk végénél tartottunk már, kicsit el is fáradtam. De hát hány esélyt kap az ember arra, hogy megnézze az Egyesült Államok egyik legkülönlegesebb helyét? Egye-fene legyen – gondoltam. Menjünk el a Death Valley Nemzeti Park-ba is. Las Vegastól ez a park még nagyjából 2 órára, 200 kilométer távolságra található. Mire elértünk Las Vegasba már lassan 1600 kilométert levezettünk. Na de nem akarom magam sajnáltatni, mert végül is egy remek döntésnek bizonyult, hogy ide is elmentünk. Komolyan a Death Valley Nemzeti Park tája teljesen olyan, mintha nem is e világi lenne. Mintha csak a holdra csöppentünk volna. Felfoghatatlan alakzatokat láttunk miközben ott sétálgattunk. Egészen elképesztő az, hogy mit alkotott a természet. Ahhoz viszont, hogy valaki ezt megtapasztalja nem elég csak keresztülhajtania kocsival ezen a nemzeti parkon. Érdemes több helyen is megállni és felfedezni a hely igazi szépségét. A posztban leírom, hogy hova érdemes elmenni a parkon belül és mi az ami nem igazán fogott meg. Kapcsoljátok be az öveiteket, az amerikai utazásunk utolsó állomása következik. Irány a Death Valley Nemzeti Park.

Read More about Death Valley Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

Zion Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

A Zion Nemzeti Park volt az utolsó előtti nemzeti park, amelyet meglátogattunk a hosszabb amerikai utazásunk során. Amire ideértünk, addigra már láttuk a Bryce Canyon-t, a Capitol Reef-et, az Arches-t és a Canyonlands Nemzeti Parkot. Gondolhatjátok, hogy már kezdtünk kicsit belefásulni az állandó utazásba és a végeláthatatlan kilométerekbe. Viszont mindig amikor megérkeztünk a következő úti célunkra, akkor olyan természeti csodák vártak ránk, hogy rögtön el is feledkeztünk az utazással járó nyűgről. A Bryce Canyon bejáratától szerencsére a Zion Nemzeti Park alig több mint egy óra távolságra található. Így még az érkezés napjára is bőven tudtunk programokat szervezni. Arra viszont a legvadabb álmaimban sem számítottam, hogy milyen fantasztikus hely lesz ez a nemzeti park. Erről a nagyon népszerű helyszínről azt kell tudni, hogy az Egyesült Államok 35. legnagyobb nemzeti parkja és egyben Utah legnépszerűbb látványossága. Igaz a park mérete „csupán” 593 négyzetkilométer, ám ezen a viszonylag kis helyen lélegzetelállító látnivalók vártak ránk. Évente csaknem 5 millió ember látogatja meg a Zion Nemzeti Parkot és ez bizony nem véletlen. A posztban bővebben is elmesélem a kalandjainkat a parkból és azt is, hogy mire kell okvetlenül odafigyelnetek majd.

Read More about Zion Nemzeti Park – tippek & trükkök saját szervezésben

Rólam – bemutatkozás

Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.
Üdvözöllek a blogomon! Engedd meg, hogy bemutatkozzam. Adamík Péternek hívnak és hosszú évek óta azzal foglalkozom, hogy megtaláljam a létező kiskapukat az utazás világában. Az elmúlt pár évben megtanultam, hogyan lehet a különböző trükkök segítségével akár teljesen ingyen repülni. 2020-ban megírtam a könyvemet A Nagy Magyar Utazólexikon címmel a különböző utazási trükkökről. Ha te is olcsón szeretnéd bejárni a nagyvilágot, akkor a lehető legjobb helyen jársz. Kellemes olvasást a posztokhoz és ha bármilyen kérdésed lenne, akkor nyugodtan írj rám.

Kövess Facebookon!

A legjobb akciós repülőjegyek

Aktuális repülőjegy akciók

Térkép – Úti célok

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

Kapcsolat – jöjjenek az észrevételek!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT