Skip to content
  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Menu

TravelHacker

A hivatalos magyar travel hacker oldal.

  • Ajánlatok
  • Blog
  • Országok
  • Tippek & Trükkök
  • Kuponok
  • Utazás szervezés
  • Rólam
  • Facebook csoport
  • Kapcsolat
Hit enter to search or esc to close
TravelHacker / Tippek&Trükkök / Blog / Wizz Air járattörlés: Görögországban ragadt utasok – mi a teendő ilyenkor?

Wizz Air járattörlés: Görögországban ragadt utasok – mi a teendő ilyenkor?

Egy járattörlés a pandémia alatt a Wizz Air légitársaságnál nem túl meglepő esemény. 2021 Augusztus 6.-án is szintén ez történt, amikor is törölték a Santorini – Budapest járatot. Ezúttal viszont nem az alacsony töltöttség volt a gond, hanem a rossz időjárás. Az ok nem túl prózai: az erős keresztirányú szél sajnálatos módon nem tette lehetővé a biztonságos fel- és leszállást. Utasként ez rendkívül bosszantó dolog, ugyanis a nyaralás végén mindenki igyekszik minél előbb haza jutni. Miután eljutott ez a hír a magyar médiához többen is elkezdtek foglalkozni az esettel. Természetesen rögtön érkeztek a hatásvadász posztok, hogy a Wizz Air megint cserbenhagyta az utasait és az emberek magukra maradtak Görögországban. Ez viszont csak részben igaz. Azok az utasok, akik tisztában voltak a jogaikkal elég könnyedén még egy extra napnyi ingyen nyaralást is kihozhattak a helyzetükből. A hírportálok közül természetesen gyakorlati szemszögből senki sem közelítette meg az esetet. Összefoglaljuk hát, hogy mit kellett volna az utasoknak az adott helyzetben tenniük, milyen jogaik is voltak és a légitársaságnak a törlésből kifolyólag milyen kötelességei adódtak. Mutatom, hogy mit kell tenni abban az esetben, ha véletlenül hasonló helyzetbe csöppennél te is.

„Bár a késés rajtunk kívülálló okokból történt, a Wizz Air őszintén elnézést kér minden érintett ügyfelétől az okozott kellemetlenségekért. Utasaink, személyzetünk és repülőgépeink biztonsága továbbra is a legfontosabb számunkra.”

Wizz Air reakciója a Santorinii járattörlés esetével kapcsolatban

Tartalom

  • Mit jelent az, hogy Vis maior járattörlés
  • Milyen jogai voltak az utasoknak ebben a helyzetben?
  • Wizz Air járattörlés: Mit tennék én egy ilyen helyzetben?
  • Hogyan hajthatom be a Wizz Air légitársaságon a járattörlés miatt keletkezett kiadásaimat?
  • Összegezve

Mit jelent az, hogy Vis maior járattörlés

Elsőként nem árt leszögezni, hogy mit is jelent a vis maior fogalom. Ez egy latin kifejezés, ami szó szerint lefordítva annyit jelent, hogy „nagyobb erő”. Az időjárást a légitársaság nem tudja befolyásolni és jelen esetben ez egy „nagyobb erőnek” számít. Ilyenkor az utasok nem jogosultak semmilyen kártérítésre sem. A Wizz Air nem tehetett arról, hogy az oldalszél olyan erős volt, hogy a repülőgépei képtelen voltak leszállni a szigeten. Viszont fontos azt is leszögezni, hogy a kártérítés fogalma nem egyenlő a segítségnyújtáséval. Az európai légitársaságok mindenfajta törlés esetén kötelesek segítséget nyújtani az utasainak attól függetlenül, hogy vis maior esetről van-e szó, vagy nem.

Milyen jogai voltak az utasoknak ebben a helyzetben?

Amit a légitársaság köteles lett volna biztosítani ebben az szituációban, az a következő:

  1. innivaló;
  2. élelem;
  3. szállás (ha a járat, amelyre átfoglalással helyet kapott, másnap indul);
  4. gondoskodás a szállás és a repülőtér közötti utazásról;
  5. 2 telefonhívás, telex, faxüzenet, vagy e-mail.

A fenti 5 dolog akkor is érvényes ha vis maior törlésről beszélünk. A gyakorlatban viszont ez nem úgy működik, hogy az utasokat egyesével értesíti a légitársaság, hanem legtöbbször az embereik felszívódnak és az utasok magukra maradnak. Gyakorlatilag semelyik alkalmazott sem szeretne felelősséget vállalni egy olyan döntés meghozataláról, amire a fapados légitársaság vagy rábólint, vagy nem. Elég csak belegondolni abba, hogy egy Airbus A321 Neo típusú repülőgépen egyszerre összesen 239 ember utazhat. Önmagában már a szállás is hatalmas költség csaknem 240 ember számára. Mivel a fapados légitársaság nem szívesen fizet, ha nem muszáj ezért a beosztottak sem szeretnének megígérni olyat, amit utólag nem tart be a cégük. Ilyenkor nem árt tisztában lenni az EU 261/2004-es rendeletével.

Wizz Air járattörlés: Mit tennék én egy ilyen helyzetben?

Wizz air járattörlés: repülőtér

Ha a repülőtéren tudnám meg a járatom törlését, akkor első lépésként felkeresném az utasfelvételt végző pultnál a Wizz Air alkalmazottakat. Ha csak nem túl korán hajnalban, vagy nem túl későn éjszaka érkezünk a repülőtérre, akkor nagy valószínűséggel találunk ott egy járatot, amelyikre épp várakoznak az utasok. Mivel ilyen időjárásban nem csak a mi repülőgépünk nem tud felszállni, hanem semelyik más járat sem ezért a legkönnyebben a légitársaság személyzetétől kaphatunk információt arról, hogy mi fog történni. Számítsunk egy nagyobb felháborodott tömeggel, amin át kell magunkat verekedni az utasfelvételi pulthoz.

A pultnál a következő kérdéseket kell feltenni a Wizz Air alkalmazottnak:

  • Mikor indul a következő járat az úticélunkra? Van hely rajta?

    Információink szerint végül a Wizz Air biztosított egy pótjáratot Santoriniről, mivel annyi utasuk volt, hogy a főszezonban tömött járataikra nem volt hova elhelyezni őket. Tehát ebben az esetben semmi mást nem kellett, mint megtudni, hogy mikor indul az új járat másnap és időben a repülőtérre érkezni.

    Ha nem indítottak volna pótjáratot, akkor megkellett volna egyezni a Wizz Airrel, hogy tegyenek fel a következő menetrendszerinti járatra minél előbb. A fapados légitársaságok általában 85-95%-os töltöttséggel repülnek, ezért nem árt azzal sem számolni, hogy hamar elfogy az a pár szabad hely. Érdemes tehát minél előbb a pulthoz érkezni, ugyanis 200 másik ember is minél előbb haza szeretne jutni. Ha nem indít a légitársaság egy másik pótjáratot és csak a menetrendben megtalálható járatokra hagyatkozik, akkor tényleg minden egyes perc számít. Szélsőséges esetben előfordulhat az is, hogy csak egy héttel későbbi dátumra tudnak biztosítani új járatot. Abban az esetben, ha túl hosszú a sor előttünk a check-in pultnál, vagy pedig már nem találunk ott egyetlen alkalmazottat sem, akkor mindenképp érdemes telefonon keresztül oldani a helyzetet. Nagy valószínűséggel még azelőtt át tudnak foglalni egy másik járatra, mielőtt a többi utastársunk a pultnál sorra kerülne. Az idő itt valóban rendkívül fontos tényező!
  • Milyen alternatív útvonalak állnak rendelkezésemre?
    Ha az új járat csak holnap indul, köteles vagyok én ezt elfogadni, ha még aznap haza kellene jutnom? Merül fel jogosan sokakban ez a kérdés. A válasz az, hogy nem muszáj elfogadnod. Viszont ugyanúgy a te érdeked és a légitársaság érdeke is, hogy közös megoldást találjatok. Jelen esetben megkérdezheted a légitársaságot, hogy párhuzamos útvonalra át-e foglalnának. Érkezési párhuzamos útvonal alatt azt értjük, hogy pl. Budapest helyett Bécsbe érkeznél egy másik járattal. Ez abban az esetben lehet jó megoldás, ha pl. az időjárás estére már kellőképp módosul és az alternatív járat később indul csak. A másik megoldás egy párhuzamos kiindulási repülőtér keresése lehet. Rossz az idő Santorini szigetén? Sebaj, a szél ellenére a kompok még közlekednek – át lehet hajózni pl. Mykonosra, ahonnan még el lehet érni a budapesti járatot. Görögországon belül az összes repülőtér párhuzamos repülőtérnek számít.
  • A légitársaság nem intézett szállást, milyen kerettel gazdálkodhatok, amit hajlandók megfizetni?
    A szabályok alapján, törlés esetén észszerű árú szállást kell foglalnia az utasoknak. Senki ne számítson azzal, hogy a 4-5 csillagos szállásokat kifizeti a légitársaság. Nagy valószínűséggel erre sem kapunk egy konkrét választ a check-in pultnál. Érdemes elsőként körülnézni a Booking.com-on. Mivel Santorini szigetén főszezonban nagyon nehéz olcsó szállást találni, ezért érdemes pár képernyőképet készíteni a szállásokról úgy, hogy az árakat emelkedő sorrendbe rakjuk. Az sem árt, ha látszik rajta, hogy mennyibe kerül a legolcsóbb szállás ára. Mivel az „észszerű” szócska nagyon tág fogalom. Nem árt, ha bizonyítani tudjuk, hogy mi valóban mindent megtettünk a szabályoknak megfelelően. Természetesen mindenről kérjünk kötelezően számlát. Ezzel bizonyítani tudjuk, hogy mennyibe is került a szállás.
  • A szálláson kívül mi mást fizet meg a légitársaság és van-e felső határ, hogy milyen értékben?
    A szállást kivéve még az ennivalót, a transzfert és az innivalót is köteles a légitársaság megfizetni egy ilyen helyzetben. Transzferként nyugodtan használhattok taxit, mivel a légitársaság nagy valószínűséggel semmilyen transzfert nem biztosít. Ez érvényes az útra oda-vissza a repülőtérről a szállásra. Ugyanez érvényes az étkezésre is. Mivel a légitársaságok nem intéznek ilyen esetben semmilyen ételt sem az utasaiknak, ezért szabadon választhatunk valamilyen középkategóriájú éttermet, ahol megvacsorázunk. A hangsúly itt is az „észszerű” költségeken van. Lehetőleg ne egy Michelin csillagos étterem vacsoráját próbáljátok kifizettetni a Wizz Airrel. Nem árt olyan dolgokra sem odafigyelni, hogy alkohol például ne szerepeljen a számlán. És ha már számla…. Minden számlát tegyetek el gondosan. A taxistól, az étteremtől, az élelmiszerben vásárolt üdítőitalokról is.

Hogyan hajthatom be a Wizz Air légitársaságon a járattörlés miatt keletkezett kiadásaimat?

Wizz air járattörlés: költségek behajtása

A pótjárat Santoriniről elindult másnap a tervezett időpontban és az utasok már haza is értek. Sokan szkeptikusak abban, hogy a Wizz Air kifizeti a kiadásaikat, viszont erre a törvény kötelezi őket. A törvény, amely a lekevésbé sem igazságos a légitársasággal szemben. Igazából elég szürreális, hogy a viszontagságos időjárás miatt bekövetkezett járattörlésből adódó kiadásokat a légitársaságra úgy ráterhelni, hogy ők az adott időpontban, egy indulásra kész repülőgéppel várták az utasokat. Most nem a Wizz Airt akarom siratni, hiszen az alattomos húzásaikkal máshol megszerzik az így keletkező kiadásaikat, de a szabályzást kissé igazságtalannak érzem általánosságban a légitársaságokkal szemben.

De ha már ilyenek a szabályok, akkor utasként tanuljuk meg kihasználni őket. Első lépésként az összes számlát gyűjtsétek össze, fotózzátok le és másoljátok be a számítógépünkbe. Látogassatok el a Wizz Air vélemények és panaszok oldalára. Itt bejelentkezés után fel lehet tölteni a számlákat és e-mailben kérvényezhetitek a számlák megtérítését. Amennyiben nem a Canaves Oia Suites & Spaban (vagy valamelyik hasonló luxushotelben) szálltatok meg, akkor gond nélkül kifizetik a kiadásaitokat. Velem már többször is történt hasonló eset és eddig egyetlen egy alkalommal sem volt gondom az anyagiak megtérítésével. Ha esetleg mégsem akarnák megfizetni a költségeiteket, akkor léteznek erre külön ügyvédi irodák, akik sikerdíjért dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy ha nem tudják behajtani a díjat a légitársaságon, akkor nem fizettek nekik semmit. Ha sikerül, akkor viszont nagyjából 15-20%-ot megtartanak a teljes összegből. Ilyen légitársaságokra szakosodott ügyvédi irodák többek között a Compensair és az Airhelp.

Összegezve

Wizz air járattörlés: repülőgép

Santorini egy csodálatos sziget. Akik nem siettek haza és el tudtak vonatkoztatni a törlésből adódó kellemetlenségektől, azok kaptak még egy extra ingyen napot ebben a görög édenkertben. Ingyenes étkezés, ingyenes szállás és transzfer a repülőtérre. Én személy szerint még örültem is volna, ha így adódik a helyzet. A járattörlés ebben az esetben határozottan nem a Wizz Air hibája volt és az utasok biztonsága valóban mindentől fontosabb. Jelen esetben az események is a Wizz Airt igazolják, ugyanis nem csak az ő járatuk került törlésre aznap, hanem más légitársaságok járatai is.

Mi nekünk, az utasok szemszögéből mindössze egy dolgot nem szabad elfelejtenük, ha ilyen helyzetbe kerülünk: Ha az élet citrommal kínál akkor kérjünk mellé tequilát (és sót)!

Ha tetszett a poszt akkor oszd meg a barátaiddal is!

  • Megosztom
  • Twitter
Tags: esettanulmány ismerd a szabályokat járattörlés légiutasok jogai magára hagyott utasok mire van jogom mit kell akkor tenni ha mit tegyek ha ott ragadt utasok Santorini tippek utazás utazási tippek Wizz Air
Previous Article Látnivalók Monaco városállamában: csak a sznobságról szól?
Next Article Látnivalók Stavanger közelében: Íme a mesebeli Norvégia!

Related Posts

Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden évben, nyár elején az egyik üzleti utamra Dubrovnikba kell utaznom. A sok unalmas úti cél között ez igazi felüdülést jelent. Ráadásul mindig június elejére esik ennek az üzleti útnak a dátuma – ilyenkor pedig már kiváló az időjárás is. A horvátországi környéket már többé-kevésbé sikerült bejárnom, úgyhogy idén erre nem is vesztegettem sok időt. Kipattant viszont a fejemből egy ördögi ötlet. Át kellene ugorni Boszniába megnézni Mostar városkáját. Első pillanatban az autóbérlésre gondoltam, de hamar szembesültem a ténnyel, hogy nem olyan egyszerű az EU-n kívüli országokba átutazni bérelt kocsival. Nem maradt hát más hátra, mint egy szervezett utazás keretén belül meglátogatni a Balkán igazi gyöngyszemét. A Viator weboldalon nagyon gyorsan meg is találtam a számomra legmegfelelőbb csoportos utazást és rögtön le is foglaltam. A posztban részletezem, hogy hogyan sikerült az út, mi az ami tetszett a szervezésben és mi az ami nem. És hogy milyen vélemény alakult ki a fejemben a Viator szervezett útjairól? A posztból megtudhatjátok.

Read More about Viator vélemény: leteszteltük az egyik boszniai utazásukat!

Hőlégballonos élmény: Felejtsd el!

Tavaly nyáron az apróhirdetéses ajánlatokat böngésztem, amikor hirtelen szembe jött egy ellenállhatatlan ajánlat: egy órás privát hőlégballonos kirándulás Szlovákiában, szabadon választható helyszínnel. Alapjáraton mindig is érdekelt, hogy milyen élmény lehet egy hőlégballonos repülés. Ráadásul Szlovákia sokkal dimbesebb-dombosabb, mint Magyarország így a látnivalók is biztosítva voltak. Végül is mi baj történhet egy hőlégballonos élmény során? Engedjétek meg, hogy már a bevezetőben előre szaladjak és elmondjam a sztori végét: semmi, mert egy év alatt meg sem valósult az egész. Egy ízig-vérig morgolódós poszt következik, ahol senkit sem fogok kímélni. A pozitív élmények úgysem generálnak olyan visszhangot, mint a negatívak – szóval legalább ti egy jót szórakozhattok ezen a „zseniális” ötletemen. Ezek után pedig akkor fizetek be egy hőlégballonos útra, amikor Vladimír Putin megkapja a Nobel-békedíját. Vágjunk is bele, hogy mit érdemes tudni a hőlégballonokról, mielőtt valaki fejvesztve repülést foglalna.

Read More about Hőlégballonos élmény: Felejtsd el!

Extraprofit adó a légitársaságoknak #hogyannecsináld

A Covid-19 jött, megtépázta a társadalmat és úgy néz ki szerencsére a vírusnak leáldoztak. Ha csak a gazdaságot nézzük, akkor a légi közlekedés volt az egyik legtöbbet szenvedő ágazat. Az egyes országok lezárták a határaikat és ennek következtében az egyik percről a másikra hirtelen nullára esett a kereslet a repülés iránt. A legtöbb légitársaság kétségbe esve kereste a megoldást, hogyan is vészelje át ezt az irdatlanul kemény időszakot. Volt egy pár egészen abszurd ötlet, mi szerint üres középső székkel repülnek majd a járataik és pár kézenfekvő is mi szerint az olcsó repülőjegyekre azért még így is felfigyelnek az utazni vágyók. 2022 június 22.-én viszont a magyar állam feltalálta a spanyol viaszt, hogy lehetne „megsegíteni” a légitársaságokat! Fogjuk rá, hogy extraprofitra tesznek szert, ezért adóztassuk meg őket – nagyjából valami ilyen magasröptű gondolatok cikázhattak egyes miniszterek fejében. Az valahogy senkinek sem jutott eszébe, hogy 3 éven keresztül kőkeményen veszteségesek voltak ezek a cégek és a legtöbb légitársaság éppenséggel a túlélésért küzd még a mai napig. Azóta a légitársaságok már reagáltak is az új adóra. Mind a Wizz Air, mind pedig a Ryanair egy rakat járatot törölt Budapestről. Most pedig ezeket a járatokat sorba indítják a környező repülőterekről. Hát nem zseniális ötlet volt ez az extraprofit adó? Nézzük sorjában, hogy hol tartunk most és mi minden zajlott le eddig.

Read More about Extraprofit adó a légitársaságoknak #hogyannecsináld

Utazás 2022 nyarán: 5 megtörtént eset hogyan ne késd le a járatodat!

A COVID-19 járvány úgy néz ki lecsengett – legalábbis jelen állás szerint minimum őszig. Reméljük ez után sem tér vissza egyetlen olyan variáns sem, amely miatt indokolttá válnának ismét a lezárásokat. Ez a jó hír viszont magával hozott egy olyan mellékhatást is, amivel csak kevesen számítottak. Hirtelen mindenki utazni akar. És amikor azt mondom, hogy mindenki – akkor valóban úgy értem, hogy a teljes lakosság. Hosszú és fárasztó 3 évet tudhatnak az emberek maguk mögött. Nem csoda hát az sem, hogy a családok besokalltak a lezárásoktól. Ezen a nyáron boldog-boldogtalan utazni készül és ez meg is látszik a jegyárakban. Hol vannak már azok az árak, mint tavaly, amikor az utolsó pillanatban indulás előtt szinte bármelyik tengerparti úti cél 20,- euróért elérhető volt oda-vissza. Ebben a posztban viszont nem a jegyárakról fogok írni most. Összegyűjtöttem pár esetet a környezetemből, amely során kis híján bebukták az emberek a nyaralásukat valamilyen apróság miatt. Olvassátok el, tanulságos cikk lehet. Ráadásul, ha már egy valakinek sikerül elkerülnie valamilyen hasonló esetet – akkor már megérte megírni ezt a posztot. Nézzük, milyen dolgokra kell odafigyelni, hogy ne ragadj ott egy utazás során a repülőtéren 2022-ben!

Read More about Utazás 2022 nyarán: 5 megtörtént eset hogyan ne késd le a járatodat!

A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON

A Nagy Magyar Utazólexikon – Az I. magyar nyelvű travelhacker könyv

Már régóta úgy éreztem, hogy nagyon hasznos lenne összefoglalnom a többi utazó számára az utazásaim során szerzett tapasztalataimat. Az elmúlt tíz évben szinte az összes kontinensen megfordultam. Ezt úgy sikerült összehoznom, hogy közel sincsenek milliók a bankszámlámon. Egy átlagos ember vagyok, egy átlagos keresettel. A COVID-19 sok rossz mellett, pár jó dolgot is hozott. Többek között ennek is köszönhetően végre volt annyi szabadidőm, hogy nekiüljek és papírra vessem a gondolataimat. Rengeteg háttérmunkának és kőkeményen átdolgozott éjszakának meg is lett az eredménye. Megjelent A NAGY MAGYAR UTAZÓLEXIKON - az első magyar nyelvű travelhacker könyv az utazásról!! Ennek a könyvnek a segítségével pedig te is elsajátíthatod az utazás legjobb aktuális trükkjeit. Nézzük mitől is olyan különleges ez az utazásról szóló könyv!

TravelHacker
0Comments

SZEMÉLYRE SZABOTT UTAZÁSI TANÁCSADÁS – EURÓPA

Személyre szabott utazási tanácsadásadás – EURÓPA

Félsz elindulni az első saját szervezésű utazásodra? Esetleg attól tartasz, hogy belefutsz egy törlésbe és ott rekedsz a repülőtéren? Vagy szimplán csak nincs időd utazásszevezéssel foglalkozni és szeretnéd egy vérbeli profira bízni a következő utazásod megtervezését? Akkor a lehető legjobb emberhez fordultál. Személyre szabott utazási tanácsadásadás Európán belül minden célcsoport számára!

TravelHacker
0Comments

SZEMÉLYRE SZABOTT UTAZÁSI TANÁCSADÁS – EURÓPA

Személyre szabott utazási tanácsadásadás – NAGYVILÁG

Félsz elindulni az első saját szervezésű utazásodra? Esetleg attól tartasz, hogy belefutsz egy törlésbe és ott rekedsz a repülőtéren? Vagy szimplán csak nincs időd utazásszevezéssel foglalkozni és szeretnéd egy vérbeli profira bízni a következő utazásod megtervezését? Akkor a lehető legjobb emberhez fordultál. Személyre szabott utazási tanácsadásadás Európán túl minden célcsoport számára!

TravelHacker
0Comments

A LEGÚJABB AKCIÓS AJÁNLATOK

  • Ausztráliai körutazás: 2 hét Budapestről Sydneyben és Melbourneben egy út során €1312!

    Ausztráliai körutazás: 2 hét Budapestről Sydneyben és Melbourneben egy út során €1312!

    július 22, 2023
  • 2 hetes egzotikus tengerparti nyaralás augusztusban Dél-Kóreába csupán €625/fő!

    2 hetes egzotikus tengerparti nyaralás augusztusban Dél-Kóreába csupán €625/fő!

    július 18, 2023
  • 7 napos All inclusive török nyaralás poggyásszal 4* tengerparti hotelben & autóbérléssel €508!

    7 napos All inclusive török nyaralás poggyásszal 4* tengerparti hotelben & autóbérléssel €508!

    május 4, 2023
  • 2 hetes álomutazás a Maldív-szigetekre majd onnan Srí Lankára remek szállásokkal €997-ért!

    2 hetes álomutazás a Maldív-szigetekre majd onnan Srí Lankára remek szállásokkal €997-ért!

    április 22, 2023

A legjobb akciós repülőjegyek – ezt látnod kell!

Ne maradj le az új posztokról! Kövess Facebookon!

Aktuális kuponok: 25,- EUR Hotel Travala kupon

travelhacker_eu_travala_hotel_szallas_kupon-1.jpg

Szállás trükkök: Travala 25,- USD hotel kupon

Miután a booking.com kukázta az egész meghívásos rendszerét, el kezdtem keresgélni mi mással lehetne helyettesíteni. Imádom az AIRBNB rendszerét, ráadásul itt még a kuponok is működnek továbbra is, lásd itt: AIRBNB kupon 39,- euró – nem csak új tagoknak(!) Ha viszont későn érek csak az úticélomra, akkor gyakran túlságosan körülményes a hosszas egyeztetés a házigazdákkal. Ekkor bukkantam rá egy új alternatívára. A Travala weboldalon keresztül letudom foglalni ugyanazokat a szálláshelyeket mint a booking.com weboldalon. Van egy nagy előnye viszont: hihetetlenül jó kupon programja van az oldalnak, amely segítségével a következő hotel foglalásunk 45,- EUR-ral olcsóbb lesz. Következzék a szállás trükkök rovatunk a letesztelt működő hotel kupon tippel együtt.

TravelHacker
0Comments

Autóbérlés tippek & trükkök

travelhacker_autóbérlés_autókölcsönző_tippek_trükkök

Autóbérlés tippek & trükkök: így spórolhatsz rengeteget az autóbérlésen!

Mielőtt megérkezünk a kiszemelt úticélunkra, el kell döntenünk hogyan is fogunk közlekedni a városban, illetve a környéken. Nagy általánosságban, ha csak egy várost szeretnénk felfedezni, akkor nem lesz szükségünk autóbérlésre. Amennyiben viszont már egy vagy két helyet is megszeretnénk nézni a városon kívül, akkor érdemes elgondolkodni az autóbérlésen. Autóbérlés tippek és trükkök következnek, amelyekre ha odafigyelsz könnyen akár több száz eurót is megspórolhatsz. Kezdjük az alapoktól, majd a legvégére jön egy Jolly Joker tipp, melyet Magyarországon egyáltalán nem reklámoznak és azt is elmagyarázom miért nem.

TravelHacker
0Comments

Aktuális kuponok: Ryanair, Easyjet

travelhacker.eu_ryanair_easyjet_norwegian_kupon

5 eurós kupon a Ryanair, Easyjet & Norwegian járataira!

JELENLEG IS ÉRVÉNYES! Alapból az emberek a fapados járatokat egyenesen a repülőtársaság weboldalán foglalják. Az Omio weboldal ezen kíván most épp változtatni. Egy teljesen megbízható cégről van szó, akik szeretnék átcsalogatni az embereket, hogy az ő oldalukon keresztül foglaljanak. Aki a lenti meghívó linken keresztül vásárol repülőjegyet náluk, az a következő vásárlásnál 10,- EURÓ kedvezményben részesül. A kupon érvényes a Ryanair, Easyjet, Norwegian és sok más légitársaságnál. A következőképp tudunk regisztrálni:

TravelHacker
0Comments

Keresd meg az ideális szállást a nyaralásra!

Találd meg a legolcsóbb autókölcsönzőt!

Itt találod a legolcsóbb repülőjegyeket!

© Travelhacker.eu - A hivatalos magyar travel hacker oldal.
  • Facebook
  • Instagram
  • Email
  • Vásárlási feltételek
  • Adatkezelés
  • Cookiek
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legrelevánsabb élményt nyújtsuk azáltal, hogy emlékezünk a preferenciáira és ismételt látogatásokra. Az „Elfogadom” gombra kattintva hozzájárul az ÖSSZES cookie használatához.
Cookie beállításokELFOGADOM
Adatvédelmi és cookie-kra vonatkozó szabályzat

Adatvédelmi áttekintés

Ez a webhely cookie-kat használ, hogy javítsa az élményt a webhelyen való böngészés során. Ezek közül a cookie-k közül a szükségesnek minősített sütiket az Ön böngészője tárolja, mivel ezek elengedhetetlenek a weboldal alapvető funkcióinak működéséhez. Harmadik féltől származó cookie-kat is használunk, amelyek segítenek elemezni és megérteni, hogyan használja ezt a webhelyet. Ezek a cookie-k csak az Ön hozzájárulásával kerülnek tárolásra a böngészőjében. Lehetősége van arra is, hogy leiratkozzon ezekről a cookie-król. A cookie-k egy részének letiltása azonban hatással lehet a böngészési élményére.
Szükséges
Always Enabled
A szükséges cookie-k elengedhetetlenek a weboldal megfelelő működéséhez. Ez a kategória csak azokat a sütiket tartalmazza, amelyek biztosítják a webhely alapvető funkcióit és biztonsági funkcióit. Ezek a sütik nem tárolnak semmilyen személyes információt. További információk
Nem szükséges
Nem szükséges sütiknek nevezzük azokat a sütiket, amelyek nem feltétlenül szükségesek a webhely működéséhez, és amelyeket kifejezetten a felhasználói személyes adatok analitika, hirdetések vagy egyéb beágyazott tartalmak útján történő gyűjtésére használnak. A cookie-k webhelyén való futtatása előtt kötelező a felhasználói hozzájárulás. További információk
SAVE & ACCEPT